У чому різниця між стандартами Cat 5e і Cat 6?

Сигнал слід від відправника до одержувача по провідній лінії зв'язку. Вита пара являє собою високотехнологічний кабель, який застосовується для побудови локальних обчислювальних мереж і передачі інформації. Його провідники ізольовані і попарно свити, що сприяє значному зниженню зовнішніх наведень і електромагнітних завад. Кабель має різні характеристики, в залежності від категорії, і в цій статті будуть розглянуті їх базові відмінності.

Специфікації кабелю краще з'ясувати у продавця до його придбання. На оболонці має бути маркування, що складається з цифр і букв, яка описує властивості кручений пари. З усіма характеристиками можна розібратися, знаючи ключові параметри.

Маркування інформує про такі дані:

 • матеріал оболонки.
 • Діаметр провідника.
 • Присутність / відсутність екранування.
 • Категорія.
 • Тип кабелю.
 • кількість пар.
 • Тип екранування.
 • код виробника.

Категорія кручений пари - це важлива характеристика електрокабеля безпосередньо пов'язана зі швидкістю передачі інформації. На сьогоднішній момент в світі стандартизовано сім категорій. Найбільшу популярність при проведенні нових мереж займають Cat 5e і Cat 6.

Вита пара Cat 5e

Ця категорія спеціально створена для підтримки високошвидкісних комп'ютерних мереж, що працюють на смузі пропускання - 125 МГц. Швидкість передачі в умовах застосування двох пар до 100 Мбіт / с, чотирьох - до 1000 Мбіт / с. Вони мають кращі характеристики в порівнянні з кабелями стандарту Cat 5. Провідники в ньому між собою скручені і забезпечені пластиковою оболонкою (поліетилен - для зовнішніх, полівінілхлорид для внутрішніх робіт).

Протягом тривалого терміну експлуатації кабель зберігає свої технічні характеристики. На даний момент це найпоширеніший тип кабельної продукції для побудови невеликих локальних мереж, він має перераховані нижче властивості:

 1. Відстань передачі даних - до 100 м.
 2. Діаметр провідника - 0,51 мм.
 3. Робоча температура - до + 60 ° C.
 4. Кількість скручених провідників: частіше - 2, рідше - 4.
 5. Число витків в парах - 5-2 на сантиметр.

Застосовується для прокладки мереж всередині приміщення, телефонних ліній, широко використовується для відеоспостереження, систем сигналізації та інших цілей.

Вита пара Cat 6

Кабель цієї категорії був створений, щоб реалізувати фізичний рівень протоколу Gigabit Ethernet. Усередині нього чотири пари провідників, свити кожна між собою, а потім всі разом. Обжимають кабель стандартним коннектором RJ-45.

До основних характеристик цієї категорії відносяться:

 • частота роботи 250 МГц.
 • Швидкість передачі даних до 10 Гбіт / с (10GBASE-T).
 • Великі вимоги до придушення перехресних перешкод
 • Максимальна довжина без використання підсилювачів - 100 метрів.

У цій кручений пари кількість витків на сантиметр більше двох і вони реалізовані так, що їх довжина не повторюється на всій ділянці. Кабель містить жили з покриттям з полівінілхлориду, вони захищені високоплотной оболонкою, це дозволяє застосовувати кабель для зовнішніх робіт і в несприятливих погодних умовах. Але зазвичай з його допомогою створюють офісні і домашні локальні мережі. Кабель забезпечує високу швидкість передачі інформації.

Спільне між Cat 5-e і Cat 6

Кабелі для СКС, незалежно від категорії, мають однакове призначення - передача цифрової та аналогової інформації. При розробці малих мереж для підприємств або житлових приміщень не обов'язково обмірковувати вибір стандарту, так як на невеликих відстанях це неактуально. Як і Cat 5-e, Cat 6 зазвичай складається з чотирьох мідних скручених пар. Для під'єднання користувачів до глобальної мережі Інтернет і реалізації невеликих локальних мереж і підійде практично будь-який кабель, проте, чим вище категорія, тим більше швидкість поширення інформації.

Різниця в стандартах

Cat 5-e найбільш часто зустрічається, в існуючих кабельних системах, ця категорія може обробляти перенесення даних зі швидкістю 1000 Мбіт / с і підходить для технології Gigabit Ethernet. Можливості кабелю категорії 6 перевершують можливості 5е через значне зниження рівня перехресних перешкод. Це досягається наявністю поздовжнього сепаратора, який ізолює кожну пару один від одного. Тому Cat 6 має вдвічі більшу пропускну здатність. Зовні моделі дуже схожі, але мають два головні відмінності - щільність обплетення і кількість витків дроту на одиницю довжини.

Технічні відмінності в специфікаціях Cat 5-е і Cat 6 наведені нижче в таблиці.

Категорія. Довжина лінії, м. Швидкість, Мбіт / с. кількість витків. Частота, МГц.
Cat 5-e 100 до 1000 1.5-2 125
Cat 6 100 (55) 1000 (до 10000) більше 2 250

В ході випробувань з декількома трансиверами, що мають різні властивості, було встановлено, що стандарт Cat 6 менш схильний до помилок. Експеримент проводився на лінії відстанню в 100 м. З'ясувалося, що кабель набагато надійніше в експлуатації, це забезпечує стабільну роботу мережі в умовах різкої зміни температури.

З двох розглянутих категорій Cat 6 є найбільш передовою і забезпечує кращу продуктивність мережі. Вона сумісна з будь-якими раніше існуючими кабелями, які можна знайти в старих установках. Ця продукція стала частіше використовуватися в сучасних проектах через зростаючі з кожним роком потреб в швидкості, ємності та пропускної здатності. Кабель категорії 6 більш надійний і безпечний в експлуатації, за рахунок зменшення загасання і збільшення розміру провідника.