У чому різниця між базовим і динамічним диском

У 2000 році розробники Windows надали користувачам новий технологічний продукт. Крім основного сховища, звичного для всіх базового диска, з'явився динамічний. Він наділений розширеними можливостями в управлінні, зберіганні даних. Новий інструментарій забезпечує організацію програмних засобів з більшою гнучкістю, надійністю. Для отримання максимальної віддачі встановленої системи, потрібно знати властивості, оцінити переваги, розібратися в недоліках кожної категорії технічних елементів.

Характерні особливості базового накопичення

При виконанні різних операцій з диском - зміні існуючих розділів, отформатірованіі накопичувача, можна помітити, що він підписаний у вигляді базового або динамічного. Від вибору типу елемента залежить конкретний доступ до функцій.

У стандартних сховищах, які використовували попередні і поточні версії Windows, включені розділи сумісні з будь-якою операційною системою Microsoft:

 • У системному, позначеному знаком "З", зберігається основні файли.
 • Додаткова частина призначена для особистих відео, фотографій, музики.
 • Логічним або завантажувальним продуктом, виконуються однакові функції з системним розділом, але з його допомогою не запускається операційна система.

При установці нового жорсткого запам'ятовується пристрої, не можна працювати, заздалегідь не підготувавши. Для зберігання, читання текстів створюють підрозділ або сховище, куди будуть складувати файли. Після форматування однієї частини, вона може використовуватися.

Якщо вінчестер складається з одного відділення на всьому комп'ютері - це найпростіший, але і невдалий варіант. З операційною системою можуть виникнути проблеми або ОС перевстановити, чому можлива втрата даних, через зберігання в одній точці. Поділ матеріалів по різних місцях, коли в одному встановлюють ОС, в іншому знаходиться склад файлів, дозволить зберегти ту частину, яка не була порушена перевстановлення.

Щоб почати роботу з регістрами в Windows використовують вбудоване засіб -управління дисками. Працювати з цим інструментом - незручним, багатофункціональним, небезпечним, потрібно тільки досвідченому користувачеві. Він повинен точно знати про призначення своїх дій. Зміни відбуваються швидко і можуть привести до непоправних наслідків.

динамічні накопичувачі

Технологію по динамічним вінчестерам розробила і надала користувачам компанія Microsoft. Програмна реалізація Raid-масиву відбувається разом з встановленим Windows в версіях з 2000 року. Один комп'ютер може функціонувати як з базовим, так і з новою технологією по різної конфігурації.

Основні установки працюють по окремим главам, динамічні задіють томи, які мають тип:

 1. простий.
 2. складовою.
 3. чергується.
 4. дзеркальний.

Користувач зможе, працюючи з накопичувачем:

 • створити стандартний.
 • видалити дзеркальний.
 • Розширити або перекрити простий.
 • Розділити на 2 об'єкти.
 • відновити елемент.
 • Провести повторну активацію.
 • Виконати перетворення з одного виду в інший.

Нові пристрої забезпечені своїми характеристиками, які наділені додатковою отказоустойчивостью. Користувачеві надано оперативне управління томом в реальному часі.

порівняльні показники

Відмінною рисою між двома видами пам'яті є способи зберігання матеріалів. За стандартною технологією, дані знаходяться в реєстрі уразливому і недостатньо надійному. При динамічної налаштування відомості прив'язані до конкретного сховища, яке дозволяє управляти пристроєм, змінювати конфігурацію без перезавантаження систему. Для цього предмета характерні всі властивості звичайного програмного RAID.

Якщо порівнювати параметри апаратного RAID-масиву з програмним, можна помітити позитивні риси:

 1. Незалежне стан по відношенню до ОС.
 2. Високу продуктивність, хорошу систему діагностики.
 3. Швидку заміну дисків.

Доводи проти перетворення основних накопичувачів в динамічні:

 • Відбувається незворотна операція.
 • Відсутня можливість оновлень, переустановлень інших версій Windows.
 • Не всі установки підтримуються, потрібне забезпечення від іншого виробника.
 • Якщо порушується дисковий тім, відновлення відбувається важче і дорожче.
 • Проблеми з кластерами і тіньової копією, необхідні продумані ходи, щоб не робити помилок.
 • Серйозний сервер оснащений апаратним контролером, менш значимого маршрутизатора не потрібні динамічні диски.

Основною відмінною параметром між двома об'єктами служить підтримка операції з кількох Завантаженнями. У динамічних дисків можуть бути встановлені обмеження в подібній конфігурації. Для стандартного інструменту вибирають комп'ютерну ОС. Динамічний вінчестер не використовує загрузчиков, тому вибір неможливий між ОС. Коли основний об'єкт перетворюють, дані не зникають, створюють томи з охопленням декількох конфігурацій, але з початком резервного копіювання. Зворотна операція вимагає видалення всіх томів.

Як базовий, так і динамічний диски - це склади для матеріалів. З їх допомогою управляють жорстким диском. Для базового зберігання використовують розділи, а при динамічному - томи, з розширює функцією навіть після створення об'єкта. Всього жорсткий накопичувач, заснований GPT зберігає 127 пунктів.