ВАЗ-2104 або ВАЗ-2111 - який автомобіль краще взяти?

На зміну моделям ВАЗ-2104 і ВАЗ-2111 прийшли більш сучасні, але вони як і раніше продаються і купуються на вторинному ринку. Тому не січуть інтерес до автомобілів і виникають суперечки між любителями раритету, яка з машин краще. Експерти аналізують відгуки водіїв, роблять свій висновок.

Що особливого є в ВАЗ-2104

Випуск ВАЗ-2104 почався в 1984 році. У народі за прикладом колишніх серій Жигулів, машину стали називати по-простому "Четвіркою". Водіям представили оновлений більш комфортний агрегат завдяки модифікації:

 • Салону з сучасними матеріалами обшивки.
 • крісел.
 • приладовій панелі.

Випуск цієї серії Волзького автозаводу протримався до 2012 року. Конструктори постаралися впровадити оригінальні деталі, але в основному вся модернізація була спрямована на споживчий ефект з мінімальними витратами, де була:

 1. подовжена дах.
 2. Додана виштамповка для посилення жорсткості і розміщення зверху кузова довгого багажника.
 3. Встановлено задні двері верхнеоткідная.
 4. Обладнана система обігрівання заднього скла.
 5. поставлено снігоочисник.
 6. У деяких моделях 4 ступінчасту коробку передач замінили на 5.

За технічними характеристиками:

 • Об'єм двигуна - 5 л.
 • Габарити по довжині, ширині і висоті в мм. - 4115 х1620 х1443.
 • З колісною базою до 2424 мм.
 • заднім приводом.
 • максимальною швидкістю - 140 км / год.

Останнє виробництво даної моделі перенесли в Іжевськ. У планах виробників намічалася установка дизельних двигунів замість бензинових, але масово проект не змогли реалізувати. Була випущена ще в 1999 році дрібна серія в якості експерименту на виробничих майданчиках "Барнаултрансмаш", але потім все згорнули через відсутність ефективності за багатьма параметрами.

ВАЗ-2111

Вазівська Лада стартувала через 3 роки після того як з'явилася модель 2110. Цей універсал з переднім приводом, виробляли з 1997 по 2009 рік. Хоча про припинення провадження було оголошено АвтоВАЗом, його продовжив черкаський завод до 2014 року. Конструктори змінили зовнішній вигляд авто і найменування на "Богдан".

Багато частин були запозичені у попередника з 10 сімейства з повною уніфікацією, крім компонування кузова. Хороша збірка, приємна ергономіка порадувала водіїв. При цьому універсал став першим передньопривідним агрегатом, який добре управляється на зимових дорогах.

На ВАЗ-2111 встановлювали двигуни з 8 і 16 клапанами. Просторий багажник машини обшили ворсистість матеріалом. Габарити в міліметрах:

 • по довжині - 4285.
 • ширині - 1680.
 • висоті - 1480.

У цій моделі була розширена колірна гамма з емалевим покриттям. Примітно, що виробник відмовився використовувати полімери і легкосплавні матеріали в вузлах замість сталей. Машина ремонтнопригодность, яку не важко матеріально утримувати та обслуговувати.

Що спільного між ВАЗ-2104 і ВАЗ-2111

Основні параметри, які об'єднують різні за суттю механізми:

 • Обидва автомобілі випущені на АвтоВАЗі.
 • Належать до седану з кузовом типу універсал.
 • Механічна коробка передач.
 • 5-дверні.

Автомобілі з однаковим рульовим керуванням і травмобезпечним карданним валом. У рульовому механізмі варто редуктор, у якого глобоідальний черв'як, двухгребневой ролик на підшипниках з передавальним числом 16.4.

Немає відмінностей в рульовому триланкову приводі, в якому 1 середня, 2 бічні симетричні тяги з сошками, важелями маятникових і поворотним. ТС забезпечені ідентичним електроустаткуванням в системі електропроводки:

 • однопровідним.
 • Маса з'єднується з негативним полюсом джерела живлення.

Обидві машини з легкістю прийме будь-який СТО, ремонт вийде не дорого, запчастини є в продажу.

Чим відрізняються автомобілі ВАЗ-2104 від ВАЗ-2111

Принципова відмінність знаходиться в ціні. Купити стару "четвірку" можна за мінімальною вартістю в межах 16000 руб. ВАЗ-2111 одного року з 2104 буде на порядок дорожче.

Крім цього машини відрізняються:

 1. Потужністю силового агрегату.
 2. трансмісією.
 3. Приводом, один агрегат з заднім приводом, інший передньопривідний.
 4. габаритами.
 5. Дорожнім просвітом на цей раз відстає на 30 мм. ВАЗ-2111.

У відгуках водії в основному стають на бік моделі 2111, вважають тут переваги за всіма показниками. Багато радять брати тільки цю машину, якщо немає можливості пригнати з автосалону нову Ладу.

Де використовують машини подібного класу

Хто керував Ваз-2111 може з упевненістю порекомендувати її як сільському, так і міському жителю. Автомобіль долає важкі ділянки, бордюри і навіть невеликі замети. Водії їздять на них:

 • В гості в інше місто.
 • На роботу.
 • У справах і магазинам.

До ВАЗ-2104 інше ставлення, вони поступово відходять у минуле, але в селі залишаються незамінними помічниками, наприклад, коли потрібно перевезти урожай з далекого городу. Зазвичай у віддалених селах державні органи, поліклініки, школи і дитсадки знаходяться далеко, а громадського транспорту немає. "Четвірка" стає єдиним транспортним засобом. При цьому агрегат недорого можна відремонтувати, якщо вийде з ладу деталь. До того ж машини не у всіх є, тому як 2111, так і 2104 для сільського жителя і його сусідів іноді стає єдиним виходом, щоб відвезти хворого в найближчу лікарню або школярів.

ВАЗ-2104 купують новачкам водіння, після закінчення автошкіл. Машина стає незамінним засобом пересування для пенсіонерів. У цій частині населення немає грошей обслуговувати і утримувати іномарки.

У багатьох є улюблені звички:

 • Полювання.
 • Риболовля.

Навіщо бити дороге ТЗ на бездоріжжі, водії спеціально ставлять в гараж вітчизняні машини для поїздок на природу, дачу і інші невибагливі потреби. Скільки б не критикували вітчизняний автопром, але саме АвтоВАЗ дозволив багатьом стати водієм і власником транспорту, так як не у всіх є можливість купити дорогу модель. Поки що бігають ВАЗ-2111 і ВАЗ-2104, вони залишаться затребувані не тільки в глибинці, а й в будь-якому населеному пункті.