У чому різниця між варіатором і автоматом

Переважна більшість сучасних автолюбителів, прекрасно розуміють те, чого слід було б віддати свою перевагу: звичайної механіки, ну або автоматичній коробці передач. При цьому, деякі питання виникають під час того, як вони роблять вибір між автоматикою і варіатором. Безумовно, непідготовлений автолюбитель навряд чи зможе відповісти на питання такого характеру, оскільки обидва цих механізму є абсолютно різними, причому відрізняються вони не тільки власним будовою, але також і принципом роботи. Можливо деяким з вас це здасться вельми дивним, але при всьому цьому, вони виконують функцію, суть якої зводиться до простого перемикання передач. Зважаючи на це питання: чи відрізняється варіатор від автомата, взагалі, є досить актуальним.

Відмінні риси конструкцій автоматів і воротарів?

Будь-який сучасний автомат повинен складатися з двох, особливо важливих компонентів: гідротрансформатора і редуктора. Якщо вам не відомо те, для чого потрібен гідротрансформатор, то вважаємо належним відзначити те, що основною його функцією є саме забезпечення зчеплення. Крім цього, відповідає він також і за перемикання передач.

Схема автоматичний коробки передач


Варіатор являє собою такий механізм, який здатний працювати без перемикання передач. У ньому так зване передавальне число, передається за допомогою використання двох конусних шківів. Знаходяться вони один проти одного, а стягують їх спеціальними ланцюгами, ну або металевим трапецієподібним ременем.

Схема роботи варіатора

Відмінні риси воротарів і автоматів

Крім того, що завдяки автомату ви зможете істотно збільшити комфорт водіння власного транспортного засобу, у випадку з ним, відсутня необхідність перемикати передачі. Таким чином, водій зможе зосередитися на управління свого автомобіля, що особливо актуально в тих випадках, якщо він використовує його саме в міських умовах. Крім цього, ще одним, не менш важливою перевагою використання автоматів вважається те, що вони плавно перемикають швидкості, а також охороняє двигун від зайвих навантажень, що дозволяє істотно зменшити знос останнього. Як відомо, до теперішнього часу, поки ще не було придумано ідеального механізму. Такий стан справ, поширюється також і на автомати, у яких АКПП відрізняється низьким ККД.

Іншим їх недоліком є недостатньо хороші динамічні показники. Якщо розмовляти про варіатора, то керує ними комп'ютер. З його допомогою, можна проаналізувати умови руху автомобіля, а після і підібрати єдине хороше передавальне відношення. Тільки таким чином, можна буде зробити так, щоб робота двигуна відбувалася в щадному режимі. Розгін з місця того автомобіля, всередині якого передбачений варіатор, відбувається без будь-яких ривків, досить плавно. Уваги вашого заслуговує також і перемикання швидкостей, яке проявляється повною відсутністю поштовхів і абсолютно непомітно.

Варіатори, мають можливість похвалитися наявністю великої кількості передач. Саме з їх допомогою, двигун працює в вигідному для себе режимі, що в кінцевому підсумку, призводить до того, що автомобілі з варіаторами, мають можливість похвалитися наявністю високої економічності, яка доповнюється пристойною динамікою. Варіатори мають можливість похвалитися наявністю великої кількості передач, ну а це дозволяє двигуну працювати в вигідному режимі. Зважаючи на це, автомобілі з варіаторами відрізняються високою економічністю, що поєднується з не менш пристойної динамікою. Не варто переоцінювати варіатори, адже вони вимагають наявності спеціального масла, а також є досить дорогими, в плані свого безпосереднього ремонту. У цьому плані, автомат виграє, так як він є більш вивченим і з цього, ремонт його здійснюється набагато дешевше і швидше.

висновки

  1. На відміну від варіатора, автомат вимагає набагато більшого витрата палива.
  2. Ремонт автомата є досить дорогим. Але, в цьому плані, варіатори обганяють автомати, адже крім великої вартості, в разі усунення будь-яких проблем в цьому механізмі, вам буде потрібно витратити трохи більше часу.
  3. Використання автоматів вимагає набагато більші обсяги трансмісійного масла, заміна якого, відбувається у них частіше, ніж у воротарів.
  4. В автоматів основним компонентом є гідротрансформатор, який передбачений тут для того, щоб виконувати функцію перемикання швидкостей. Варіатор, в свою чергу, працює без перемикання передач.