У чому різниця між оглядом та проводити огляд автомобіля

Напевно, немає такого автолюбителя, якого б не зупиняв співробітник ДІБДР. Якщо водій нічого не порушив, то зазвичай працівник ДПС перевіряє тільки документи. Але що робити, якщо співробітник бажає оглянути салон і багажне відділення? Часто автолюбителі не хочуть сперечатися і виконують всі дії, які потрібні.

Далі, інспектор може перевірити наявність аптечки, вогнегасника, може попросити відкрити сумку, рюкзак, пакет і так далі. Чи правомірні його дії? Щоб не попастися на хитрі виверти інспектора, необхідно бути добре поінформованим про правомірних і неправомірних діях інспекторів.

Щоб знати, які дії може здійснювати співробітник ДПС, необхідно розмежовувати терміни "огляд" і "огляд". Незважаючи на те, що слова схожі, між цими поняттями існує велика різниця.

огляд

Огляд - це візуальне обстеження автомобіля. Тобто, якщо проводиться огляд автомобіля, то співробітник ДПС не має повноважень, щоб відкривати двері, багажник і розглядати знайдені предмети і речі автовласника. При огляді інспектор може тільки ходити навколо в машини і заглядати у вікна. Також для огляду необхідні підстави, які закріплені в п.149 Наказу №185 МВС РФ.

Огляд також може бути технічним. Він проводиться перед тим, як власник автомобіля збирається здійснити операцію купівлі-продажу або зняття з обліку.

Тобто якщо співробітник ДПС зупиняє автомобіль і просить відкрити капот, двері, багажник і так далі, то водій може або відмовитися від цієї процедури, або зажадати від інспектора оформлення протоколу огляду.

огляд

Огляд - обстеження всього транспортного засобу, яка не порушує його конструкції. Підстави для огляду закріплені п.155 Наказу №185 МДВ РФ. Для того, щоб почати процедур огляду інспектор ДПС повинен одержати орієнтування про те, що в транспортному засобі знаходиться зброя, наркотичні речовини або предмети, які були задіяні в адміністративне правопорушення.

процедура огляду

При огляді автомобіля поліцейський обов'язково повинен записати всі дані в акт огляду. У ньому він вказує все відомості про автомобіль і вантаж, про водія, присутніх осіб, про те, хто склав акт. Обов'язковою також є вказівка ​​ведення фото- або відеозйомки, якщо така була.

Якщо після огляду ніяких причин для огляду або затримання немає, то автолюбитель може продовжувати намічений шлях.

процедура огляду

При огляді обов'язковим є присутність 2-х понятих і самого водія. Бувають випадки, при яких потрібно провести терміновий огляд. Тоді присутність водія не обов'язково. Але поняті все одно повинні бути, тому що без них можна підкинути в автомобіль будь-які заборонені речі. Огляд дозволяє інспектору відкривати двері автомобіля, капот, багажник. Але навіть при огляді салону і багажного відділення, співробітник ДПС не може обшукувати сумки, рюкзаки та інші особисті речі. Це можна робити тільки при наявності постанови суду.

Пошуком двох понятих і відеозйомки повинен займатися інспектор. Якщо через 10 хвилин, необхідні умови для огляду не виконуються, то водій має право зателефонувати в поліцію, тому що відбувається незаконне затримання автолюбителя і його "залізного коня". За це інспектору потрібно буде заплатити штраф.

Всі дані про транспортний засіб, присутніх, інспектора вносяться в протокол. Якщо інспектор знайде речові докази, які підтверджують адміністративне правопорушення, то порушується справа.

Якщо поліцейський зупиняє автомобіль з метою проведення огляду, то він зобов'язаний назвати причину, по якій здійснюються подібні дії. Якщо інспектор не називає причини, то його дії є протизаконними.

Як при огляді, так і при огляді співробітник ДПС не може вимагати у водія пред'явити йому аптечку, вогнегасник. Також перевірка терміну придатності медикаментів, їх наявність, перевірка роботи фар, поворотників, ручника і іншого автомобільного устаткування є не правомірною. Такі дії проводять спеціальні акредитовані організації під час техогляду.

Поліцейський може також попросити показати вміст кишень водія і пасажирів. Такі дії називається особистим оглядом. Для цього потрібен відповідний протокол. Ще інспектора можуть зажадати вказати номер кузова і двигуна транспортного засобу. Цього також не потрібно робити під час огляду.

Головне, при розмові зі співробітником ДАІ не сперечатися і не грубити, проте, впевнено наполягати на своїх правах, і показати інспектору свої глибокі знання правил проведення огляду та огляду.