У чому різниця між капловухими котами британцями і шотландцями?

Неймовірна кількість різноманітних представників сімейства котячих можна зустріти на прилавках зоомагазинів, що часом призводить до спонтанних покупок і необдуманих вчинків. Однак слід пам'ятати, що кожна порода унікальна, не кажучи вже про індивідуальність кожної кішки, неповторності та непередбачуваності її характеру.

Зараз, коли інформація про походження, особливості поведінки і зовнішнього вигляду доступна всім, стало простіше вибрати собі улюбленця за смаком. Але навіть незважаючи на таку обізнаність, часто зустрічаються помилки, коли дві різні породи об'єднуються в одну. Так звана британська висловуха - не що інше, як, як оману щодо спорідненості двох абсолютно відмінних один від одного порід: британської короткошерстої і шотландської вислоухой кішок.

Британські короткошерсті: особливості та переваги

Дана порода вважається однією з найдавніших, але в той же час і найбільш популярною серед домашніх кішок. Аристократичність, вишуканість і невибагливість британців полюбилися багатьом і швидко зробили їх фаворитом заводчиків і шанувальників незвичайних тварин.

Британські короткошерсті кішки - це масивні і міцно складені кішки, розмір яких коливається між середнім і великим. Вагою вони можуть досягати 7 кг.

Відмінні риси породи:

 • Потужне приосадкувате тіло з широкою спиною і розвиненою грудною кліткою.
 • Короткі ноги, круглі лапи.
 • Товстий закруглений хвіст невеликої довжини.
 • Масивна широка шия.
 • Велика голова з широко розставленими вухами.
 • Круглі очі і маленький ніс.

Таким чином, будь-який представник даного виду кішок відрізняється масивністю і великим розміром.

Назва "короткошерста" говорить сама за себе: британці славляться своєю м'якою і плюшевої шерстю. Волосяний покрив суцільний, щільний. Однак їх шерсть вимагає особливого підходу, ретельного, спеціального догляду, який включає в себе збалансоване харчування, масаж і вичісування.

"Британська блакитна" - не окрема порода, а вид британських кішок, що мають блакитне забарвлення шерсті. Він користується зараз найбільшою популярністю у заводчиків. Однак забарвлень існує безліч: від лілових до шоколадних і чорних. Смугасті і плямисті британці також мають своїх шанувальників.

Характер тварин відповідає зовнішньому вигляду: вони відрізняються спокоєм і розсудливістю, у них гостро розвинене почуття власної гідності. Британців можна вважати ідеальним варіантом для трудоголіків, бізнесменів, а також людей, часто відсутніх будинку, адже природа наділила їх охайністю, відданістю і незалежністю.

Британські кішки з легкістю переносять тривалий самотність, але завжди будуть раді господареві. Ненав'язливо, але з властивим їм добродушністю вони будуть показувати свою любов і турботу. Однак підлещуватися до рук кішка не буде, вважаючи за краще сидіти або спати неподалік від людини. Ще одна перевага цієї породи - миролюбність, агресивність їй вкрай невластива.

Незважаючи на масивне статура, британці - спритні, моторні тварини та відмінні мишолови.

Шотландські висловухі: опис зовнішнього вигляду і характеру

Шотландська висловуха кішка - особливе тварина, справжня знахідка для заводчика зважаючи невибагливості і веселої вдачі. Шотландців також часто називають "Скоттиш-фолд". Однак в Шотландії даний вигляд не визнаний окремою породою, адже складені вуха, що відрізняють цих кішок від родичів, є генетичною мутацією. Але при належному догляді ця особливість не стане джерелом неприємних відчуттів як для тварини, так і для господаря.

Особливості зовнішнього вигляду:

 • Приосадкувате тулуб середнього розміру.
 • Короткі, сильні кінцівки, круглі м'які лапи.
 • Хвіст недовгий, пропорційний всьому тілу.
 • Кругла голова правильної форми, округлі щоки і підборіддя.
 • Великі очі і широкий ніс.
На окреме слово заслуговують вуха - візитна картка цієї породи. При виборі слід уважно оглянути вуха, саме вони - головний якісний показник. Вуха пропорційні голові, не порушують загального враження округлості, велика відстань між ними обов'язково для дорослої кішки.

