У чому різниця між епіляцією і депіляцією

Чи відомо вам, що ще Клеопатра, використовуючи суміш меду, смол і трав видаляла небажані волоски на тілі? Наложниці гаремів теж експериментували зі створенням різних субстанцій для позбавлення від зайвої рослинності.
Мода на ідеально гладку шкіру зародилася ще дуже давно і залишається актуальною і в наші дні. На сьогоднішній день існує величезна кількість способів і засобів для того, щоб стати володаркою гладкою і шовковистою шкіри. Саме через це достатку і відбувається плутанина в поняттях. Так давайте ж розбиратися.

Що таке депіляція

Депіляція - це механічне видалення волосся, можливо навіть з коренем, але без видалення волосяного фолікула. Через деякий час волосся знову починає рости. Існує кілька видів депіляції:

 1. гоління бритвою - найпростіший і від цього найбільш поширений спосіб. Однак ефекту від такої депіляції вистачає максимум на два дні, а то й на день. Ненависні волоски з'являються знову, та ще й у вигляді їжачка, що приносить масу незручностей, особливо чутливій шкірі.
 2. депіляційні креми - також недорогий спосіб депіляції. Вплив теж направлено на волоски, що знаходяться на поверхні шкіри. Волосся після депіляції кремом ростуть швидко і досить жорсткими. До того ж у складі більшості подібних кремів міститься сірководень, який може викликати подразнення шкіри.
 3. вищипування пінцетом - спосіб, що займає чимало часу, до того ж після такої депіляції волосся можуть вростати, що викликає дискомфорт і роздратування шкіри.
 4. ваксинг - видалення волосся за допомогою гарячого (твердого) або теплого (м'якого) воску. Віск наноситься шпателем по росту волосся, після чого видаляється. Процедура займає не дуже багато часу і результат тримається не менше 10-14 днів. Повторний курс рекомендується проводити не раніше, ніж довжина волосся досягне 6 міліметрів для досягнення кращого ефекту. Воскова епіляція дуже популярна в наші дні. Цю послугу пропонують практично в кожному салоні краси, хоча є умеліци, які справляються з нею вдома. Домогтися хороших результатів самої досить складно, тому краще віддати себе в руки професіонала.
 5. шугарінг - видалення волосся цукровою пастою. Не дуже складний спосіб депіляції. Багато дівчат користуються цим способом в домашніх умовах, так як навіть розчин можна приготувати вдома. Результат тримається досить довго, не менше 14 днів, а склад просто змивається водою.

  У ваксинга і шугаринга є один великий мінус - при депіляції зачіпаються Пушкова волосся, що призводить до стимуляції їх росту та потовщення. Також після подібних процедур деякі дівчата скаржаться на часто вростають волоски. Уникнути цього допоможе скрабірованіе тіла. Кількох раз в тиждень буде досить, щоб уникнути подібної проблеми.

 6. епілятор (Хоча правильніше було б назвати депілятор) - прекрасний засіб для домашньої депіляції. Займає трохи часу, волосся після процедури зростає м'яким. Однак при такому способі епіляції досить часто виникає проблема врослого волосків. Тут теж послід допомогти домашній скраб. Також епілятор не підійде для чутливих ділянок тіла, таких як пахвові западини і зона бікіні.

Що таке епіляція

Епіляція - спосіб видалення волосся, при якому вплив йде не тільки на волосся, цибулину, але і на саму фолликулу. Подібні процедури проводяться тільки в салоні і фахівцем, які пройшли спеціальне навчання.

Види епіляції:

Електроепіляція (Термоліз) - видалення волосся за допомогою спеціальної голки, вплив якої йде на корінь волоска. Подібна епіляція досить чутлива, тому проводиться при знеболюванні. При цьому не рекомендують проводити електроепіляцію в подмищечних западинах, а на обличчя і в зоні бікіні вона найбільш болюча.

Після сеансу можливо почервоніння, яке незабаром проходить. Іноді залишаються невеликі рубці. Тому вибирати варто тільки досвідченого майстра. Для проведення процедури необхідно щоб волосся досягли 2 міліметрів в довжину. Потрібно не менше трьох курсів.

Лазерна епіляція - практично безболісний спосіб видалення волосся, але має свої недоліки. Дуже погано лазер працює зі світлим волоссям. Ідеального результату можна досягти лише на світлій шкірі з темним волоссям. Для досягнення максимального ефекту вам буде потрібно не менше п'яти - шести сеансів.

Існує два види лазера:

 1. олександритовий.
 2. доданий.

Другий вид - це найбільш сучасний лазер. Час обробки шкіри значно менше, ніж на олександритового і вище ефективність, тому знадобитися може менше сеансів (від трьох до п'яти).

Фотоепіляція - процес епіляції повністю комп'ютеризований. Апарат сам знаходить волоски і за допомогою спалаху світла видаляє небажані волоски. Перед процедурою на оброблювану зону наносять охолоджуючий гель, який приймає на себе енергію, що виділяється при спалаху. Процедура займає зовсім небагато часу і абсолютно безболісна. Однак епіляція також не підійде дівчатам зі світлою шкірою і світлим волоссям.

Плюси і мінуси депіляції

До плюсів можна віднести:

 • Легко проводити в домашніх умовах.
 • Можна підібрати недорогий спосіб.
 • миттєвий ефект.

мінуси:

 • короткочасний ефект.
 • Жорсткість волосся, особливо після деяких видів депіляції.
 • Роздратування і почервоніння шкіри.
 • Можливість вростання волосся.

Плюси і мінуси епіляції

Головний плюс всіх видів епіляції це можливість видалити небажані волоски на будь-якій ділянці тіла назавжди.

До мінусів ж віднесемо:

 • Висока ціна.
 • Можливе почервоніння і поява рубців (елетроепіляція).
 • Можливість отримання опіку.
 • Необхідність проведення курсу процедур.

Таким чином, депіляція й епіляція мають одну мету - позбавити нас від небажаної рослинності, але якщо депіляція може зробити це лише на короткий термін, то епіляція легко впорається з цим завданням і подарує довготривалий результат. Ну а що вибрати вирішувати вам.