Вентер або Де-Нол порівняння і який засіб краще

Діагноз "виразка шлунка" або "виразка дванадцятипалої кишки" перестає бути рідкістю у людей будь-якого віку, навіть у дітей. Дія лікарських засобів, що застосовуються в цьому випадку, направлено на підвищення захисту слизових поверхонь органів травлення і загоєння пошкоджених ділянок. Вентер і Де-Нол є найбільш популярними з усього розмаїття подібних засобів.

Вентер

Препарат Вентер відноситься до засобів, призначеним для лікування виразок викликаних впливом кислот і солей зі складу шлункового соку і виділеної жовчі, а також пошкоджень стравоходу, викликаних періодичним викидом в нього вмісту шлунка. Лікуючим речовиною є сукральфат з вмістом алюмінію.

Дія кошти направлено на створення плівки захищає поверхню виразки або запаленого ділянки, що утворюється в результаті взаємодії активної речовини ліки і білків відмирає тканини по їх краях. Вона здатна довго захищати слизові тканини від агресивного впливу вмісту шлунка. Активність ферменту пепсину падає до 30%. Поряд з цим, ліки протидіє повторного виникнення виразок і вогнищ запалення.

Вентер призначається в разі:

 1. Виразкового ураження слизових поверхонь шлунка і дванадцятипалої кишки.
 2. Запалення ділянок слизових покривів стравоходу.
 3. Порушення обміну фосфору у хворого з уремією на гемодіалізі.
 4. Профілактики загострення виразок.

Препарат заборонений дітям молодше 14 років. Вагітним і матерям, які годують він не рекомендований. Засіб протипоказано вживати при наявності:

 • Непереносимості компонентів ліки.
 • ниркових хвороб.
 • хвороби Альцгеймера.
 • Проблем кишечника невстановленої причини.

Вентер може перешкоджати засвоєнню деяких лікарських засобів, тому їх прийом необхідно змістити за 2 години раніше.

Після прийому препарату можуть виникати побічні ефекти такі як: сонливість, запаморочення, запор, діарея, нудота і блювота, метеоризм, сухість у роті, висип на шкірі, свербіж, біль в області попереку.

Де-Нол

Препарат Де-Нол так само відноситься до засобів, призначеним для лікування виразок викликаних впливом кислот і солей зі складу шлункового соку і виділеної жовчі, а також пошкоджень стравоходу, викликаних періодичним викидом в нього кислот і солей з шлунка. Лікуючим речовиною є вісмуту Трікалі діцітрат.

Дія кошти направлено на підвищення освіти простагландину для стимуляції утворення слизу і виділення гідрокарбонату для освіти плівки захищає пошкоджену ділянку слизової тканини від впливу компонентів шлункового соку.

Ліки сприяє стимуляції захисних механізмів тканин, збільшує здатність слизових поверхонь протистояти агресивним речовинам, що містяться в шлунку. Крім цього, Де-Нол бореться з бактеріями, особливо з Хелікобактер пілорі.

Де-Нол призначається в разі:

 1. Виразкового ураження слизистих поверхонь шлунка і дванадцятипалої кишки, в тому числі, через вплив бактерій хелікобактер.
 2. Хронічного гастриту і гастродуоденіту, в тому числі, спровокованого бактеріями Хелікобактер.
 3. Порушень нормальної роботи системи травлення, не пов'язаного з органічними захворюваннями.
 4. Дискомфорту в кишечнику, що супроводжується діареєю.

Препарат заборонений дітям молодше 4 років. Він не рекомендований вагітним і матерям, які годують. Засіб протипоказано приймати при наявності:

 • Непереносимості компонентів ліки,
 • ниркових хвороб.

За півгодини до і після прийому засобу Де-Нол необхідно утриматися від прийому інших ліків, їжі та рідини.

Препарат може надати побічну дію супроводжується: запором або діареєю, нудотою, блювотою, висипаннями на шкірі і свербінням. Іноді спостерігається поява чорного калу. Нарешті, можливий анафілактичний шок.

У чому схожі обидва препарати?

Обидва лікарських засоби є гастропротекторами. Обидва вони призначаються для лікування виразкових хвороб, їх дія спрямована на створення плівки на поверхні пошкоджених ділянок слизової тканини для захисту від агресивного впливу, але використовують для цього різні механізми.

Однакова форма випуску - таблетки.

Вентер і Де-нол не рекомендоване застосовувати вагітним, матерям, які годують дітей грудьми. Вони протипоказані людям, страждаючим гострими нирковими захворюваннями і непереносимістю їх компонентів.

Для обох препаратів побічні ефекти, що виникають в органах травлення і на шкірних покривах схожі.

Чим відрізняються препарати?

 1. По-перше, Де-Нол здатний успішно боротися з бактеріями Хелікобактер, прискорювати загоєння ушкоджень слизових покривів органів травлення. Препарат Вентер не бореться з бактеріями, але може послаблювати шкідливий вплив шлункового соку.
 2. По-друге, Вентер заборонений дітям молодше 14 років, тоді як Де-Нол може призначатися дітям з 4-річного віку. Крім схожих протипоказань, Вентер додатково заборонений людям, що страждають на хворобу Альцгеймера і мають проблеми кишечника, причина яких не ясна.
 3. По-третє, серед побічних ефектів, викликаних вживанням кошти Вентер зустрічається сонливість, запаморочення, болі в попереку. Для Де-Нол такі ефекти не характерні, але можуть спостерігатися поява чорного калу, іноді анафілактичніреакції.
 4. нарешті, відрізняється ціна препаратів. Вентер дешевше чим Де-Нол приблизно в півтора рази, хоча обидва вони не особливо дорогі.

Який препарат і кому приймати?

Вентер використовується для лікування, але може застосовуватися для профілактики. Де-Нол ідеально підходить для прискорення загоєння виразок і чудово бореться з бактеріями Хелікобактер. У разі захворювання дітей старше 4 років призначається препарат Де-Нол, Вентер дозволено вживати тільки після 14 років. Його не слід приймати людям з ознаками порушення обміну фосфору, літнім пацієнтам з хворобою Альцгеймера.

Вагітним жінкам або матерям, що годують варто утриматися від вживання цих ліків. Рішення, яке засіб призначати, приймається лікуючим лікарем, при цьому враховуються протипоказання і причини, що викликали хворобу.