У чому різниця між вазеліном і вазеліновим маслом

У сучасному калейдоскопі різних товарів не останнє місце займають всім відомі "Вазелін" і "Вазелінове масло". Купуючи той чи інший засіб, важливо щоб воно відповідало потребам і приводило до бажаних результатів. Але не володіння докладною інформацією про продукт може привести до неприємних ситуацій.

Вазелін або вазелінове масло? Обидві речовини унікальні, практично не мають протипоказань. Широко використовуються в косметології, медицині. На їх основі виготовляються мазі, креми та інші засоби, призначені для догляду за шкірою. Застосовують в харчовій промисловості, фармакології, електротехніці. Переваги і спектр застосування не перелічити, вони досить великі.

Що ж спільного й відмінного, один від одного ці два чудових кошти постараємося з'ясувати далі.

вазелін

Чудо-засіб на всі випадки життя. Автором винаходи вважається англійський хімік Роберт Чезбро (1859р.) Винахід отримало назву "Нафтове желе", але під цим ім'ям не була затребувана покупцями. Тоді вченим було прийнято рішення назвати власний винахід "Вазелін", яке складається з двох слів: від німецького "wasser" - вода і від грецького "elaion" - масло. З 1878 року засіб запатентовано і зветься "Вазелін" як торгова марка.

По-перше, потрібно відзначити, що вазелін буває натуральний і штучний. Вазелін натуральний - мазеподібної рідина має прозорий і більш пріглядний вид, виготовляється з листяних парафінових смол. Штучний вазелін - це суміш церезину, отчіщенние парафіну і нафтових масел. На вигляд каламутна, що тягнеться біла або жовта маса. Обидва продукти не мають запаху і смаку. При застосуванні на шкірі залишають жирний і липкий наліт.

Вазелін для краси і здоров'я

Медичний вазелін продається практично у всіх аптеках, в алюмінієвих тубах. Заживляє рани, захисним ефектом. Рекомендується наносити на проблемні ділянки шкіри. Категорично не можна наносити на інфіковані, відкриті рани.

Косметичний вазелін не володіє лікувальними властивостями. Зазвичай його застосовують для пом'якшення грубої шкіри на ліктях, колінах. Підходить для захисту губ, обличчя взимку. Велика кількість кремів, масок, помад мають в своєму складі вазелін.

Вазелинове масло

Продукт високої якості. Затребуваний засіб, що застосовується в різних областях. Особливо широко використовується в косметології та медицині. У перекладі з латинської "Рідкий парафін".

Дане масло - це одна з очищених фракцій нафти, одержувана після відгону гасу. В процесі виготовлення продукт проходить високий ступінь очищення, завдяки чому в ньому відсутні шкідливі органічні речовини і сполуки. На вигляд безбарвна масляна рідина, так само не має смаку і запаху.

Вазелінове масло продається в аптеці, в баночках і флаконах різного об'єму. Безпечний засіб, застосування не має вікових обмежень. Часто використовується як засіб для догляду за шкірою немовлят.

схожість

Вазелін і вазелінове масло всім знайомі з дитинства. Багато людей використовують їх в побуті, з їх допомогою, можливо, вирішити чимало завдань. Маючи під рукою одне з цих коштів можна легко впоратися з побутовими неприємностями (змастивши палець зняти тісне кільце, позбутися від скрипу дверних петель, оновити ремені і сумки, доглядати за меблями та багато іншого).

мають грязеотталкивающими властивостями, вазеліновим маслом просочують дошки в саунах і лазнях. При згорянні не утворюють копати, завдяки чому вазелінове масло використовують в лампадах в церквах і соборах, щоб захистити стельові фрески та ікони.

Допомагають підтримувати красу і здоров'я. За низьку ціну можна одержати ефективний догляд за шкірою рук, обличчя та інших частин тіла. Використовуються не тільки в традиційній, але і в народній медицині.

  1. нешкідливі.
  2. натуральні.
  3. доступні.
  4. Не мають протипоказань і побічних ефектів.
  5. Чи не всмоктуються в клітини шкіри.
  6. Чи не проникають в загальний кровотік.
  7. Основа для різних косметичних і цілющих сумішей.

мають одними і тими ж властивостями. Розчиняються в ефірі, хлороформі, бензині, уайт-спірит, сірковуглецю. Змішуються практично з усіма маслами крім касторової. Чи не окислюються на повітрі, морозостійкі.

відмінності

Порівнюючи ці два вироби, варто відзначити, що вазелін і вазелінове масло - це різні продукти, хоча і носять схожі назви.

Мають між є одним головна відмінність - різна консистенція:

  • Вазелін - Містить речовини (парафін, церезин), що робить його густим.
  • Вазелінове масло-суміш граничних рідких вуглеводнів, що визначає його властивість.
Також варто відмітити той факт, що вазелінове масло, на відміну від вазеліну використовується в харчової промисловості (Змазування форм для запікання, консервант фруктів і овочів, приготування глазурі і карамелі) і його можливо приймати всередину, має проносний ефект.

Однак, незважаючи на відсутність протипоказань, і побічних ефектів необхідно врахувати, що кожен організм індивідуальний, є приховані, сплячі алергічні механізми. Перед застосуванням в косметичних і лікувальних цілях варто вивчити інструкцію, а краще всього звернутися до фахівця. І, звичайно ж, застосовувати ці кошти в розумних кількостях, не варто зловживати експериментами, враховувати тривалість використання, щоб не завдати шкоди власному здоров'ю та здоров'ю своїх близьких.