У чому різниця між КВЕД і КОАТУУ 2

При реєстрації індивідуальної підприємницької діяльності або товариства з обмеженою відповідальністю, підбір кодів КВЕД може здатися заявнику справжнім каменем спотикання. Насправді, код діяльності, нескладно вибрати самостійно. Якщо відкрити таблицю порівняння старого і нового класифікатора, то можна побачити, в чому різниця між КВЕД і КОАТУУ 2.

КВЕД

Класифікація видів економічної діяльності, є загальновідомою всеросійської структурою, що дозволяє проводити класифікацію всіх типів економічної діяльності. Він чітко уявляє єдину систему класифікації інформації. У класифікаторі, вирішальним фактором, є основний вид зайнятості фізичної або юридичної особи.

Об'єднані в групи, подібні за родом занять організації, з метою отримання статистичної інформації державними органами статистики. Завдяки обов'язковому коду реєстрації підприємницької діяльності, статистичні дані відслідковуються і в рамках держави, і за її межами. Класифікатор має цінність, в першу чергу, для органів державної статистики, а вже в другу чергу - безпосередньо для підприємців. На практиці, КВЕД підприємства - це не статистика, а неминучість. Для отримання ліцензії індивідуальному підприємцеві, наявність коду обов'язково. Згідно КВЕД перевіряється сплата податків федеральної податкової службою.

КВЕД-2

КВЕД-2 відрізняється від КВЕД нумерацією. Номер шифру нового класифікатора не збігається зі старим. КВЕД-1 ввели з 1 лютого 2014 року наказом Держстандарту від 31 січня 2014 р № 14. З 2015 по 2016 рік був перехідний період. З 11 липня 2016 року під час реєстрації бізнесу потрібно було застосовувати новий КВЕД-2, який був актуальний до 2017 року.

КВЕД-2 вказують тільки для доходів. Перехід на нову класифікацію проведений автоматично, без залучення платників податків. Підприємцям потрібно було тільки перевірити, чи немає помилки при переході. На сьогоднішній день, податкова інспекція по старому класифікатору не реєструє. У 2019 буде діяти класифікатор КВЕД-2, який вступив в силу ще 1 січня 2017 року.

Що спільного між ними

КВЕД і КВЕД-2 є загальноросійськими класифікаторами видів діяльності підприємців і виробництв. За допомогою старих і нових кодів державні органи визначають:

  • Інформацію про суб'єктів діяльності.
  • Чи зараховується розмір податкової ставки, яку повинен виплатити індивідуальний підприємець або суспільство.
  • Класифікацію кожного суб'єкта з шифром даних про нього.

Порівняння і чим вони відрізняються

Якщо порівняти КВЕД і КВЕД-2, то можна зробити висновок, що в новому класифікаторі відбулися важливі зміни. Змінилися назва класів, підкласів, груп, підгруп і видів зайнятості. За старим класифікатором вказували 3 цифри, а з липня 2013 року треба вказувати 4 цифри. Приклад: 71.12 - перші дві цифри коду позначають клас, третя підклас, четверта група, потім сфера і вид зайнятості - 71.12. XX.

КВЕД-2 має нові найменування видів діяльності, більш детальну розшифровку, поглиблену розбивку на класи, підкласи, групи та види. Для підприємця він вказується тільки для доходів. При витратах всередині самої організації в ньому немає необхідності. Деталізація коду підприємця залежить від рівня, на якому він буде використовуватися.

Що краще

З вибором КВЕД-2 доводиться зіткнутися кожному, хто планує розпочати реєстрацію юридичної або фізичної особи. Незважаючи на те, що в реєстраційній картці завжди є зміна коду, до його вибору слід поставитися розважливо. У деяких випадках, невірно обраний код за класифікатором, розцінюється як отримання доходів від невизначеного виду діяльності.

Найпопулярніший КВЕД-2 серед підприємців: 68.20, 46.90, 47.19, 47.11, 52.29, 41.20, 46.49. Це: оренда, оптова і роздрібна торгівля, транспортні перевезення, будівництво житлової та офісної нерухомості, оптова торгівля побутовими приладами.

Щоб визначитися з вибором КВЕД-2, потрібно відштовхуватися, від виду роботи, яким зайнятий підприємець, або планує займатися. Саме від намірів підприємця буде залежати, який КВЕД-2 вибрати. У цьому питанні не складно визначитися самостійно, керуючись своїми бізнес планами, або звернутися до юридичного консультанта.

Для визначення основного роду заняття юридичної або фізичної особи необхідно слідувати таким правилам:

  1. Знайти розділ в класифікаторі, який буде відповідати вашому роду занять.
  2. Скласти перелік КВЕД-2, які відповідають економічній діяльності з даними валової доданої вартості за останній рік.
  3. Визначити сферу, яка більше підходить по прибутковому показником.
  4. За аналогічним принципом вибрати клас, групу і вид.

Обраний клас визначить основний рід зайнятості фізичних і юридичних осіб. Немає обмеження за кількістю обраних кодів. Щоб правильно вибрати новий код, відповідний новим класифікатором, все передбачено державою. Для того щоб не заплутатися в пошуку, достатньо скористатися спеціально створеним ресурсом, автоматичним конвертером між КВЕД і КВЕД-2. Іноді, з урахуванням різних факторів, пропонується змінити основний, другорядний і допоміжний код. Для зміни кодування в картці реєстрації, підприємець, повинен написати заяву, а також повідомити про зміну коду в державну податкову інспекцію. Якщо цього не зробити, то вийде невірна сплата податку.

Приклад: Підприємець вибрав код: 52.10 - Діяльність зі складування і зберігання. У заяву в графу код діяльності потрібно написати чотири цифри 52.10, можна більше, але не менше чотирьох. Чим більше цифр, тим більше конкретики. Можна не займатися всіма видами діяльності, зазначеними в підпункті 52.10. Якщо ви плануєте займатися ще чимось, то вкажіть більше кодів, дотримуючись правило чотирьох цифр.