Ваз 2105 і Ваз 2107 чим відрізняються і що краще

Ця продукція нашої автомобільної промисловості, ще має досить широку популярність у багатьох людей. Автомобілі заявлених марок відрізняються доступною ціною, простотою і зручністю в обслуговуванні, і низьким споживанням палива витратою, в порівнянні з автомобілями, у яких понад 100 кінських сил. Часто виникає питання: в чому ж відмінність між ВАЗ 2107 і 2105. Можна спробувати в цьому розібратися.

Зовнішній вигляд

Екстер'єр автомобілів, практично, однаковий, лише придивившись відкриваються деякі відмінності. Решітка радіатора 2107 виготовлена ​​з пластику, з нанесенням спеціального покриття «під хромування», на 2107 встановлений непоказний варіант з неблестящая чорного пластику. З практичної точки зору, «хромована» решітка буде більш схильна до зносу і корозії, при кожному процесі мийки покриття буде окислюватися, потім випаде.

вАЗ 2105

Кришка багажного відділення у 2107 виглядає солідніше, завдяки штампованому рельєфу, а у 2105 має абсолютно плоску форму. Так само має незначні відмінності в зовнішньому схожості і капот автомобіля, у 2107 він має кілька додаткових опуклостей.

ваз 2107

Головна оптика Жигулів 7 моделі оснащена светоотражающим елементом, який має як візуальне відміну від 5 моделі, так і більш яскравий і направлений світловий потік. Задні ліхтарі 2107 мають квадратну зону світлової сигналізації руху назад, а в 2105 вони прямокутні. Бампери сьомої моделі виготовлені з вуглецевої сталі, а у п'ятірки вони алюмінієві.

Кришки капота і багажника моделей ВАЗ відрізняються формою штампування. У "сьомий" моделі жигулів кришка капота має більш високий рельєф, ніж капот ВАЗ 2105. А кришка багажника, навпаки, у сьомої моделі має плоску поверхню, а на "п'ятірці" кришка являє собою штамповану деталь з заглибленнями.

Бампера жигулів виготовлені з різних сплавів. У "п'ятірки" обидва бампера з алюмінію, а у ВАЗ 2107 - з вуглецевої сталі.

інтер'єр салону

Салон ВАЗ сьомої моделі відрізняється наявністю додаткових функціональних опцій:

 • Сидіння для водія і пасажирів ВАЗ 2107 оснащені підголівниками, чим не може похвалитися жигулі "п'ятої" моделі.
 • В системі опалення салону "сімки" забір повітря відбувається через центральний воздуховод в моторному відсіку. Для опалювальної системи "п'ятірки" повітря проходить через радіатор.
 • Приладова панель жигулів "сьомий" моделі має тахометр і датчик економії палива.
 • На найперших автомобілях ВАЗ 2107, випущених в 80-х роках, встановлювалися датчики зношування гальмівних колодок, тиску масла в двигуні.
 • На авто ВАЗ 2107 були встановлені спідометри з розміченій шкалою до 180 км / ч. На "п'ятірках" спідометри мають розмітку до 160 км / год.
 • Салон ВАЗ 2107 оснащений дефлекторами холодного потоку повітря, що відповідають за вентиляцію.
 • На більш сучасних версіях ВАЗ 2107 змінилися візуально оббивка дверей, обшивка стелі, пластикові накладки на задні стійки.
 • Спочатку "сімку" відрізняли нова панель радіоприймача, форма керма, зовнішній вигляд важеля коробки перемикання передач. Після цього це нововведення торкнулися і салону жигулів "п'ятої" моделі.
 • На центральній консолі ВАЗ 2107 розташовані годинник і є висновки під автомагнітолу. На "п'ятірці" є тільки незручно розташоване отвір для установки магнітоли.

У п'ятій версії ці опції відсутні, є лише незручний виріз під автомагнітолу. Система опалення салону, в автомобілі моделі ВАЗ 2105 проводить забір повітря, безпосередньо, від радіатора нагрівника, в 2107 повітря надходить безпосередньо за допомогою центрального воздуховода, через отвір в моторному відсіку.

двигун

Жигулі сьомої моделі обладнані як карбюраторної, так і інжекторної модифікацією двигуна. У карбюраторної версії ВАЗ 2107 має перевагу в потужності на 8 кінських сил, її силовий агрегат видає 77 конячок, а двигун 2105 - 69. До того ж у сімки збільшений хід роботи поршня і діаметр циліндра, в пропорції: 67х69 до 80х76, відповідно. Літраж карбюраторних двигунів у ВАЗ сьомої моделі може становити від 1,3 до 1,7 л в залежності від модифікації, у п'ятірки, теж - кілька модифікацій від 1,2 л до 1,6, існують 2105 з двигуном об'ємом в 1,45 л , але це рідкісний варіант.

