У чому різниця між відкритою і закритою проводкою

Сучасні будівельні рішення повністю спрямовані на поліпшення якості життя і зручність домашніх. Вже придумані різні способи заховати все, що заважає або становить небезпеку. Також придумано вивести доступ до чогось важливого, що іноді вимагає огляду і ремонту. Ось і з проводами електромережі таке працює відразу в двох варіаціях. Питання між відкритою і закритою проводки залишається відкритим - чи бере якась із них переваги, навіщо використовують одну і іншу, чи є взагалі різниця? слід розібратися.

відкрита проводка

Відкрита проводка - це спосіб проведення електромережі в квартирі або будинку, нічим не прикриваючи самі дроти. Зазвичай це розтяжка по стінах. Її вигинають за формою кутів, іноді простягають ближче до підлоги.

Цей варіант вкрай дешевий у виконанні - витратитися доведеться лише на дроти і власники, ну і в теорії на робочу силу, за умови, якщо господар не здатний зробити таку ремонтну процедуру самостійно. Виконується це досить просто. З будь-якими роботами із налагодження роботи в майбутньому справи йдуть також легше.

Є ряд вагомих недоліків, через які від неї зазвичай відмовляються. До недоліків відносяться:

  • Можливість випадково пошкодити дроти в побутовому процесі, тому що вони зовсім нічим не захищені.
  • Порушення естетичного вигляду приміщення, що не радує дизайнерів або навіть звичайних уважних господинь.
  • Підвищення пожежонебезпеки приміщення, все з тієї ж причини повної незахищеності і неприкритий загальної зв'язки електропроводів.

У житлових приміщеннях відкритий тип зазвичай не використовується, зате його активно застосовують місцях тимчасового перебування.

Закрита проводка

Закритою, або прихованої називають той спосіб укладання електромережі, коли вона повністю залишається в стінах. Всі дроти залишаються під шаром бетону або іншого покриття. Іноді всередині стіни зв'язку закріплюють, зчіплюють між собою або додатково ізолюють.

Повний ізолювання проводів від зовнішньої частини кімнати дозволяє зберегти естетичний і приємний вигляд, зробить кімнату більш затишною. Також це дозволить не турбуватися з приводу випадкових технічних пошкоджень - мережа знаходиться в ізоляції, отже, зовнішні чинники на зразок випадкових ударів, розтягнень в процесі ходьби по підлозі і інших побутових ситуацій на неї не впливають.

Проте застосовуючи такий варіант, слід зауважити, що дістати дроти зі стіни буде куди складніше, ніж засунути їх всередину. До першої поломки чи замикання в системі це нікого не лякає, а далі починаються проблеми. Для ремонту закрита проводка - найбільш проблемна ситуація.

У квартирах і будинках для постійного проживання це використовується часто. Закрита проводка найбільш пожаробезопасна, що робить її оптимальним рішенням.

У чому ж різниця?

Отже, розібравши два види можливих облаштувань домашньої електромережі, слід їх порівняти. В першу чергу треба подумати, що ж спільного. Що ж, обома способами можливо забезпечити доставку електроенергії до будь-якої частини квартири. Понад те, для кожного способу знадобиться однакова довжина проводів.

А тепер слід порушити питання різниці:

  1. Естетичність зовнішнього вигляду приміщення. Що лежить збоку пучок проводів, що розділяється на різні, що йдуть до вимикачів і розеток - зовсім неприємне видовище для любителів дорогих і вишуканих інтер'єрів. Виглядає це кілька неохайно і моторошно халтурно. Якщо ж заховати всі розгалуження в стіни, або ж в стелю або підлогу, то виходить куди більш красиво і приємно. Нічого не займає зайвого місця.
  2. пожежонебезпека. У будь-якій системі трапляються перегріви, випадкові оголення і інші неприємності. Кожен знаком з ситуацією, коли дроти іскрять - це може бути пов'язано з перенапругою, великими поломками і іншим. Коли іскрить відкрита проводка, це шалено небезпечно. Великий ризик того, що загориться меблі. Із закритою таких проблем не виникає.
  3. Ремонтні роботи. Для того, щоб дістати прокладену усередині стіни мережу, доведеться як мінімум розібрати стіну. Іноді для цього доведеться свердлити, ламати, відколювати. Іншими словами - потрібно зіпсувати зовнішній вигляд кімнати, після провести необхідну роботу і відновити його. Це витратно, довго і в цілому проблемно. Відкриту проводку лагодити куди простіше - вона прямо на увазі, до неї досить просто підійти. Чи не потрібно здійснювати надломи, розбори і інші операції над поверхнями підлоги, стелі або стін.
  4. Механічні ушкодження. Відкрита знаходиться на увазі. Її можна зачепити ногами, придавити меблями, просто порвати в будь-яких обставинах, замочити і так далі. Закрита ж знаходиться в ізоляції. І знаходиться вона там у тому ж стані, в якому була поміщена. Вона не мнеться, не рветься без безпосередньо пошкоджень стіни. При прокладанні закритою радять складати схему, щоб при усіляких підвісках шаф або полиць свердління поверхонь не обернулася необхідністю провести ремонт.

висновок

Для житлового приміщення - будь то квартира або приватний будинок - слід використовувати тип прихованої (закритою) проводки. Це допоможе зробити приміщення безпечними, не боятися випадкових пошкоджень і зберегти можливість створити цікавий інтер'єр без оплошенія його видом вивороту електромережі. А ось в гаражах або дачних будиночках можна дозволити собі заощадити і забезпечити прокладку мережі з відкритого типу. Але і тоді не слід забувати про елементарну акуратність - дроти все ще залишаються під напругою, варто уникати пошкоджень.