У чому різниця між стандартами Євро-2 і Євро-3?

Що це за стандарт Євро, що застосовується в автомобілебудуванні? Це поняття з'явилося в Євросоюзі і означає вимоги до чистоти вихлопних газів. З плином часу вимоги посилюються. Тепер вони застосовуються не тільки до самих вихлопів, а й до чистоти палива, його впливу на екологію. Кожен наступний стандарт якості стає викликом для виробників, що зменшує шкідливість викидів за рахунок потужності двигуна і вартості володіння автомобілем. У чому ж різниця між стандартами Євро-2 і Євро-3?

Стандарт чистоти вихлопу Євро-2

Революційне рішення очищення вихлопних газів реалізували за рахунок дожигания незгорілого палива прямо в системі викиду відпрацьованих газів. Для роботи використовувалися нейтралізатори з присутністю каталізатора, що називалися просто каталізаторами. Сенс полягає в догоранням вихлопних газів в присутності каталізатора. Стільники пропуску відрізняються невеликим розміром, з часом забиваються продуктами горіння. Вирішити питання забивання каталізатора вирішили за рахунок введення нового пристрою - лямбда-зонда. Цей датчик стежить за кількістю відпрацьованих газів CO в відпрацьованому вихлопі, що містяться в камері перед каталізатором. Тому його ще називають датчиком кисню. Спеціальне покриття датчика виявляє збільшення CO і зменшує подачу палива, завдяки електронним системам. При зменшенні вкидаємо палива потужність автомобіля знижується. Автолюбитель змушений звертатися до фахівців, які визначають несправність системи. Вона лікується заміною каталізатора.

Саме з моменту введення лямбда-зонда двигуни почали втрачати в потужності. Порахувавши, що в пробках виділяється максимальна кількість шкідливих газів, педаль акселератора налаштували так, щоб при невеликих натисканнях кількість обертів майже не росло. У дизельних двигунах для зниження токсичності встановили фільтр сажі, рециркуляцію вихлопу і контейнер з сечовиною для уловлювання шкідливих вихлопів.

Все це працює при наявності якісного палива. При використанні поганого палива рециркулятор і фільтр сажа забиваються наглухо, каталізатор тріскається.

Система Євро-2 така, що її можна обійти, прибравши каталітичний нейтралізатор повністю або частково. Зробити свого роду прямоток. В такому випадку газ не накопичується перед гратами каталізатора і лямбда-зонд не надсилає сигнал на ЕБУ, так як вважає, що процес іде нормально. Однак такі "нововведення" автовласників не влаштували екологічні служби. Як результат, з'явилося наступне покоління вимоги до виробників.

Стандарт Євро-3

Жорсткість норм підкріпилося установкою додаткового лямбда-зонда вже після каталізатора. Цей стандарт введений в Євросоюзі в 1999 році на заміну попереднього. Програмне забезпечення допрацювали. Тепер при спробі видалення каталізатора комп'ютер автомобіля знижує подачу палива, тим самим зменшуючи потужність двигуна. Всі машини, вироблені після 2008 року або ввезені в РФ, повинні мати даний стандарт якості. Державний парк автомобілів уряд змусив переобладнати під нові норми.

Довгий час обман системи вважався неможливим. Але на будь-яка дія знайдеться протидія. З'явилися прошивки, що змінюють настройки "мізків" машини. В результаті комп'ютер перетворює систему Євро-3 в Євро-2. Підсумком стає реагування ЕБУ тільки на перший лямбда-зонд. Каталізатор і другий датчик можна з легкістю видалити - потужність не зменшиться. Тепер можна їздити як зазвичай, але в Європу з такою системою викиду не поїдеш, та й проходження технічного огляду авто стане проблемою.

що спільного

Перш ніж встановити такий стандарт екологічності двигуна, треба вже мати новий стандарт палива. Це характерно для всіх Євро-стандартів. Основні подібні риси:

 • Обидва стандарти розроблені для обмеження шкідливих викидів автомобілями.
 • Дані сертифікати показують відповідність дозволеним змістів шкідливих вихлопів. Всі Євро стандарти обмежують кількість канцерогенних викидів - оксиду азоту, граничних і ненасичених вуглеводнів, інших речовин.
 • Пропонують дожигание незгорілого палива безпосередньо у вихлопній системі.
 • При виході каталізатора з ладу знижують потужність машини шляхом зменшення подачі палива.
 • Використовують лямбда-датчики для визначення забруднення.
 • Дозволена кількість викидів шкідливих речовин збільшується прямо пропорційно вазі автомобіля.
 • дозволяють роботу тільки на неетильованому бензині. Використання етилованого виводить з ладу каталізатор, супутні датчики контролю викидами свинцю.
 • Стільники каталізатора покриті каталітичними дорогоцінними металами - платиною, паладієм або родієм.
 • Вимагають якісне паливо.

відмінності

Поступово третій екологічний стандарт замінив попередній. Зазначимо корінні відмінності:

 1. Євро-2, актуальний з 1995 по 1999 рік, дозволяв кількість викидів шкідливих речовин до 4 г / кВтг. Подальший Євро знижує вихід оксиду вуглецю до 2,1 г / кВтг.
 2. Сертифікат Євро-3 регулює оборот не тільки бензинових, але і дизельних моторів.
 3. Другий стандарт використовував для контролю 1 датчик. Він ставився перед каталізатором. Третій ввів в роботу 2 датчика - перед і після каталізатора.
 4. Стандарт Євро-3 суворіше попереднього на 30-40% за різними газам, рівень чадного газу обмежений 0,64 г / км.
 5. Доданий датчик нерівної дороги.
 6. Каталізатор інтегрований в випускний колектор, тому швидше прогрівається до робочої температури.

висновок

З введенням екологічних норм викидів шкідливих речовин стає все менше, а й вартість володіння автомобілем збільшується. Введення перевірки вихлопу під час процедури техогляду вибраковує кілька неурядових користувачів автотранспорту, змушених терміново ремонтувати свій автотранспорт. Європейська комісія підготувала нові вимоги для автовиробників. Тепер вони змушені проводити не тільки лабораторні дослідження екологічності викиду, але і в умовах реальної експлуатації. З плином часу автомобілі стають безпечнішими.