Зітролід або Азитроміцин - який засіб ефективніше?

Досить часто в організм людини потрапляють хвороботворні бактерії, які викликають велику кількість захворювань. При прояві захворювань потрібно не тільки усувати симптоми, але і сам збудник захворювання. Для цього застосовуються антибактеріальні препарати, які здатні усунути ті чи інші хвороботворні мікроорганізми. Нерідко при виборі антибіотика постає питання: що краще Зітролід або Азитроміцин. Щоб визначитися з вибором, потрібно докладніше розглянути обидва препарати.

Зітролід

Активним компонентом є азитроміцин. Є антибактеріальним препаратом системної дії. Випускається у формі капсул.

Активна речовина проявляє хорошу активність по відношенню до грампозитивних коків, деяких анаеробних організмів, грамнегативних бактерій. Не в силах усунути грампозитивні бактерії, які нечутливі до еритроміцин.

Відзначається хороша всмоктуваність із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація відзначається через 2,5 години після прийому. Добре розподіляється по органах і тканинах організму.

В уражених осередках концентрація активної речовини значно вище, ніж в здорових тканинах. Також речовина зберігається в них протягом тижня після останнього прийому. Час напіввиведення становить 14-20 годин. Якщо приймати препарат по час вживання їжі, то його концентрація знижується наполовину.

Показанням до застосування є різні захворювання, бактерії яких чутливі до даного компоненту. В основному даний препарат призначається при:

 1. Ангіні, синуситі, отиті та інших захворюваннях ЛОР-органів.
 2. Бронхіті, пневмонії.
 3. Захворюваннях сечостатевої системи.
 4. Хворобах шлунково-кишкового тракту, викликаних хелікобактер пілорі.
 5. бореліоз.
 6. скарлатині.

Серед протипоказань можна виділити:

 • Алергічна реакція на діючі компоненти препарату.
 • Важкі захворювання печінки і нирок.
 • Маса тіла до 45 кг.
 • Вагітність і годування груддю.

Дозування призначається індивідуально для кожного пацієнта.

азитроміцин

Активним компонентом є азитроміцин. Випускається у формі таблеток і капсул, а також у формі порошку для приготування суспензії. Відноситься до антибіотиків широкого спектра дії.

Препарат ефективний відносно:

 • Грампозитивних і грам негативних мікро.
 • анаеробної мікрофлори.
 • хламідій.
 • Мікопаразітов.
 • мікоплазм.
 • уреоплазм.

біодоступність становить близько 40%. Добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація відзначається через 2-3 години.

З легкістю розподіляється по всіх тканинах і організмам, проникаючи до вогнища інфекції. Зберігається в тканинах протягом тижня після закінчення прийому препарату.

Показаннями до застосування препарату є:

 1. Інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів.
 2. Інфекції сечостатевої системи без ускладнень.
 3. Інфекції шкіри і м'яких тканин.
 4. скарлатина.
 5. бореліоз.
 6. Виразкова хвороба шлунково-кишкового тракту, викликана Хелікобактер пілорі.

Протипоказаннями є:

 • Індивідуальна непереносимість діючого компонента, а також інших антибіотиків, що відносяться до групи макролідів.
 • Вагітність і годування груддю.
 • Ниркова і печінкова недостатність.
 • Діти вагою до 5 кг (застосування суспензії).
 • Діти вагою до 45 кг (застосування таблеток і капсул).

Форма випуску та схема лікування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Що вибрати?

Досить складно сказати, який із препаратів вибрати в даному випадку. Обидва засоби мають однакове діюча речовина - азитроміцин, що відноситься до групи макролідів. Відмінною рисою є форма випуску. Зітролід випускається у формі капсул.

Азитроміцин випускається у формі таблеток, капсул і порошку для приготування суспензії. Застосовуються препарати при одних і тих же захворюваннях. Протипоказання також практично однакові, але є явне відмінність. Так як Зітролід випускається тільки у формі капсул, то його можна застосовувати дорослим і дітям, але за умови, що їх вага більше 45 кг. У Азитроміцину є порошок для приготування суспензії. Приготовану суспензію можна застосовувати маленьким дітям, з вагою більше 5 кг. Це є явною перевагою.

Обидва препарати мають побічні дії. Основними є:

 1. Порушення з боку травної системи: нудота, блювання, діарея, закрепи та інше.
 2. Біль у грудях.
 3. Неврози, почуття тривоги, безсоння.
 4. Алергічні реакції: висип, кропив'янка, набряк Квінке.

обидва препарати досить серйозні і можуть викликати побічні дії. При їх появі потрібно припинити прийом препарату і провести симптоматичне лікування за рекомендацією лікаря.

Відгуки про Зітролід досить різноманітні. Пацієнти відзначають, що даний засіб ефективно в складі комплексної терапії при виразковій хворобі шлунково-кишкового тракту. Лікарі рекомендують цей засіб, як ефективний антибіотик. Однак потрібно дотримуватися схеми прийому, щоб уникнути розвитку побічних ефектів.

азитроміцин виявляє гарне антибактеріальну дію. З'явилися побічні дії зникають повністю після закінчення прийому.

Зітролід проводиться в Росії. Ціна на капсули становить близько 250 рублів. Азитроміцин також проводиться в Росії і Україні. Вартість на таблетки становить близько 50 рублів.

висновок

Таким чином, складно сказати, який з медикаментів ефективніше, так як вони практично однакові. Єдина відмінність - це форми випуску і ціна. Звідси випливає здійснювати вибір. Якщо лікування потрібно маленьким дітям, то слід віддати перевагу Азитроміцин в формі суспензії. Також даний препарат коштує набагато дешевше. У будь-якому випадку, спочатку потрібна консультація лікаря, так як приймати самостійно такі препарати не можна. Самолікування загрожує розвитком серйозних побічних ефектів, які можу проявитися при неправильному прийомі даних коштів.