У чому різниця між стандартами AC 97 і HD Audio

аудіокодек визначає частоту звукового тембру. Якісний звук виходить на високих параметрах по розрядності і діскретізаціонной частоті. Таку обробку виконують ауді процесори або драйвери CPU ресурсів. Для поліпшення процесів корпорація Intel запропонувала спочатку стандарт для аудеокодека - AC 97. Коли він застарів замінила на HDA.

Що являє собою AC 97

Зрозуміти принцип використання стандартів допоможе розкриття деяких понять, де:

 1. Під дискретизацією слід розуміти фільтрацію звукових хвиль перед збереженням їх на файлі. Цим процесам знижується обсяг записів, але проявляється і маса інших імпульсів, які не потрібні жорсткого диска. Оцифровка дозволяє зробити вибірку аналогових сигналів з тимчасового кроку. Чим більше його значення, тим краще якість відтвореного звуку.
 2. Розрядність теж впливає на аудіозапис. Це частота вхідних сигналів, виражена в бітах, елементарних одиницях, що відображають відлік в цифрових пристроях. З великим числом виконуються більш точні операції.

Інструмент AC 97 створили для:

 • системних плат.
 • модемів.
 • звукових карт.

Цим технологічним механізмом розпізнається і підтримується частота інформаційних аналогових імпульсів в 95 кГц, якщо працюють з 20-розрядних стереопріёмніком. Коли роблять багатоканальну запис на аналогічному обладнанні відтворення буде в межах 48 кГц. В AC 97 встановили хост-контролер і аудіокодек. Коли здійснюється програмна передача, вони відповідають за обмін цифрових даних в системній шині і аналоговому кодеку.

До складу останнього входять перетворювачі ЦАП і АЦП для забезпечення дискретизації, де:

 • У момент відтворення цифро-аналоговим перетворювачем виконується переклад цифрового коду в аналоговий імпульс.
 • Під час запису за допомогою АЦП досягають зворотного перетворення.

Від якісного АЦП залежить чистота звуку. ЦАП впливає на точність аналогового сигналу.

Для цього компанія розробила Intel High Definition Audio

Після першої вистави в 1997 р AC 97 постійно модернізували, але стандарт не уникнув морального старіння, тому його замінили на High Definition Audio. Розробники поліпшили характеристики і розширили можливості HDA, але з повною сумісністю з колишнім еталоном. У першій версії від 15.04. 2004 р інженери випустили зразок під кодом Azalia. У виправленому вигляді 2010 року стандарт значився як HD Audio.

Апаратний кодек здійснював висновок цифрового звуку при частоті 192 кГц, де розрядність досягала:

 • 33 біт. в двох канальних приймачах.
 • 32 біт. при 96 кГц на 8 каналах.

HD Audio - це своєрідний норматив, на нього орієнтується підсистема, коли обробляє і виводить звук. Призначення даної опції укладена у включенні або виключенні технологічною підтримки, встановленої в чіпсет материнської плати, яка працює з цифровим звуком. З нововведенням стало можливим задіяти багатопоточний і багатоканальне відтворення звучання, його підтримують параметри вищої розрядності з такою ж частотою дискретизації. Стандарт розробляли для домашніх кінотеатрів та телевізійних приймачів. Зараз вбудовані звукові системи, які засновані на HD Audio знаходяться на материнських платах багатьох ПК.

загальні критерії

Розроблено еталони AC 97 і HD audio інженерами однієї компанії Intel. Обидва стандарти призначалися для поліпшення звукового режиму. Ці моделі виражені в специфікації, де немає умов щодо якості ЦАП і вимог до аналогового тракту кодека. Незважаючи на коригування в цьому HD і AC 97 однакові.

Як і раніше оцінку звуку здійснюють не цілісною архітектурою стандарту, а конкретною моделлю кодека, які виробляють різні сторонні компанії. Спільними між нормативами стали:

 1. Розробник.
 2. призначення стандарту.
 3. відображення специфікацією.
 4. Чистий цифровий звук.
 5. Визначення архітектури і програмного інтерфейсу.
 6. Використання хост-контролера і апаратного аудиокодека.

На цьому закінчуються однакові моменти між різними стандартами.

Чим відрізняються специфікації

Відмінні критерії між 2 елементами містять основні характеристики.

Так HD Audio характеризується підтримкою:

 • За 15 потоків на вході і виході.
 • 16 каналів.
 • Модемного і аудиокодека з багаторівневою тонким налаштуванням.
 • розрядністю 8-32 біт.
 • частотою 6-192 кГц.

В оновленій специфікації типи конекторів автоматично визначаються і перепризначувалися рознімною функціональністю.

АС 97 поступається своєму наступнику і еволюційному продовжувачу, щодо:

 1. максимальної розрядності - 16 біт.
 2. частоти дискретизації - 48 кГц.
 3. Смуги пропускання дорівнює всього 5 Мб / с.

АС 97 може працювати з одним звуковим пристроєм, тоді як High Definition Audio доступні кілька приймачів. Відрізняються еталони:

 • опорної частотою.
 • Залежністю від сторонніх ПО або драйверів.

Розробники створили стандарт з перевагами щодо:

 1. повноцінної підтримки.
 2. Високих смуг пропускання.
 3. Використання тільки необхідних ресурсів.
 4. Єдиного драйвера і задає синхронізацію генератора.

У підсумку HD audio забезпечив для використання більшу кількість каналів, де відтворюється більш якісне звучання в порівнянні з інтегрованими аудіокодеками АС 97. При цьому, такі кодеки не можуть взаємно замінюватись, а передача інформації в їх протоколах не сумісна.