У чому різниця між столітник і алое?

Столітник і алое вера - це рослини роду алое. Цей рід відомий з часів найдавніших цивілізацій. Перші згадки про нього відносяться до 1750 року до н. е. У ті далекі часи сухий сік цінувався дуже дорого і поширювався по всьому світу. За право володіння цією рослиною проливали кров.

Стародавні єгиптяни збирали молоду поросль для своїх священних тварин, кішок. До того ж ця рослина в Стародавньому Єгипті вважалося символом вічності і оновлення. До сих пір у них зберігся звичай вішати його гілочки над вхідними дверима як символ здоров'я і довголіття. Ці сукуленти дивно витривалі. Вони можуть сім років обходитися без води, пускаючи при цьому пагони.

столітник

Історики вважають, що Олександр Македонський полонив жителів острова Сокотра, щоб заволодіти чудодійним соком з листя столітника, здатних зцілити від багатьох недуг.

Столітник - це народна назва алое деревовидного. Його ще називають "доктором" або "ранник". Вважається, що ця рослина цвіте раз на століття. Але це помилка, так як в своїх природних умовах зростання (це Південна Африка) він цвіте щороку і досягає до 3 метрів у висоту, хоча домашні екземпляри виростають не більше 80 сантиметрів і зовсім не цвітуть. Стовбур товстий, від нього ростуть товсті соковиті листя.

Столітник - це невибаглива рослина, воно може легко пристосовуватися до умов зростання. Навчилося добре переносити пекуче сонце, холод, засуху, відсутність світла. Так відбувається тому, що в листках рослини при несприятливих умовах виробляються біогенні стимулятори. Ця речовина протистоїть процесу загибелі клітин рослини. Подібним же чином стимулятори діють і на людський організм.

У медичних цілях застосовують нижні і середні листя, довжиною близько 15 сантиметрів. Обрізку листочків для приготування ліків, призначених для тривалого зберігання, виробляють з кінця жовтня до середини листопада. Для повсякденного застосування можна брати свіже листя в будь-який час року. Столітник використовують виключно для зовнішнього застосування. Його листя і сік мають широке коло застосування.

Допомагають позбавлятися від наривів, прекрасно справляються з гнійними ранами, загоюють порізи, допомагають при подразненні після укусів комах, можуть загоювати виразки на тілі і екземи, а також полегшують перебіг псоріазу, посилює ріст волосся, глибоко проникаючи в волосяний фолікул, а також за допомогою цього рослини можна позбутися від лупи. У косметології використовується для поліпшення кольору обличчя, розгладження зморшок, зволоження шкіри.

Алое вера

Алое віра (або алое сьогодення) - це кущик, від заснування якого ростуть соковиті товсті листи, які дивляться вгору. Батьківщиною цієї квітки є Північна Африка. У природних умовах зростання висота рослини досягає 2 метрів.

Квітка, що росте практично в кожному будинку, нічим не відрізняється від своїх південних дикорослих родичів по корисним якостям і хімічної складової. Єдина різниця в тому, що одомашнені екземпляри набагато менше своїх африканських побратимів. Сік і м'якоть цього суккулента вживають всередину.

Лікарські засоби, виготовлені з нього, здатні зміцнювати серцево-судинну систему, покращують роботу сечовивідних каналів, лікують хвороби ясен, зміцнюють імунітет, регулюють рівень глюкози в крові, полегшують болі при артриті, лікують захворювання носоглотки, допомагають при травних розладах, запобігають печію.

Схожість між столітник і алое вера

Це дуже схожі рослини за своїми хімічними складам. Вони давно застосовуються в медицині як в офіційній, так і в народній. Обидва рослини є найсильнішими антиоксидантами, тому відмінно справляються із запальними процесами, борються з бактеріями, прекрасно загоюють рани. Для лікарських цілей беруть тільки м'якоть або сік листя.

Алое - це комплекс вітамінів, мікроелементів, амінокислот, вуглеводів.

Як і будь-яка рослинна ліки мають протипоказання до застосування. Корисні властивості обидва рослини набувають тільки на сьомому році свого зростання.

Чим відрізняються столітник і алое вера

Рослини несхожі зовні. Столітник - це дерево, а алое вера - це кущ. Листя першого розташовуються по стовбуру, утворюючи розетку вгорі стебла, листя довгі, загострені, трохи увігнуті. Листя другого м'ясисті, мають більш світле забарвлення, покриті білими цятками, розетка листя знаходиться біля основи рослини.

Столітник використовують тільки для зовнішнього застосування, а алое вера використовують для внутрішнього. Алое віра протипоказано при діабеті, вагітності, порушенні роботи судин, зниженому артеріальному тиску. Столітник в силу того, що ферменти, присутні в ньому, сприяють прискоренню росту клітин, протипоказаний при онкології. Тому при наявності будь-якого виду новоутворення рослина може спровокувати збільшення зростання пухлинних клітин.

висновок

Обидва рослини дуже схожі. Вони справжні домашні лікарі. Вірною ознакою готовності листочка принести користь є його підсохлий кінчик. Це означає те, що він увібрав всі цінні речовини. Перед застосуванням алое краще кілька днів не поливати, після чого листочки помістити на 7 днів в холодильник. Ці маніпуляції допоможуть активізувати всі речовини, що зробить рослина більш корисним.

Алое не вибагливі у вирощуванні і здатні рости навіть там, де недостатньо вологи, світла і тепла.