У чому різниця між верандою і терасою?

Веранду і терасу часто плутають між собою, враховуючи, що один з цих елементів, практично завжди присутня в архітектурному ансамблі приватного домоволодіння. Детально опишемо різницю між ними, розглянемо конструктивні і функціональні особливості, які дозволять в подальшому визначитися з вибором відповідної прибудови.

Що таке веранда? Основні характеристики

Головна відмінність цього елемента від тераси полягає в тому, що веранда не є прибудовою до житлового будинку. Це повноцінна частина його конструкції, яка має велику кількість вікон. В принципі, в цьому і полягає її головна особливість: забезпечення приміщення великою кількістю природного освітлення. Саме вікна дозволяє максимально експериментувати з майбутнім зовнішнім виглядом веранди. Наприклад, розташувати їх в шаховому порядку, додати круглі елементи, зробити вікна арками і т. Д.

Одним з поширених варіантів дизайну є панорамне скління. Непогано виглядають вітражне скло у вікнах різних конфігурацій і розмірів. Додатково веранду прикрашають різними декоративними елементами (різьблені наличники, ліпнина, карнизи та ін.).

Ще один важливий момент: на відміну від тераси, передбачається використання веранди протягом усього року. Тому необхідно заздалегідь подбати про можливості її опалення. Ідеальним варіантом стане проектування всіх систем теплопостачання, а також інших комунікацій відразу для всіх приміщень будинку. Якщо цей момент був упущений, доведеться скористатися обігрівачем. Благо, сьогодні їх вибір настільки великий, що підібрати підходящий варіант можна без особливих зусиль.

Також на етапі проектування будинку необхідно відразу приділити увагу фундаменту веранди (Якщо вона передбачена в загальному плані). На практиці все відбувається дещо інакше: тільки після будівництва основної будівлі, власник через час вирішує доповнити його верандою. У підсумку фундамент цієї прибудови дещо відрізняється в гірший бік, від фундаменту будинку. До того ж, його неправильна закладка і облаштування в подальшому, викличе перекіс всієї конструкції з подальшим руйнуванням стінових панелей.

При облаштуванні даху, щоб не псувати загальний екстер'єр, використовується той же покрівельний матеріал, що і для основної будівлі. Найпоширенішим варіантом внутрішньої обробки є використання дерев'яної вагонки для оббивки стін. Але, більшість веранд робляться з панорамними вікнами, що повністю виключає цей момент. Самим розповсюджені варіантом опалення є камін.

Тераса і її основні особливості

Коротко цю споруду можна охарактеризувати як відкриту (без вікон) прибудову до основної будівлі, призначення якої полягає в захисту відпочиваючих від палючого сонця і опадів. Найпоширеніший варіант тераси це дах, яка тримається на колонах. Відомі варіанти, в яких облаштовується тільки підлогу і робиться невелике декоративну огорожу.

Така тераса призначається виключно для літнього відпочинку. Оскільки дах у такого елемента відсутній, необхідно приділити увагу безпосередньо підлозі. Для його облаштування ідеально підійде матова керамічна або тротуарна плитка, а також матеріали, стійкі до впливу атмосферних опадів.

Варто відзначити, що тераса може бути розташована на невеликому віддаленні від основної будівлі. Крім цього, допускається її розміщення на даху будинку (в разі, якщо вона плоска). Якщо покрівля скатна, то на ній може бути облаштована мансарда.

Тераса і балкон мають велику кількість спільних рис. Але, балкон має тільки перила (огорожу) і може бути повністю засклений і утеплює, в той час як на терасі не передбачено це.

Чим веранда відрізняється від тераси?

Обидві споруди користуються популярністю у власників дачних ділянок і приватних домоволодінь. Оскільки ці майданчики переважно не опалюються, тому їх основне призначення - відпочинок в теплу пору року. Але, в регіонах з помірним, теплим кліматом вони експлуатуються щорічно.

Відмінні риси:

  1. Як правило, опалюється тільки веранда, або її частина (зона основного відпочинку).
  2. Тераса на увазі відсутність вікон і будь-якого скління, і може розташовуватися на даху будинку. Відзначимо, що перші тераси будували ще в середні століття. Тоді вони представляли собою невеликі відкриті, піднесені площі, які не призначалися для постійного проживання.
  3. Оскільки більшість веранд спочатку будуються опалювальними (наприклад, на їх площі розміщується камін, який створює додатковий затишок), вони ідеально підходять для експлуатації на протязі всього року, будучи улюбленим місцем відпочинку власників домоволодіння і їх гостей.

Відзначимо, що певних нормативів, які встановлюють кількість цих прибудов в загальній конструкції основної будівлі, не існує. Тому тут все обмежується виключно запитами власника і фантазією архітектора.

підсумок

Обидва типи прибудов мають свої конструктивні і функціональні відмінності. Наприклад, веранда може використовуватися не тільки для відпочинку на свіжому повітрі в теплу пору року, але і як повноцінна кімната, наприклад, вітальня. Головне, на етапі проектування закласти всі необхідні параметри для цього.