У чому різниця між мрією і метою?

Протягом усього свого життя людина постійно розвивається в цілому або розвиває якісь окремі сторони своєї особистості, вдосконалюється, намагається реалізуватися, відбутися професійно або знайти своє щастя в особистому житті.

Всі етапи трансформації індивідуума супроводжуються певним настроєм або станом душі, а деякий життєві події наповнені великою кількістю зусиль, роботи над собою, необхідністю прийняття рішень, конкретних дій. Різний стан, поведінку людей, навіть стиль життя невіддільний від понять мрії та цілі.

мрія

мрія - емоційний стан людини, в якому він розслаблений, фантазує, ідеалізує те, що відбувається, не виходить із зони комфорту, а навіть навпаки, може бути відірваний від реальності. Здатність мріяти виділяє людини з числа ссавців, вперше вона проявляється в ранньому віці з умінням думати і говорити. Мрія є практично у кожної людини, як у дитини, так і у дорослого. Інша справа, що не всі готові в цьому зізнатися, тому що мрійливість, найчастіше, ставлять в один ряд з лінню, відсутністю життєвої мети, т. К. Це стан пасивне, чи не штовхає до дій, що не має тимчасових або будь-яких конкретних обрисів.

Мрійник і фантазер стоїть на місці, нікуди не рухається, не чинить ніяких кроків для здійснення бажаного, а занурений у мрії, нічого не мають спільного з реальністю. Мрія може збутися сама, без будь-яких зусиль, але необов'язково повинна здійснюватися, деякі з них настільки нереальні, що так і залишаються фантазіями мрійника. Відповідальність за таку ситуацію людина з себе перекладає на зовнішні обставини, що перешкодили здійснитися диву. Винятком можуть бути тільки найсміливіші мрії, які надихнули мрійника, які народили в ньому бажання до реалізації задуманого і постановці мети.

мета

мета - реальний або ідеалізований образ, має чіткі обриси, передбачуваний результат, на досягнення якого спрямовані певні зусилля або дії. Досягнення мети в кінцевому підсумку націлене на результат і вимагає деяких зусиль, напруги, праці від людини. Народження мети - її постановка має чіткі обриси в часі, в кількісному або якісному показнику, тим самим виливається в формулювання завдань.

Завдань може бути кілька або багато, вони можуть вибудовуватися в продумані послідовні схеми і виглядати у вигляді планів, а їх рішення може випливати одне за іншим, наближаючи до результату.

Самі цілі бувають:

 • великомасштабні - можуть складатися з декількох дрібних цілей.
 • дрібномасштабні - можуть включати в себе вже тільки завдання, для вирішення яких можна домогтися кінцевого результату.,
 • довготривалі - термін для досягнення результату встановлюється на кілька місяців або навіть років.
 • короткочасні - здійснення мети не вимагає тривалого часу.
 • складні - на досягнення таких цілей потрібно докласти багато зусиль, як фізичних, так і духовних, подолати масу перешкод.
 • легкі - мають велику схожість з завданнями, не вимагають великих труднощів від людини, характерні для ледачих людей.
 • нездійсненні - схожі з мріями, але людина намагається їх здійснити, свідомо знаючи, що це неможливо.
 • Які не залежать від людини - реалізація таких цілей не залежить безпосередньо від людини, наприклад: тренер мріє, щоб його учень завоював призове місце в змаганнях. Тут кінцевий підсумок безпосередньо залежить від учня, хоча мету поставив перед собою тренер.

що спільного?

 1. Мрії і цілі ставляться до філософським поняттям, це свого роду бажання, які визначають тип мислення людей, їх життєвий настрій: мрійники - люди витають в хмарах, живуть ілюзіями, мало чого домагаються в житті, цілеспрямовані люди - дуже поширене поняття сучасного суспільства, такі люди мають чітко сформульовані поставлені цілі, розроблений план дій на шляху до бажаного.
 2. Мріяти або досягати певних цілей можуть тільки люди. Тваринам така поведінка не властиво, вони живуть за законом самозбереження, ними рухають умовні або безумовні інстинкти.
 3. В основі будь-якої мети лежить мрія, тут простежується їх тісний взаємозв'язок і спільність: коли люди мріючи, починають відчувати бажання і, як наслідок, ставлять перед собою мету, яку потім здійснюють.

Чим відрізняються?

Основна функція:

 • Стан мрійливості надихає людину, він розслаблений,
 • Наявність мети спонукає до конкретних дій, він напружений.

Спрямованість на результат:

 • Мрія може не здійснитися або бути абсолютно нездійсненною,
 • Мета передбачає наявність кінцевого результату.

міра відповідальності:

 • Виконання мрії або її невиконання не залежить від самого фантазера,
 • За досягнення поставленої мети відповідальність несе сама людина.

конкретизація образу:

 • Мрія - це щось уявне, що не має чітких обрисів,
 • Мета має конкретний часовий інтервал, кількісний або якісний результат.

Емоційний стан:

 • Мрійник розслаблений і відірваний від реальності.
 • Для досягнення мети потрібна напруга, мобілізація, концентрація і зусилля над собою.

вікова приналежність:

 • Мрійливість пов'язана з юнацьким віком, її приписують незрілим, несформованим особистостям, часто молодим дівчатам,
 • Цілеспрямованість біліше характеризує відбулися людей, особливо чоловіків, підвищуючи їх статус в суспільстві.

Для всебічного розвитку особистості, корисні обидва стану людської душі, і мрійливість, і цілеспрямованість, т. К. Вони допомагають розвивати в собі різні вольові якості, а часом, просто відволіктися від реальності, зняти емоційне навантаження повсякденної суєти.