У чому різниця між біблією і євангелієм?

Розуміти основи Біблії повинен кожен грамотний чоловік, при цьому абсолютно не важливо, чи вірить він у Бога. Адже Біблія - ​​не просто звід релігійних правил, а найдавніші тексти, на яких засновані сучасні закони людинолюбства і моральних підвалин будь-якого суспільства.

Біблія становить кістяк відразу трьох світових релігій. це іудаїзм, іслам і звичайно ж, християнство. Саме християнство дало життя новому відгалуження, створеному з декількох тестів, які отримали назву Євангеліє.

Виходить, що Біблія містить у собі 2 частини. Це Старий Завіт, він же Старий, а другий Завіт іменується Новим. Саме Євангеліє цілком відноситься до Нового Завіту, в якому 27 рукописів, з них 4 одкровення - Євангеліє від різних авторів (апостолів), яких також часто називають євангелістами.

Що таке Біблія

Прийнято вважати, що Біблія є словом Божим. І все ж виникає багато питань, зокрема, віруючих і невіруючих хотілося б знати, хто і коли написав цей величезний за обсягом працю.

Якщо взяти до уваги всі тексти Священного писання, то виходить, що Старий Завіт писався за часом понад півтори тисячі років. З цього можна зрозуміти, що авторів у Біблії було багато, що дійсно так

Хто писав Біблію

Не всі автори Біблії відомі, хоча більшість з них вказали свої імена. Хто саме писав тексти і за яким правом, якщо авторство належить Всевишньому? В тому-то й справа, що все писання вважаються богонатхненними, інакше кажучи, канонічними.

Богонатхненність можна пояснити так. Пише тримає ручку або перо, а його рукою веде Бог. Або ж святий чує Божий голос і записує все почуте дослівно. Значить, людина, будь то філософ, літописець, пророк або іудейський цар, ставав співавтором Всевишнього, виконуючи Його святу волю.

Так з'явилися рукописні праці царя Давида, зокрема, канонічні пісні Давида, а також мудрі вислови його сина Соломона. Біблію писали такі відомі пророки, як Мойсей, Або я, Ісайя, Іов, Єзекіїль і багато інших. За унікальністю біблійних текстів можна зрозуміти, що автори Старого Завіту були різними людьми.

Хто перекладав Біблію

Перекладачі у Святого Письма з'явилися набагато пізніше. Взагалі, Біблія переводилася багаторазово, причому на різні мови світу і в різні роки не тільки нашої ери, а й до нашої ери.

Відомо, що первісний текст Старого Завіту був написаний на івриті і частково на древнеарамейском мовою. І все ж з п'ятдесяти текстів визнані канонічними, тобто, богонатхненними, всього 38 писань.

Що таке Євангеліє

У різний час з приводу авторства Євангелія було багато розбіжностей і суперечок, які не вщухають донині. Авторів всього четверо, відомі їхні імена і навіть є досить докладний життєпис євангелістів.

Хто писав Євангеліє

Євангеліє - це частина Біблії, точніше, воно входить в Новий Заповіт. Писали його апостоли, які знали особисто Ісуса Христа і розповідають про його земного життя, його вченні. Також вони детально описали розп'яття Христа і його воскресіння.

Євангеліє написані учнями Ісуса, при цьому всі тексти визнані канонічними. У них 4 автора - апостоли Марк, Матвій, лука і Іоанн. Євангеліє від Іоанна разюче відрізняється від перших трьох текстів, але багато дослідників схиляються до того, що воно найбільш давнє.

На відміну від Біблії, Євангеліє викладено на діалекті койне (грецьку мову). Це не нинішній грецьку мову і не той, на якому писали давньогрецькі поети, мислителі і філософи

Коли писалося Євангеліє

Найбільш ранні тексти Євангеліє відносяться до II і III століть нашої ери. Однак же, самі автори-євангелісти жили точно в I столітті нашої ери. Тому докази справжнього авторства апостолів поки відсутні, а служителі церкви пояснюють віруючим, що авторство Євангеліє поки невідомо. Робота в цьому напрямку активно ведеться.

В даний час прийнято вважати, що Євангеліє відображає усне творчість віруючих людей, записане зі слів апостолів невідомими авторами, вже після смерті самих євангелістів

Що спільного, які відмінності Євангелія і Біблії

  1. Обидва рукописи, Біблія і Євангеліє, мають пряме відношення до виникненню християнства. При цьому слід враховувати, що Євангеліє - це тільки Новий Завіт. Але саме він дав початок нової релігії і віри в Христа.
  2. Завдяки Євангелію, багато віруючих усього світу можуть звертатися до християнського Бога і до Ісуса на будь-якій мові, виконувати заповіді і сподіватися на порятунок своєї душі в іншому світі. Старий Завіт, навпаки, в основному дає більше надії народу Ізраїлю.
  3. В Євангелії апостоли описують докладно лише земне життя Ісуса, його діяння, а потім піднесення на небеса і воскресіння. Біблія додатково розповідає про створення Всевишнім світобудови і Всесвіту. Вона також розповідає про пряму участь Бога в житті ізраїльського народу, вчить моральності, відповідальності за свої справи і вчинки, любові до ближнього, дає важливі заповіді, вчить любові до всього живого і до Бога.
  4. Біблія писалася протягом більше 1600 років. У ній безліч писань на різних мовах. Часовий інтервал написання Євангелія 2-3 століття. Воно викладено на певному діалекті грецької мови.
  5. Біблію становили звичайні люди, вважаються богонатхненними, життя яких не викликає сумнівів, оскільки підтверджується численними історичними фактами. Євангеліє зовсім недавно вважалося написаним апостолами Марком, Лукою, Матвієм, Іоанном. Тепер їх авторство заперечується, а дослідники і священнослужителі не можуть прийти до єдиної думки щодо євангелістів, адже в Євангелії багато спірних тверджень і неточностей