У чому різниця між тонким і товстим клієнтом 1с?

Програмні продукти компанії 1С сьогодні відомі практично кожному. Мабуть, це кращі програми для автоматизації бухгалтерського та управлінського обліку на будь-якому суб'єкту господарювання. Вся паперова тяганина залишилася в далекому минулому. Кропітка ручна праця, звірки звітів, заповнення відомостей - розумна програма все зробить сама. Машина кожен день з легкістю проробляє безліч однотипних операцій, подібна рутинна робота забирала раніше багато часу у людини. Тепер давайте спробуємо розібратися, в чому ж полягає різниця між тонким і товстим клієнтом 1С?

Принцип роботи товстого клієнта 1С

Робота в "товстому" режимі програмного продукту дозволяє виробляти максимум операцій з даними на робочому комп'ютері. Операційна система зберігає важливу інформацію і документи в якості тимчасових файлів або копій. Сервер переважно використовується для зберігання інформації. У разі виникнення потреби в даних, клієнтське додаток звертається до сервера.

Функціонал даного продукту значно ширше, ніж у оновленої версії. Для роботи доступні навіть прикладні типи даних. Очевидно, що використання в роботі Така серйозна клієнтського додатка зажадає певних технічних можливостей від призначеного для користувача комп'ютера, його потужностей має вистачити для безперебійної роботи пакета послуг.

Особливості тонкого клієнта 1С

Використання програмного продукту 1С в новому режимі означає, що практично весь функціонал (досить обмежений) виповнюється на стороні сервера. Тут додаток зберігає більшість своїх даних, запитів, кеша і тимчасових файлів. Робоче місце спеціально призначений для введення в програму початкової інформації і відображення кінцевого результату. Установчий дистрибутив займає зовсім небагато місця на комп'ютері.

Для оптимальної роботи сервісу переважно використовувати особливий режим - клієнт-серверний. Файловий варіант також не виключений для роботи, але з огляду на те, що програмний код практично в повному обсязі виконуватиметься на робочому комп'ютері, відповідно, всі переваги сервісу будуть втрачені.

схожі характеристики

Обидва пакети розроблені на платформі 1С і призначені для автоматизації роботи на всьому підприємстві. Мова йде не тільки про бухгалтерський облік, а й управлінському, виробничому, і навіть товарно-складському. Зручні програми складають гідну конкуренцію західним аналогам і користуються великою популярністю в нашій країні. Обидві клієнтських розробки функціонують в локальній мережі і вимагають попередньої установки. Але набагато цікавіше все-таки розібратися, чим клієнти відрізняються один від одного.

принципові відмінності

Основна відмінність між двома клієнтськими додатками полягає в тому, що тонкий клієнт виробляє більшість розрахунків на сервері, а товстий використовує для цього робоче місце користувача. Чим ще відрізняються між собою сервіси, розглянемо нижче:

  1. Товстий клієнт давно відомий всім підприємцям, був час, коли цей пакет послуг був єдиним (новий додаток з'явилося відносно недавно і має кардинальна відмінність від початкового продукту).
  2. Панель запитів і конфигуратор доступні тільки для старого клієнтського додатка.
  3. Нова версія менш вимоглива до лінії зв'язку, так як вона обмінюється з сервером незначною кількістю даних.
  4. Тонка клієнтська розробка здатна взаємодіяти з 1С за допомогою інтернету.
  5. Для інсталяції, настройки та завантаження оновлень товстому пакету може знадобитися кваліфікована допомога фахівця, так як додаток вимагає великого обсягу програмного забезпечення (в той же час, для завантаження і установки нової версії досить буде знань на рівні просунутого користувача).
  6. Програмний продукт, працюючи в тонкому режимі, пред'являє набагато менше вимог до каналу зв'язку, що абсолютно не заважає повноцінному використанню системи, проте можуть виникнути проблеми функціонування, якщо кілька працівників в один і той же час почнуть користуватися резервами сервера.
  7. Товста версія безперебійно працює тільки на потужному комп'ютері при забезпеченні стійкого каналу зв'язку, забезпечуючи співробітнику свого роду незалежність і свободу дій.
  8. Установка тонкого клієнта доцільна в разі, коли користувач в силу робочих обставин змушений часто вирушати у відрядження або працювати віддалено з іншого регіону на планшетному комп'ютері, звичайному ноутбуці або іншому сучасному гаджеті.
  9. Якщо бухгалтерія стаціонарне, то рекомендується використовувати товстий програмний продукт, підключивши потужні комп'ютери співробітників до однієї локальної мережі.
  10. Тонка версія 1С оновлюється в автоматичному режимі і не вимагає втручання користувача, а ось оновлення товстого пакета необхідно буде завантажити з офіційного сайту компанії 1С.

Якщо говорити про зручність використання, то поки, безперечно, виграє стара версія програмного продукту, а саме товстий клієнт 1С. Функціонал первісної версії значно ширше, і тільки в товстому режимі працює Конфігуратор 1С. Проте, сьогодні компанія докладає максимум зусиль, щоб якісно впровадити новітню версію тонкого клієнта і тим самим значно спростити облік на великих підприємствах за рахунок мінімальних вимог до персонального комп'ютера користувача і мережевого трафіку.