Зодак і Супрастин порівняння засобів і що краще

Вибір лікарського засобу від алергії завдання не з простих. Хворих на алергію з кожним роком стає все більше. На аптечних прилавках існує великий вибір різноманітних засобів, які володіють антигістамінними властивостями.

При лікуванні алергічної реакції, навіть медичного працівника не завжди вдається підібрати дієвий засіб з першого разу. Одними з найпоширеніших ліків від алергії на російському ринку стали Зодак і Супрастин.

зодак

Зодак - антигістамінний препарат, основною діючою речовиною якого став цетиризин. Ліки випускається як в таблетованій формі, так і у формі крапель. Застосовувати його дозволено людям, починаючи з 6 місячного віку, для крапель мінімальний вік становить 1 рік. Препарат заборонений до прийому дітей до 6 місяців, вагітним жінкам і годуючим грудьми, гостра фаза ниркової недостатності.

супрастин

Супрастин - ліки спрямоване на зняття симптомів алергії. Діючою речовиною, в даному ліках є хлоропирамин. Супрастин випускається у вигляді таблеток і розчину в ампулах, для введення до своїх достатків шприца, всередину організму. Лікарський препарат не можна споживати дітям до 3 річного віку, в період вагітності та годування груддю, в разі непереносимості лактози і захворюванні на бронхіальну астму.

Сходатсва препаратів

Зодак і Супрастин - це склади, які застосовують у разі виникнення прояви алергії:

  • Алергічний риніт - течія з носа, свербіж в носовій порожнині.
  • Алергічний кон'юнктівіт- почервоніння очей, сльозливість, набряк на століттях.
  • Сверблячка на шкірі, почервоніння, лущення.

При виникненні на шкірі кропив'янки або прояви симптомів анафілактичного шоку, в якості першої допомоги дають Супрастин. Він володіє більш потужним впливом, але також є і більш токсичною речовиною.

порівняння відмінності

Протипоказання до застосування під час вагітності мають обидва засоби, так як діючі речовини ліків проникають в кров і можуть вплинути на розвиток плода в утробі матері. Теж саме відноситься і до лактаційний період. Під час годування, споживані речовини з молоком матері можуть бути передані дитині, що може сказати на його окріпнув. Однак Зодак можна застосовувати в окремих випадках в період лактації, під наглядом медичного працівника. Супрастин в такій ситуації категорично заборонений.

Різниця полягає в тому, що Супрастин за рахунок свого діючої речовини оперативно знімає симптоми алергії, покращує роботу бронхів і запобігає випадки спазму цих органів. Зодак володіє накопичувальним ефектом від прийому і довше впливає на організм, запобігаючи повторення випадків загострення хвороби на кілька годин.

Ліки можна вживати і дітям, але вікові рамки при цьому будуть різними: Зодак можливо давати дітям починаючи з 6 місяців, Супрастин дають в більш дорослому віці, від 3 років. Перед тим, як дати дитині препарат, потрібно порадитися з лікарем, щоб він встановив дозування і цикл прийому ліків. В ході застосування засобу потрібно відвідувати лікаря, щоб він відстежував зміни в стані дитини і в разі недостатнього результату скорегував методику лікування.

Дитячих варіантів для зняття алергічної реакції у ліків немає, все залежить від дозування, яку можна застосовувати в залежності від віку пацієнта. Але Зодак вважають за краще давати дітям, так як він має форму крапель і його можна розвести в молоці або воді, так вони візьмуть препарат без стресу і істерики. У віці від 3 років можливе застосування будь-якого з двох засобів. Але лікарі частіше на практиці, рекомендують застосовувати Зодак, так як його компоненти менше впливають на організм дитини. Виняток становлять випадки, коли на компоненти зодак у дитини алергія або у випадку виникнення набряку Квінке. При таких ситуаціях використовують Супрастин.

Що ж краще

У літньому, дитячому віці або при неможливості ковтати тверду їжу також зручніше використовувати в застосуванні Зодак у вигляді крапель. На відміну від Супрастин, його можна застосовувати без додаткових інструментів у вигляді шприців, перетирання таблеток в дрібну крихту або розведенні їх водою.

При призначенні лікування дорослим пацієнтам, лікар цікавиться професією хворого. Якщо в ході роботи необхідно концентрація уваги і немає можливості піти на лікарняний, то лікар порекомендує пацієнту аналоги даних ліків. Справа в тому, що обидва ліки мають ефект сонливості, при цьому, при прийомі Супрастин сонливість в рази вище, ніж при прийомі зодак. При роботі в небезпечних умовах або при управлінні автотранспортом це значно знижує концентрацію уважності і може призвести до тяжких наслідків.

Препарати найчастіше призначаються і використовуються хворими в період сезонних загострень захворювання, наприклад в період цвітіння рослин. Обидва антигістамінних кошти ефективно знімають свербіж і набряки, властиві алергії. В окремих випадках, лікар має право призначити застосування обох складів одночасно для підвищення ефективності терапії.

Кожен з них має свої переваги і недоліки. Прийняти рішення про призначення того чи іншого препарату може тільки кваліфікований медичний працівник. Його рішення буде грунтуватися на даних огляду і зданих аналізів. При цьому будуть оцінені всі ризики виникнення алергії на компоненти препарату, а також враховані хронічні захворювання пацієнта. Залежно від стану здоров'я, індивідуальної переносимості, кожному хворому індивідуально призначається інтенсивність лікування і його дозування.

Ці два препарати не є єдиними ліками від алергії на аптечних прилавках. На даний момент вже є кошти з доведеною ефективністю боротьби з захворюванням, завдаючи при цьому менше шкоди для організму. Але ці два лікарських складу до сих пір займають лідируючі позиції завдяки перевіреної роками ефективності використання, а також широкої популярності серед населення.