Довжина вовни - від середньої до довгої. М'яка, шовковиста, з яскраво вираженими "штанцями" на стегнах.

Забарвлення вирьіруется від насиченого однорідного чорного до лілового і блакитного, зустрічаються черепахові і подібні забарвлення. Яскрава ознака схрещування - шоколадний, лавандовий або поінтовий окрас.

Скоттиш-фолд відмінно адаптуються до нових умов, будь то нова сім'я, переїзд або участь в виставках. Вони інтелігентні, розумні і спокійні, легко співіснують з різними тваринами, ладнають з дітьми. Загальна риса характеру шотландців - впертість. Їх також відрізняє невимушеність і товариськість, вони люблять увагу, але вимагають шанобливого ставлення.

Порівняльна характеристика британців і шотландців

схожість

Дані породи багато в чому схожі, недарма недосвідчені заводчики об'єднують їх в одну породу.

По-перше, кішки обох порід мають схожу будову: Кругла масивна голова з широким носом і великими очима, міцно посаджена на міцне тіло; густа м'яка щільна шерсть, за рахунок підшерстя має схожість з плюшем; короткі сильні кінцівки і округлі лапи.

По-друге, спокійний і врівноважений характер представників даних порід. Вони відрізняються розумом, кмітливістю і інтелігентністю. Відмінно ладнають з дітьми та іншими тваринами в будинку, люблять активні ігри.

відмінності

Ці породи мають набагато більше відмінностей, ніж може здатися на перший погляд.

До зовнішніх можна віднести різницю в довжині вовни: у британців вона, як правило, коротше.

Говорячи про характер, необхідно проводити різку межу між ними, адже деякі аспекти поведінки цих кішок роблять їх вкрай різними між собою:

 1. Взаємовідносини з господарем. Британці більш незалежні і невибагливі, ніж шотландці. Так, перші спокійно переносять тривалу розлуку з господарем, вони завжди можуть розважити себе самі, їм просто необхідно іноді побути на самоті. Тоді як останні мають велику потребу в спілкуванні з господарем, просяться на руки, люблять ласку і вимагають уваги до своєї персони. Вони не зможуть розлучатися з годувальником надовго, часом доводиться заводити ще одне домашнє тварина, щоб вихованець не нудьгував.
 2. Взаємини з дітьми. Як було сказано вище, британці люблять усамітнення, тому їм буде неприємна нав'язливість дитини, в цьому випадку кішка буде тікати і ховатися. Сім'ям з дітьми однозначно слід вибирати саме шотландську вислоухую, адже їх весела вдача і активність дозволить дитині цілий день грати з вихованцем, а той не буде цьому перешкоджати.
 3. Страх висоти. Шотландці мають особливу будову вестибулярного апарату, через що вони ніколи не будуть підніматися на меблі, шафи або люстру. А ось британці, щоб було зручніше спостерігати за обстановкою в будинку, часто будуть забиратися вище.
 4. здоров'я. Британці завжди вирізнялися міцним здоров'ям та імунітетом до різних захворювань. А ось шотландці цим похвалитися, на жаль, не можуть: необхідно ретельно стежити за самопочуттям вихованця, проводити регулярні гігієнічні процедури. Особливої ​​догляду вимагають вуха, їх незвичайна будова може привести до частих хвороб і навіть глухоти.
 5. Забавні звички і звички. Дивності в поведінці шотландців давно дивують і радують любителів тварин. Скоттиш-фолд часто можуть застигати в незвичайних і смішних позах, наприклад, стояти "стовпчиком" посеред кімнати. Для них це те саме зарядці, так вони можуть розминати хребці. Для британців безглузда поведінка не властиво.