Твердий і м'який сир - чим вони відрізняються

Вітрини наших магазинів буквально рясніють розмаїттям різних видів сирів. Сьогодні при бажанні можна знайти найдорожчий і рідкісний вид цього продукту. М'які, тверді, солодкі і солоні, з добавками і без, всі ці сири ми можемо вживати щодня з користю для здоров'я. У чому ж відмінність м'якого сиру від твердого спробуємо розібратися.

Твердий сир, користь і шкода

Швидше за все, тверді сири є найпопулярнішими і поширеними серед інших видів. Цей улюблений багатьма продукт має масу позитивних властивостей і мікроелементів, які необхідні людському організму. Багато гурманів вміють гідно оцінити смак і користь твердого сиру. Споживання цього продукту позитивно впливає на здоров'я людини і має наступні властивості:

 • За допомогою вживання сиру в організмі людини сповільнюються процеси старіння. Це відбувається завдяки підвищеному вмісту в його складі пробіотиків.
 • Він також сприяє зміцненню нервової системи і поліпшенню пам'яті у людини.
 • Велика кількість вітаміну В, допоможе додати енергії і витривалості.
 • Сприятливо впливає продукт і на сечостатеву функцію, завдяки підвищеному вмісту цинку.
 • Магній, що міститься в якісному сирі, дозволить правильно працювати головного мозку.
 • Фосфор зможе надати силу м'язам.
 • Також як і будь-який молочний продукт, сир допомагає зміцнювати кістки людини.

Твердий сир

Це тільки невеликий відсоток того, що корисно споживання цього смачного продукту. Щоденне вживання сиру гарантує правильну роботу всього організму людини. Достатня кількість вітамінів і мікроелементів, які в ньому містяться, допоможуть виконувати всі робочі функції організму в нормальному обсязі.

Воскова або натуральна оболонка, якою покривається сир твердих сортів, допомагає йому зберігати форму і виконувати умови тривалого зберігання. Зміст рідини в сортах твердого сиру не повинно перевищувати 50%. Визрівання цього продукту теж не швидка. Процес приготування сиру займає від трьох місяців до трьох лет. Ціна також залежить від того, скільки по часу визрівав сир. Чим менше цей термін, тим дешевше виявиться продукт. Тверді сорти сиру особливо не мають протипоказань. Вживати його в їжу можна практично всім людям за винятком наступних категорій:

 1. Не варто захоплюватися поїданням занадто солоних сортів, людям страждаючим захворюванням нирок.
 2. Також не рекомендується велике його споживання при гіпертонії.
 3. Вагітним жінкам і в період лактації, також слід приймати сир в помірних кількостях.

В іншому продукт не має особливих протипоказань і його вживання піде на користь і здоров'я багатьом людям.

Твердий сир Пармезан

М'який сир, користь і шкода

М'які сорти сиру містять велика кількість рідини. Виготовляють вид такого продукту також з вершків і молока. Оригінальна консистенція і м'який вершковий смак робить їх популярними і купуються.

сир м'який

Велика кількість мінералів, вітамінів і корисних речовин, які містяться в сирі м'яких сортів, робить їх вживання корисним для людського організму. При вживанні його в їжу у людей нормалізується робота нервової системи, що призводить до позбавлення стресів, зняттю втоми. Вважається, що людина, регулярно споживає сири м'яких сортів має здоровий і міцний сон і його практично не може мучити безсоння. Існує кілька найпоширеніших сортів цього виду сиру:

 • Французький м'який вид сиру, найпоширеніший у нас в країні, це Шом.
 • Білий англійський м'який сир, також завоював популярність це, Чеширський.
 • Неповторний вершковий смак має німецький сир Фрешіно.
 • Всім відомий сир з Корсики це Фета.
 • Солодкуватий сир у французькому виготовленні це Філадельфія.
 • Також всім відомий сир на соєвій основі, це тофу.
 • Італійський кислий сир Рікотта.

Альметте, Адигейський, Дуо, Жерье і ще багато інших видів цього продукту відомі господаркам усього світу. Кожен продукт виготовляється за спеціальними технологіями і має свій неповторний і неповторний смак і аромат. Калорійність всіх м'яких сирів дуже висока і їх не рекомендують вживати людям з індивідуальною непереносимістю.

Основні відмінності твердого та м'якого сиру

Будь-які сорти сиру дуже корисні для здоров'я людини, але між ними є відмінності, зараз їх розглянемо.

 • Тверді сорти сиру обов'язково підлягають щільної упаковки і обгортання воскової або натуральної оболонкою. М'які ж сири зберігають і випускають в певних упаковках і вони не потребують додаткового обгортанні.
 • М'які сорти сиру містять в своєму складі набагато більше рідини, ніж тверді. Також жирність їх буває вищою
 • Не всі м'які сорти сиру потребують тривалого визрівання, на відміну від твердих, яким цей процес просто необхідний.
 • Смакові якості сирів абсолютно різні, також як і консистенція.

Купуючи сир будь-якого виду, м'якого або твердого, необхідно пам'ятати, що цей продукт не має тривалих термінів зберігання. Потрібно дуже уважно вивчати його термін придатності на упаковці і розглядати зовнішній вигляд, якщо він вже в нарізці. Корисним і смачним може бути тільки свіжий продукт.