У чому різниця між токеном і криптовалюта

Терміни токен і криптовалюта застосовують для позначення цифрових або віртуальних валют. Створюються з використанням криптографії. Присутні тільки в мережі, не є матеріальними, мають свої характеристики.

Ринок токенов і криптовалюта відносно молодий. Біткоіни існує з 2009 року, пройшло всього кілька років з тих пір, як криптовалюта користувалися тільки професіонали.

Кріптоманія розцвіла в 2017 році, з'явилося багато токенов, а деякі криптовалюта показали приголомшливий дохід. Біткоіни досяг суми в 20 000 $, в той час як Ripple за короткий час пройшов від 0,20 до 3 $.

Що таке криптовалюта?

криптовалюта - віртуальна цифрова монета. Не має центрального банку. Відрізняється від традиційних валют відсутністю випускає і керівного грошово-кредитною політикою інституту. Кожна криптовалюта має в своєму розпорядженні власний журнал транзакції - блокчейн. Він складається з блоків, пов'язаних один з одним і генеруються для кожної безпечної транзакції. Працює з чітким протоколом, який визначає, з якою швидкістю і в якій кількості будуть створюватися нові біткоіни.

Що таке токени?

Токен - одиниця вартості в системі блокчейн. Являє собою актив, сировину або акції. це некласична "монета" і не має своєї ланцюжком блоків. Використовує об'єднання, сформовані стандартними моделями, такими як Smart Contracts на Ethereum Blockchain.

До токені відносяться взаємозамінні і реалізовані активи, від сировини до точок лояльності клієнтів. Створення токена простий процес, оскільки немає необхідності змінювати коди з певного протоколу або формувати блокчейн з нуля. Все, що потрібно - слідувати стандартній моделі на блокчейне, як на платформі Ethereum або Waves.

Створення персональних токенов стало можливим завдяки використанню розумних контрактів. Програмовані комп'ютерні коди виконуються самостійно і не вимагають участі третіх осіб.

Існує багато різних типів токенов, функції, яких розрізняються. Криптографічні монети або альткоіни виступають в якості цифрової валюти. Використовують наявні блоки, які дозволяють створювати децентралізовані додатки.

токен НЕ має ринкової вартості, крім тієї, яка встановлена ​​в ICO, але його можна обміняти на децентралізованих біржах. Абревіатура ICO сформована на основі IPO або первинної публічної пропозиції (перша публічна оферта). Обумовлену кількість токенов виставляється на продаж. Доходи ICO служать стартовим капіталом для реалізації проекту.

Подібності та відмінності

  1. Токен своєю платоспроможністю дуже схожий на криптовалюта.
  2. Криптовалюта - цифрова валюта блокчейна. Використовується в якості винагороди для Майнер - людей, що беруть участь в Майнінг. Криптовалюта застосовують для проведення транзакцій в мережі Blockchain. Схема генерує монети і жетони.
  3. Монети - віртуальні гроші, генеруються з Bitcoin (Litecoin, Dogecoin), або засновані на віртуальній обліковій книзі (Ethereum, Omni). Часто використовуються як акції або сертифікати в проекті. Створюються існуючими блокчейнамі з відносно невеликими витратами.
  4. Різниця між ними не завжди чітко визначена. Термін "монета" описує криптовалюта як різновид цифрових грошей для платіжних операцій. Добре відомі приклади монет - Сатоши, біткоіни, лайткоіни, монери.
  5. Основна відмінність від криптовалюта полягає в тому, що токені для роботи необхідний чужий блокчейн. Значення токенов зазвичай відрізняється від сенсу монет, хоча їх також можна використовувати для оплат.

Utility і Security

Сервісні токени

Використовуються власними децентралізованими додатками. Вони називаються службовими. Дозволяють власнику застосовувати функціональні можливості програми. Наприклад, Stellar Lumens XLM конвертує паперові валюти в токен XLM, а потім назад, причому транзакція за низькою комісії.

жетони безпеки

Являють собою інвестиційну частку в будь-якому проекті. Ціна визначається виходячи з вартості первісного запуску. Інвестори не отримують ніякого юридичного підтвердження беручи участь в проекті. Токени купуються виключно в припущенні, що вартість в майбутньому зросте.

Зазвичай на маркер безпеки поширюється політика конфіденційності і регулювання, щоб уникнути шахрайства відносно інвесторів. Бум проекту ICO заснований на жетонах безпеки, які маскувалися під службові токени, багато з яких були фактично шахрайськими.

Altcoin

Розвивався як комбінація альтернативи біткоіни. Альткоіни - це похідні розгалуження, вилок (хардфорк) біткоіни (Bitcoin Cash), або використовують один і той же протокол Litecoin або Dogecoin. Якщо криптовалюта називається не біткоіни, але діє за технологією блокчейн, вона іменується альткоін.

висновок

Криптовалюта - цифрова валюта свого блокчейна. приклад: Bitcoin, Ethereum або IOTA. Всі ці криптовалюта працюють завдяки розподілів. Біткойн - це ланцюжок біткойнов, ефіріум - ланцюжок блоків, а йота - технологія Tangle (Клубок).

Всі вони мають схожі функції з грошима, портативні, діляться і обмежені пропозицією. Створено коін з метою обміну. Виняток - ефіріум, на додаток до фінансової функції здійснює і інші транзакції в Blockchain.

Токен - це функціональні цифрові одиниці. Як фішка в казино. Основна мета - не платіжна політика. Більшість токенов - це жетони на основі Ethereum стандарту ERC-20. Створені ERC-20 не працюють з власної ланцюжку блоків, але існують в транзакціях Ethereum. приклад - Голем (GNT). Проект Golem працює як всесвітній суперкомп'ютер, на якому платять за публікацію додатків і за оренду ресурсів у інших користувачів.