У чому різниця між матеріалами ДВП і МДФ?

На сьогоднішній день у виробництві меблів, а також будівельної галузі використовується велика кількість різноманітних матеріалів. Всі вони мають свої унікальні особливості і переваги. Але незважаючи на нові види сировини, що впроваджуються в дані сфери діяльності, завжди є матеріали, перевірені часом і довели свою незамінність. До таких варто віднести ДВП і МДФ. Незважаючи на те, що дані абревіатури відомі багатьом, не кожен зможе пояснити, що це таке, чим вони відрізняються один від одного, які у них особливості. Тому слід розібрати дані поняття, визначити деталі виробництва, сфера застосування цих матеріалів.

ДВП: особливості матеріалу

ДВП - це деревоволокнистих плит. При виробництві такої продукції використовується спосіб сушіння або гарячого пресування деревних волокон. В якості сировини тут використовують Дробленка, деревну тріску, багаття рослин, які при обробці дефібратора перетворюються в деревне волокно. Крім цього, при виробництві деревоволокнистих плит можуть використовуватися клейкі або спеціальні речовини.

На сьогоднішній день існує безліч різновидів розглянутих панелей. Підставою для поділу на види може бути щільність і міцність, добавки, які використовуються для склеювання деревного волокна, спосіб пресування, область застосування, гладкість, біостійкість, тип сполучного, важкозгораєма, моноструктурні, Обліцованіє.

Такі панелі за призначенням поділяють на 2 групи:

  1. загальні.
  2. спеціальні.

До загальних відносяться ті, які застосовуються в сухих умовах, включаючи виготовлення меблів. Спеціальні розраховані на використання як в сухих, так і у вологих умовах, сюди ж відносяться важкозгораємі, а також биостойкие матеріали.

МДФ: характеристика матеріалу

Повна назва МДФ - мелкодісперсная фракція. Інакше можна сказати, що це теж деревоволокнистих плит, але вона володіє середньою щільністю. Проводиться даний виріб з дрібної деревної стружки, яка обробляється шляхом сухого пресування з використанням високої температури, високого тиску. Вона може відрізнятися водостійкість, вогнестійкість, біостійкість. Товщина панелі може складати від 2 до 60 мм.

Область застосування дрібнодисперсного фракції досить широка. Поширена її використання як основи при виробництві меблів. Крім цього, вона також застосовується в будівельній сфері: при обробці стін, як економпанелі, а також для ламінованого покриття для підлоги. При виробництві акустичних систем теж поширене використання дрібнодисперсного фракції. А ще вона може входити до складу тари або коробок. Дані панелі досить популярні завдяки своїм позитивним характеристикам.

Подібність ДВП і МДФ

Розшифровуючи дані абревіатури, можна побачити, що ДВП і МДФ є деревоволокнистих плит. Тільки МДФ притаманний середній рівень щільності. Обидва ці варіанти використовуються в будівництві, виготовленні меблів (наприклад, шаф або тумбочок). Схожі вони тим, що при виготовленні даних виробів використовується деревна маса, частинки якої міцно склеюються між собою.

Як деревоволокнистих плит, так і мелкодисперсную фракцію можна вважати екологічно чистими матеріалами, оскільки при їх створенні не застосовуються шкідливі для здоров'я речовини. Обидва види деревоволокнистих плит мають широку розмірну сітку, їх товщина може варіюватися від 3 до 25 мм. Вони також відрізняються достатньою міцністю і міцністю.

Відмінності ДВП і МДФ

З огляду на, що дані вироби мають схожу основу, у них є подібності, загальні якості. Однак відмінних характеристик у них більше. Починаючи від способу виготовлення і зовнішніх параметрів, до функціональних відмінностей і сфери застосування.

Першою відмінністю є те, що в процесі виготовлення дрібнодисперсного фракції застосовується деревне волокно дуже маленького розміру. Якщо порівнювати умови, в яких можливе застосування даної продукції, можна сказати, що МДФ пристосована до використання у вологих середовищах. Тобто допускається її застосування навіть там, де вологість повітря становить більше 80%.

Зовні розглядаються панелі також відрізняються між собою. Завдяки структурі і способу виробництва, перший варіант з одного боку залишається шорсткою, з іншого - згладжується за певною технологією. Мелкодисперсная панель відрізняється тим, що має гладку поверхню з кожного боку, таким чином, вона більш приємна на дотик, акуратніше виглядає, більш зручна в експлуатації, коли її необхідно промити або протерти.

Завдяки таким особливостям, пов'язаним із зовнішнім виглядом цих панелей, область застосування у них збігається, але функції трохи різняться. ДВП, в порівнянні з дрібнодисперсного фракцією, використовується у виробництві меблів, наприклад, в якості дна для висувних ящиків, тумбочок або задньої стінки шаф. Мелкодисперсная фракція відрізняється здатністю зберігати свою форму. Її застосовують уже при створенні корпусу меблів. Вироби з неї відрізняються міцністю, довговічністю.

Характеристики та переваги кожного з розглянутих виробів впливають на вартість, яка завдяки цьому варіюється. Мелкодисперсная фракція, а також вироби на її основі будуть коштувати дорожче.