У чому різниця між спліт-системою і кондиціонером?

Унаслідок глобального потепління клімату кількість спекотних днів в році стає все більше. Зберегти комфорт і приємний температурний режим в приміщенні допомагають сучасні кліматичні системи різних типів і розмірів. Кондиціонером прийнято вважати обладнання здатне підтримувати, комфортні температурні умови в будь-якому приміщенні.

Тепер подібною технікою оснащуються не тільки промислові, офісні і житлові приміщення, а й автомобільний і інший транспорт. Якщо принцип дії для них не відрізняється, то різновиди, розміри і конструкції широко різноманітні. Найбільш часто серед побутового кліматичного обладнання зустрічаються кондиціонери і спліт-системи. У чому вони схожі і чим відрізняються?

Що являє собою спліт-система?

Назва цього кліматичного пристрої походить від слова split, що означає в перекладі з англійської мови поділ, розщеплення. Воно підкреслює суть приладу, що складається з окремого зовнішнього блоку, що містить компресорно-конденсаторний агрегат, і внутрішнього блоку, з випарником.

Між собою вони з'єднуються за допомогою мідних трубок, покритих ізолюючим матеріалом і електричного кабелю. Компресорно-конденсаторний агрегат встановлюється на зовнішній стіні будівлі. Внутрішній блок розміщується всередині приміщення і може бути виготовлений в різному виконанні:

  1. настінному - Монтується на стіну приміщення.
  2. Колонному - що встановлюється на підлозі і мають вигляд подібний холодильника.
  3. канальному - кріпиться за підвісною стелею і за допомогою повітропроводів охолоджуючий кілька приміщень.
  4. касетному - размещаемом в підвісній стелі і подає холодне повітря через нижню поверхню з декоративними гратами.
  5. Напольно-стельовому - невеликої товщини, закріплюється внизу стіни або на стелі, який поширює охолоджене повітря в чотирьох напрямках.
Найбільш популярним в сучасних будинках є настінний варіант розміщення внутрішнього блоку приладу. Крім цього існують мульти-спліт-системи відрізняються тим, що всередині приміщень встановлено кілька внутрішніх блоків. Нарешті, є системи із змінним витратою хладагента здатні регулювати продуктивність компресорного блоку в залежності від кількості включених внутрішніх блоків.

Що являє собою кондиціонер?

Через те, що спліт-система є різновидом кондиціонера доречно під цим терміном розглянути кліматичні пристрої, виконані у вигляді моноблока. Серед них можна виділити два типи:

  • віконний - розміщується у віконному отворі або стіні, якщо для цього є можливість і дозволяє її товщина.
  • Мобільні - встановлюється в основному недалеко від вікна, але в принципі можуть перебувати в будь-якому місці приміщення, для відводу гарячого повітря приєднаний спеціальний шланг, виведений на вулицю, є коліщатка для зручності переміщення по приміщенню, конденсат збирається в спеціальний піддон,

Обидва типи являють собою єдиний блок, в якому розміщені компресорно-конденсаторні, випарні елементи, вентилятори і фільтри.

У чому схожість спліт-систем та інших кондиціонерів?

Перш за все, в їх роботі використовується один і той же принцип дії. Повітря в приміщенні проходить через систему трубок, по якій циркулює холодоагент, що відбирає у нього тепло при охолодженні приміщення або віддає його при нагріванні. Таким чином, елементи, що входять до складу всіх типів кліматичного обладнання не відрізняються за своїм призначенням, але можуть відрізнятися за типом і розміром.

При роботі всіх видів кондиціонера виділяється тепло, яке необхідно відводить за межі приміщення. Функціонування приладів супроводжується шумом.

Основні відмінності кондиціонерів і спліт-систем

По-перше, спосіб монтажу спліт-систем полягає в установці зовнішнього блоку в будь-якому місці поза будівлею і внутрішнього блоку на стіні приміщення. Через отвір в стіні вони з'єднуються мідними трубками і кабелем. Для виконання монтажу необхідна наявність, в залежності від висоти закріплення, техніки (підйомника), драбини або будівельних лісів і спеціального інструменту.

Необхідність в цьому відпадає при установці віконного кондиціонера. Для його монтажу необхідно забезпечити місце в отворі вікна або не широкий стіні. Порівнюючи з двома попередніми варіантами, зовсім не вимагає додаткових робіт встановлюйте мобільні варіанти обладнання. Єдиною вимогою залишиться забезпечити місце для труби, що виводить гаряче повітря.

По-друге, шумовий ефект виникає при роботі приладу у спліт-системи нижче ніж у інших типів кондиціонерів тому, що компресорно-конденсаторна установка, що є його основним джерелом розміщена поза приміщенням на відстані до 70 м в сторону і до 15 м по висоті від внутрішнього блоку. У мобільному варіанті виконання він знаходиться всередині кімнати, а при віконному варіанті з одного боку винесено за її межі, але немає ніяких перешкод для проникнення шуму всередину.

По-третє, для моноблочних кліматичних приладів є межа потужності через обмеження в розмірах, спліт-системи, в свою чергу, мають широку номенклатуру моделей здатних забезпечити охолодження або нагрів різноманітних за площею приміщень.

По-четверте, кондиціонери віконного і мобільного типу можуть охолоджувати тільки одне приміщення, тоді як спліт-система в залежності від виконання може обслуговувати дві і більше кімнати.

нарешті, істотно відрізняється вартість обладнання. Найбільш дорогим серед кондиціонерів однакових по потужності буде мобільний варіант виконання, в свою чергу віконний виявиться найбільш дешевим.

Остаточно можна зробити висновок:

  1. Мобільний кондиціонер простий в монтажі і наладці, досить компактний і може переміщатися в межах приміщення і по різних кімнатах, але є джерелом шуму і володіє високою вартістю,
  2. Віконний кондиціонер нескладний при монтажі, легкий при налагодженні, щодо дешевий, але має високу гучністю, зменшує освітленість і теплоізоляція приміщення, деякі моделі не мають функції обігріву приміщення,
  3. Спліт-системи володіють помірною вартістю, багатофункціональні, мають різноманітні можливості по вписування в інтер'єр, невисокий рівень шуму, але досить складні при монтажі і налаштуванні.

Який прилад вибрати?

Проблема вибору кліматичного обладнання вирішується з урахуванням конкретних умов і можливостей покупця. Віконний кондиціонер буде ідеальним рішенням в тому випадку якщо обмежені кошти на його покупку, якщо немає проблем з пристроєм місця установки і зменшенням в зв'язку з цим освітленості приміщення. Мобільний прилад підійде тим, хто не має постійної житлоплощі і кому доводиться часто переїжджати, але необхідно пам'ятати, що для покупки будуть потрібні чималі кошти.

Установка спліт-системи підійде для будь-якого приміщення і будь-якого покупця. Це ідеальний вибір для люблячого тишу і нічний спокій споживача. Внутрішній блок сучасної спліт-системи можна з легкістю вписати в інтер'єр приміщення без шкоди естетичного сприйняття кімнати.