Ваз 2110 і Ваз 2114 - порівняння і що краще

Продукція російського автопрому оцінюється автолюбителями по-різному, але вона так чи інакше популярна, і цьому є своє пояснення. Перш за все, автомобілі не так дорого коштують на вторинному ринку, і обслуговуванні обходяться не так дорого, адже заміна несправної деталі - це найпростіша операція. У них є багато мінусів, тим не менш, практично всі автомобілі лінійки заводу ВАЗ досі зустрічаються на дорогах. Найпопулярнішими свого часу були Лада 2110 і 2114.

2110

Чи знаєте ви, що вся молодь ділиться на два типи - ті, хто люблять седан, і ті, хто любить хетчбек? Так ось, перший тип був прихильником "десятки". Свого часу вона стала справжнім проривом у вітчизняному автопромі - і нутрощі, і зовнішній вигляд були незвичайними для заводу, що випускав "Жигулі". Незважаючи на те, що модель розроблялася в далекі 80-і роки, перший екземпляр масового виробництва зійшов з конвеєра лише в 1996 році, і до 2000 року ці "десятки" були карбюраторними.

Йшов час, а восьмиклапанний бензиновий двигун залишався майже тим же - карбюратор замінили на інжектор. Ось, що цікаво: з одного хворобою так і не впоралися, адже куліса у авто була дуже жорсткою, і передача включалася різким рухом руки. Нерідко зустрічаються автомобілі "без передачі", що означає, що куліса КПП у них дуже сильно розбита.

У 2001 році, можна сказати, відбулася невелика революція - 2110 вперше зійшла з конвеєра з шестнадцатіклапанним двигуном! Аж до закінчення провадження в 2009 році "десятки" оснащували двигуни робочим об'ємом або 1,5 л, або 1,6 л. У 2007 році АвтоВАЗ припинив серійне виробництво автомобілів цієї моделі, і всі запчастини поставлялися на завод "Богдан" в Луцьк і Черкаси в Україні, де і проводилася збірка аж до 2014 року. Модифікація "Консул" - це лімузин. "Прем'єр" - це подовжена версія "десятки".

2114

Лада 2114 "Самара" - це рестайлінговая версія 2109. Візуально змінився кузов, і лінійка "Самара" дізналася про те, що таке облицювання радіатора, молдинги і бампери в колір кузова. Автомобілю додали нову панель приладів, регульоване рульове колесо від "десятки", нову "грубку" в салон і передні склопідйомники. "Чотирнадцята" була представлена ​​публіці в 2001 році, а масове виробництво почалося тільки в 2003.

До 2005 року автомобіль випускався з двигунами робочим об'ємом 1,5 л. і відповідали новому для російського ринку стандарту Євро2, а з 2005 по 2007 рік вони випускалися з мотором 1,6 л, і в цей же часовий відрізок поставили восьмиклапанний двигун від Лада Калина (ВАЗ-11183). У 2008 і 2011 роках завод домігся справжніх проривів у виробництві, раз по раз змінюючи блоки управління - через це екологічність автомобіля підвищувалася, а витрата палива знижувався незначно. У 2011 році навіть виникла можливість замінити трос з педалі акселератора на електронне управління, через що з першими партіями відразу виникли проблеми.

У 2009 році Ладі-2114 додали кінських сил - тепер це значення дорівнювало 89. Сталося це за рахунок установки 16-клапанного двигуна робочим об'ємом 1,6 л. Слідом за цим змінилася динаміка, підвіска, КПП, зчеплення і робоча гальмівна система. А в 2010 році представили "монстра" з 98 к.с.

Загальні елементи 2110 і 2114

Обидва автомобілі є передньопривідними, і обидва вони перероблялися з першого покоління "Самара". Витрата палива у всіх моделей, представлених на вторинному ринку, по місту складе приблизно 10,7 л на 100 км (Якщо автомобіль в пристойному стані). Салон і оббивка практично ідентичні, але скрип в салоні і недоліки в складанні абсолютно різні. Потужність двигуна приблизно однакова, якщо порівнювати з тимчасовим відрізкам, в які вводилися зміни.

Порівняння і відмінності

Якщо в один прекрасний момент Ладу-2114 оснастили електронним управлінням акселератора, то в ВАЗ-2110 педаль газу завжди кріпилася до тросу. У "чотирнадцятої" був кузов "хетчбек, а у 2110 -" седан ". І вибір між ними - на любителя. Вартість запчастин дуже низька, і в переважній більшості випадків автолюбителі не звертаються в сервіс і виконують ремонт самостійно.

Вибираючи між цими двома моделями, важливо знати про особливості кожного позначеного "покоління" - так, наприклад, ті екземпляри ВАЗ-2110, які збиралися на заводі "Богдан", погано оцінюються власниками через низьку якість збірки. Вибираючи ці автомобілі на вторинному ринку, важливо пам'ятати, що седан 2110 і хетчбек 2114 були однаково улюблені молоддю і для багатьох стали першими автомобілями, тому вони можуть перебувати в дуже жалюгідному стані.

Фактично обидва автомобілі прийшли прямо з 80-х років: "десятка" розроблялася в 80-е, а 2114 всю ходову успадкувала від 2109, тому чекати чогось екстраординарного не варто. Кондиціонер в салоні ставилося тільки власниками, а влітку в пробці автомобілі перегріваються - система охолодження починає по-справжньому працювати тільки при температурі 115 градусів за Цельсієм. Ця проблема виправляється за допомогою "кастомними" бортового комп'ютера або виведення кнопки вентилятора на панель управління для ручного охолодження мотора.

Висновок: що ж краще взяти?

Автомобілі мають схожі недоліки, але більше "каменів" летить в сторону ВАЗ-2110 - в основному через низької якості збірки, так що основний параметр, за яким можна вибирати між цими автомобілями - це кузов. Як то кажуть, "на смак і колір товариша немає", але все ж краще розглянути ВАЗ-2114, тому що версії останніх років збірки будуть свіже за своїм станом.