Інжекторна система

Автомобілі марки ВАЗ 2107, останнім часом, випускалися в комплектації з інжекторним двигуном, потужністю в 73 і 77 л / с, з робочим об'ємом в 1,6 літра. У инжекторной версії встановлений паливний насос з електричним приводом, головний електронний блок керування двигуном, який відповідає за роботу багатьох систем автомобіля. Витрата палива значно знизився, в порівнянні з карбюраторною версією.

Обидві моделі автомобіля оснащені механічною системою трансмісії, з чотирма або п'ятьма передачами, в залежності від модифікації. Мають однодисковий тип зчеплення, і задній привід з карданної передачею. Гальмівна система 2105 і 2107 ідентична, гальма задніх коліс - барабанного типу, передніх - дискового. Обидва автомобілі комплектуються стандартними колісними дисками дюймів, розміром 13 дюймів.

інші характеристики

 1. Розгін моделі ВАЗ 2107 до «сотні» завдяки більш потужному двигуну становить 15 секунд проти 18 секунд у "п'ятірки".
 2. Максимальна швидкість, яку може досягти жигулі "сьомої" моделі - 155 км / ч. У ВАЗ 2105 цей показник становить 145 - 150 км / ч.
 3. Маса автомобілів незначно відрізняється. "П'ятірка" важить 995 кг, "сімка" - 1035 - 1050 кг на відміну від модифікації. Вантажопідйомність обох авто 400 кг.
 4. Дорожній просвіт ВАЗ 2107 становить 175 мм, що на 5 мм більше ніж у опонента.
 5. Автомобілі мають відмінності в схемі електричної системи.
 6. Ціна ВАЗ 2105 в останні роки випуску авто (2009 - 2010 рр.) Становила близько 175 тисяч рублів. ВАЗ 2107 коштував близько 190 тисяч рублів.

Що спільного між «П'ятіркою» і «сімкою»?

З технічної точки зору це один автомобіль, і різниця між базовою і модифікованої моделлю мінімальна. У сучасному розумінні "Сімка" по суті своїй рейсталінгового "П'ятірка", покликана збільшити інтерес автолюбителів до поступається ринок "класиці" перспективнішою "Самарі".

Застосування рульових тяг і черв'ячного механізму навіть в 1980-х року було несучасним. Цей пристрій відрізнялося невеликим ресурсом, а водіння подібним авто вимагало підвищеної уваги від водія. Втім, напруга при водінні посилювалося древньої підвіскою автомобіля, викликала зайву хиткість в поворотах. Свою роль грали, як і ненадійний, схильний до поломок, гідропривід зчеплення, так і чутливий до високих температур механічний бензонасос, "закипає" в самий невідповідний момент на дорозі. Щоб утримувати "класику" в належному стані доводилося частенько заглядати під капот, міняти хрестовини і підвісний підшипник карданного валу. Але в цілому, це були "сімейні болячки" "класики", успадковані від її прабатька - FIAT 124. А тому добре відомі обивателеві з часів "Копійки".

Нехитрі способи усунення несправностей даних автомобілів переходили з вуст в уста кількох поколінь радянських, а потім російських водіїв, що і породило легенди про польовому ремонті на "коліні" з підручних засобів. Разом з тим, не можна не визнати виняткову витривалість цих машин в умовах російської дійсності.

Порівняння Ваз-2105 і Ваз 2107

"Сімка" трохи комфортабельніше для водія, завдяки конструкції передніх крісел. Більш розташовує до міжміським вояжам на далекі відстані. "П'ятірка" ж машина більше зручна для повсякденних, коротких поїздок рядового громадянина в межах населеного пункту.

Яку ж вибрати?

Виходячи з вищесказаного, Ваз-2105 підходить тим, хто вибирає авто для недовгих коротких виїздів, і нечасто вибирається за межі свого регіону. Ідеальний варіант для сільських жителів, дачників, пенсіонерів, студентів, початківців водіїв, коли немає сенсу переплачувати за комфорт.

"Ваз-2107" розкриває свої переваги на практиці в довгій дорозі. Підходить для подорожей невеликою компанією і родиною, також ділових, робочих відряджень. П'ятиступінчаста коробка передач сприяє максимальної швидкості та економії палива на трасі. Часто використовується в якості недорогого таксі в провінції і на периферії нашої країни.

Дані моделі мають великий потенціал для тюнінга, і нерідко є учасниками аматорських заїздів і спортивних змагань, наприклад по дрифту та стріт - рейсингу, а адже, здавалося б - "класика" давно канула в лету ...

Висновок - автомобілі 2107 і 2105 мають істотну відмінність, тільки, в конструкції двигуна, інжекторний більш динамічний і економічний, ніж карбюраторний. У 2107 більш інформативна приладова панель, трохи комфортніше в салоні. Вартість 2107 трохи дорожче, виглядає машина трохи солідніше і сучасніше.