У чому різниця між пепсі і кока колою

Компанії Pepsi і Coca-cola ведуть безмовну війну на протязі вже багатьох років. Хто не знає про ці марках, або хто не пробував їх продукцію, напевно, таких людей одиниці. Що тільки не використовували ці компанії, щоб пропіарити свій продукт, і можна з упевненістю заявити, що гроші були витрачені не даремно, люди люблять ці напої, а ось який з них їм подобається більше інше питання.

Coca-cola

Coca-cola була винайдена в 1886 році, фармацевтом Джон Пембертон. Ця людина безліч років віддав для винаходу відмінного тонізуючого напою. І йому таки це вдалося, проте в той час на півдні країни почалася боротьба з алкоголем, який був в напої. Щоб не втратити гроші, Джон продовжив роботу, замінивши алкоголь на речовина, вилучене з горіхів коли. Винайдений напій був швидше сиропом, який згодом почали пити з содовою для поліпшення смаку. Приблизно в той же час Френк Робінсон, підприємець створив безсмертний логотип компанії, який не змінюється і понині. У 1893 році Аза Кендлер створив The Coca-cola company ставши засновником цієї знаменитої фірми. Рецепт же напою він викупив у вдови Пембертона після його смерті.

Як не дивно спочатку компанія працювала собі в збиток, напій погано купувався, а витрати були значними. Але в 1902 році вона придбала справжню популярність і популярність. У 1923 році її очолив Роберт Вудрофом, який зробив компанію такою, якою вона відома сьогодні.

Pepsi

Історія Pepsi починається в далекому 1893 року, коли фармацевт Калеб Бредхем вирішив створити корисний. Але підбадьорливий напій. Його успіх став іменуватися Pepsi-cola в честь пепсину і коли, що містяться в ньому. Через кілька років слави, адже напій швидко всім полюбився, він відкрив власну компанію Pepsi-cola Company. У 1903 році компанія була зареєстрована. З цього часу її кілька разів купували і продавали. Вона практично розорилася, а після злетіла на друге місце світових виробників прохолодних напоїв.

Особливістю компанії є її часте співробітництво зі знаменитостями. Багато, з яких часто світилися в відомих рекламах цього бренду. За всю історію існування компанія зібрала величезну кількість знаменитостей їх рекламували, при цьому жоден інший бренд в цій справі їх поки що е випередив.

що спільного?

Конкуренція між Pepsi і Coca-cola почалася не СП зростання, на ділі ці напої об'єднує дуже багато, просто мало хто про це замислювався.

  1. Ну, найбільш видиме це зрозуміло смак. Так він трохи разітся, але практично однаковий в обох напоях. У кожної фірми є свої шанувальники, які будуть стояти на тому, що смак зовсім інший, більш ніжні, насичений, смачний, але на ділі навіть найдосвідченішому фанату будь-якого з напоїв буде складно відрізнити один від іншого, їли налити їх в однакові склянки і не сказати де який.
  2. Друга загальна особливість криється в історії появи напою. Обидва вони беруть початок з розробки фармацевтами підбадьорливого і звеселяючого напою, який би надавав сил і енергії.
  3. Користь напоїв досі обговорюється. Але фахівці сходяться в одному, обидва напої можуть привести до проблем з вагою і здоров'ям. Їх вживання регулярно, щодня лише згубно позначається на організмі людини. І вже тим більше не можна давати їх у великих кількостях дітям.
  4. мобільність компаній - причина їх популярності і багатства. Вони не чекають порожніх прибутків, а працюють, для отримання більшого заробітку. Заробити можна практично на будь-якої новини. Політика відкритості принесла Pepsi багато позитивних відгуків і нових шанувальників. Світові тренди також грають не останню роль. Наприклад, мода на екологічно-чисті продукти або збереження природи. Coca-cola в недалекому майбутньому планує робити свої пластикові пляшки на 30% з рослинної сировини, а Pepsi заявляють що їх пляшки на 100% будуть з рослинної сировини. Що з цього реалізується велике питання, але в будь-якому випадку, як видно навіть прості загальні риси вводять компанії в великі розбіжності і терки.

відмінності

Насправді світові дегустатори і фахівці, які порівнюють ці напої вже безліч разів, завжди твердять одне й те саме - вони практично однакові. З закритими очима дуже складно їх відрізнити, що ж до самого смаку, то він, зрозуміло, незрівнянний, не дарма ці компанії лідирують на світовому ринку. І все ж, як не дивно в плані смаку найчастіше віддається перевага Pepsi, а не Coca-cola.

  1. Перше з відмінностей може кинутися в очі фахівцям - бульбашки і присмак. Як відомо, сьогодні смак Coca-cola залишає невелику терпкість мовою, і він менш солодкий, ніж Pepsi. У той же час, у останнього набагато менше бульбашок, що часто вважається недоліків в колах справжніх шанувальників газованої.
  2. Відмінність і головна перевага Coca-cola в тому, що ця фірма з'явилася раніше на цілих 12 років. Вона встигла полюбитися людям, завоювала любов і вже, потім з'явився другий аналог. Не в образу, але саме так порахували люди. Адже Pepsi був і залишається дуже схожим на лідера. Це як в родині, молодший завжди женеться за старшою дитиною. Схожі піар компанії, смак, колір, запах, реклама - все це зіграло вагому роль в тому, щоб Pepsi був лише копією.
  3. Піар в сучасному світі може або зіпсувати або навпаки піднести будь-яку продукцію. У Coca-cola приголомшливі піарники, по суті, вони кращі в світі. Це підтверджується багатьма фахівцями. Cola знає як подати товар, щоб відразу ж захотілося його спробувати.
  4. Coca-cola вважається найбільш впізнаваним брендом в світі. Опитування підтвердили що 98% жителів планети знаю що таке Coca-cola. Що до Pepsi, то багато звичайно знають про цей напій, але до лідера їм все ще дуже далеко.
  5. Популярність напою обумовлює і вартість фірми. Ціна на бренд Coca-cola тільки зростає вже протягом багатьох років.

Coca-cola, як і раніше лідирує на світовому ринку, її заробітки значно вище ніж у Pepsi, проте така статистика може швидко змінитися. Pepsi веде відкриту політику, у них немає таємниць від споживачів. Склад завжди в повному обсязі написаний на етикетці і на всі питання найчастіше даються вичерпні відповіді. У той же час Coca-cola приховує секрет приготування свого продукту - це таємниця фірми. Але в світі з кожним днем ​​все частіше замислюються над тим, що людина їсть і п'є. А Coca-cola часто обливається брудом в пресі і в інтернеті саме через політику конфіденційності. На ділі, знаючі люди розуміють, що всі ці плітки лише вигадка. Всі властивості напою легко пояснити з наукової точки та інші напої нічим особливо не відрізняються і настільки ж шкідливі, як і Coca-cola. Але негативний момент і реакцію це все ж викликає.

Підводячи підсумок можна з упевненістю заявити, що Pepsi і Coca-cola дуже схожі, хоча і дуже відрізняються. У плані рекламного піару завжди виділяється Coca-cola, ця компанія завжди знає як себе подати, щоб завоювати любов потенційних покупців. Досить згадати одну лише новорічну рекламу, яка прокотилася хвилею захоплення у всьому світі. Що ж до смаку і підходу до людей, швидше за все, виграє Pepsi, але судити складно. У кожного є своє індивідуальне думку.