У чому різниця між однокамерним або двокамерним вікном?

Рами із пластику лише 30 років використовуються в нашій країні могли виникнути набагато раніше. Полівінілхлорид був отриманий вперше в 1835 році хіміком Регнальдом. Досліджений матеріал не зацікавив промисловість того часу і лише в 20-му столітті почав використовуватися, зокрема і для виготовлення рам. Найпоширенішими типами (зі скління) в Росії є однокамерні і двокамерні рами.

однокамерні

Що складається з 2 стекол раму називають ще однокамерним склопакетом або по найменуванню, даному фахівцями - "Стандартний однокамерний". Товщина скла в ньому зазвичай 4 міліметри, а відстань між двома стеклами одно 16 міліметрів.

Воно легке, що не перевантажує всю конструкцію і менше буває і навантаження на фурнітуру. Скло пропускає більше світла, трохи дешевше в ціні.

Але таке скло має ряд недоліків - взимку пітніє, добре проводить шум і звуки з вулиці. Такі скла встановлюються в побутових приміщеннях, балконах і лоджіях.

двокамерну

Двокамерну скло робиться з 3-х стекол з проміжками між ними - повітряними камерами, службовцями для тепло і звукоізоляції. Так само вживається у вікні 4 міліметрові скла, але відстань між ними трохи менше - 10 міліметрів.

Двокамерні вікна застосовуються для скління житлових приміщень квартир, будинків, офісів.

Вони значно випереджають однокамерні за всіма показниками тепло і шумоізоляції, також вони в 1,5 рази тепліше однокамерних. Практично на них немає конденсату в зимовий період.

Що спільного між цими вікнами?

ГОСТ дозволяє склити приміщення як тими, так і іншими видами. Вікна виготовляються з одного матеріалу, в них вживаються однакового товщина скла, заповнюють герметично закриті проміжки між стеклами одні і ті ж гази (аргон або в гіршому випадку криптон).

Скло практично не відрізняються за зовнішнім виглядом і різниця в них тільки в товщині і масі конструкції.

Спільне між цими типами стекол - їх властивості перешкоджати охолодженню освітлюваного приміщення, здатність пропускати денне світло і шумозахисні властивості рам з камерами.

Порівняння характеристик і їх відмінності

Вікна двокамерні володіють підвищеною шумоізоляцією. Вони ідеально підходять для квартири, розташованої в галасливому і великому місті. До того ж при їх установці, закачаний в них газ з осушувачем не дозволить утворитися на них крапель води при низькій температурі.

Шумоізоляція має велике значення, адже більшість з них встановлюються в великих містах, де відбувається жвавий рух автомобільного потоку, буквально не дає спати ні вдень ні вночі. Так що цей фактор в якійсь мірі нітрохи не менш важливий, ніж тепло і їх енергозберігаючі властивості.

При цьому такими вони бувають важкі, швидше зношується фурнітура, на яку припадає значно більшу вагу. Так само більшу вагу доводиться і на всю конструкцію. Це підходить для цегельних будинків, але не завжди для дерев'яних, фурнітура на двокамерних вікнах повинна бути посиленою, вікна повинні бути надійніше встановлені і мати хорошу вертикальну орієнтацію.

Характеристики по теплоізоляції у вікон з різною кількістю камер різні. Більше, ніж на половину двокамерні більш теплоізольовані від зовнішнього впливу навколишнього середовища. А крім того і пропускна здатність денного світла у 2-х цих різних конструкцій різна. Однокамерні вікна пропускають більше денного світла, роблячи приміщення за ними більш освітленим, ніж при застосуванні двокамерних.

При замовленні, потрібно спочатку розрахувати їх приблизну вартість, а у конструкції вікон з 2 повітряними камерами вона буде майже в 2 рази вище, ніж при установці однокамерних. При склінні небагатих будинків, а також приміщень, на які витрачатимуться особливо не хочеться краще поставити більш економічні у виготовленні та встановленні однокамерні вікна. Хоча, як то кажуть - скупий платить двічі.

Яке краще підходить в даному випадку

Потрібно враховувати кліматичне розташування будівлі, в якому будуть встановлені вікна. Якщо морози взимку опускаються в цьому районі нижче -20 градусів за шкалою Цельсія, то, без сумніву, будівля повинна бути засклений двокамерними вікнами.

Однокамерні вікна починають пітніти вже при ще недостатньо низькій температурі - 8 градусів Цельсія - адже опір теплопередачі в них на 1/3 нижче, ніж у товстих і важких двокамерних вікнах. У них конденсат утворюється лише при -30 градусів Цельсія.

При засклінні побутових приміщень, складів та інших, де люди не присутні, не живуть або присутні періодично цілком підходять, та вони й дешевше, і легше вікна з подвійним склопакетом, але в приміщеннях, де потрібна гарна шумоізоляція, де проживають і працюють люди, все -таки доведеться заплатити дорожче - встановити вікна з потрійним склопакетом, тобто двокамерні.

Для таких об'єктів, як лоджії, засклені балкони і веранди краще підійдуть рами з однією камерою між стеклами.

У важких кліматичних умовах, крім установки двокамерних рам, в них ще встановлюють спеціальні енергозберігаючі стекла, що кінцеве ж впливає на ціну установки, зате призводить до гарних результатів по теплоізоляції. Існують крім простих стекол і багато інших, застосування яких як в двокамерних, так і в однокамерних вікнах призводить до гарних результатів.

У більш південному кліматі добре покажуть себе і звичайні однокамерні вікна, та й їх установка обійдеться набагато дешевше, ніж північних двокамерних. На півдні для побутових і складських приміщень, веранд і балконів взагалі можуть вживатися вікна з 1 скла без камер.