У чому різниця між бренді і коньяком

Чи є різниця між коньяком і бренді? Або це один і той же напій? Цінителі знають точну відповідь, але любителі можуть лише здогадуватися. Одним словом складно відповісти на це питання, і причиною тому складна, але цікава історія їх появи, а також сучасного розвитку.

бренді

Його історія бере початок від голландських мореплавців XII століття, хоча схожі методики отримання міцного алкоголю відомі ще з Давньої Греції та Риму. Вино, яке голландці хотіли переправити на свою батьківщину, в дорозі почало псуватися, і щоб його врятувати, вони спробували його перегнати. Колір і смак вина змінився, і вони вирішили перегнати його ще раз. Результат і отримав назву бренді - "палене вино". Воно настільки сподобалося голландцям, що швидко завоювало популярність і поширилося по всьому світу.

Сьогодні бренді - це ціле "сімейство" найбільш міцного алкоголю (40-70 градусів), Який роблять за допомогою дистиляції перебродивших ягідних або плодових соків, виноградного вина, віджимань. По суті, тільки що отримане вино або перебродивший виноградний, ягідний сік переганяють в спирт. Процес перегонки впливає на якість напою, його колір, а також термін зберігання. В результаті перегонки, а також мінімум піврічний витримки виходить підсумкова фортеця, золотисто-коричневий колір і більш тривалий термін зберігання.

Тобто бренді це не якийсь конкретний напій, а ціла група алкогольних вин, в числі яких виділяють і коньяк. Серед найбільш гучних видів бренді можна виділити: фрамбуаз, боровичка, граппа, арманьяк, коньяк, чача, сливовиця, кальвадос, кіршвассер, шеррі-бренді, палінка. Лише коньяк, арманьяк і кальвадос мають чітку технологію виготовлення, непорушну, інші види бренді можуть робитися по-різному без певних регламентованих правил.

У різних країнах є свої уявлення про те, що таке бренді. У Європі вважається, що його фортеця повинна бути не менше 40 градусів. Робиться він лише з винограду і витримується не менш ніж півроку. А також він повинен бути без барвників, ароматизаторів та смакових добавок.

коньяк

Після появи бренді з'явився і коньяк. Це сталося, коли протримавши бренді кілька років в бочках, виробники помітили, що він отримав більш тонкий смак і аромат. Французи з міста Cognac перші відзначили подібні зміни і вчасно зреагувавши, запатентували назву одержуваного напою - "Коньяк". Вони також визначили і розробили певну, чітку систему його виготовлення.

Коньяк - це найбільш поширений і відомий вид бренді. Робиться він з конкретних трьох видів білого винограду. Останній збирається в жовтні. За допомогою подвійної перегонки з нього виходить коньячний спирт. Дистиляція починається в середині листопада і триває до кінця березня. Потім, отримана рідина витримується в дубових бочках від 30 місяців і більше. Що до витримки в бочках то тут є певна система. Спочатку його розливають в нові дубові бочки, щоб напій отримав колір і наситився ароматом дуба, а пізніше переливають в старіші бочки, які вже не так сильно віддають свій аромат, в результаті чого він самонасищается і отримує більш яскравий смак і аромат.

Його фортеця завжди 40 градусів, а в якості покращувачів смаку, яких не більше 2%, використовуються тільки карамель або настояні дубові стружки.

відмінності

Найчастіше бренді представляють навіть не як окремий напій, а більше як технологію приготування. Звідси і відомий вислів - "Всякий коньяк - це бренді, але не кожне бренді - коньяк". У чому ж їх різниця, якщо так би мовити в приказці, коньяк - це і є бренді.

 1. Для виготовлення коньяку використовуються тільки натуральні компоненти (карамель і водно), а для бренді можуть використовуватися і барвники, і різні штучні добавки.
 2. Для виготовлення коньяку є певна регламентація, тому справжній напій завжди якісний і відповідає всім параметрам. Що до бренді, то немає регламентації по його виготовленню, немає і правильних критеріїв, так що одержуваний продукт не завжди відповідає високим стандартам.
 3. Залежно від дійсності, а також терміну витримки і встановлюється ціна на коньяк. Що до бренді, то його ціна залежить від одержуваного напою і тих характеристик, за які воно цінується. Він може бути як екстра-класу, так і дешевою підробкою. Часто коньяк, зроблений за межами міста Cognac, називають просто бренді, звідси і пішла плутанина.
 4. Фортеця бренді коливається від 40 до 70 градусів, а коньяку строго 40 градусів.
 5. Бренді може витримуватися і півроку, а коньяк не менше двох з половиною років.
 6. На відміну від бренді, який витримується практично в будь-якій тарі, в залежності від отримуваного напою: скло, дерево, пластик, пляшки або бочки, коньяк витримують лише в дубових бочках.
 7. Словом Коньяк свою продукцію можуть називати лише виробники регіону Cognac у Франції. А бреди виготовляти може хто завгодно і де завгодно.

що спільного?

З вищесказаного можна зробити висновок, що коньяк і бренді не зовсім одне й те саме, і все ж у них є багато спільного.

 • По суті, коньяк і є бренді, так як робиться за методикою останнього.
 • Для виготовлення використовується виноградний сік. Правда в разі бренді, можна використовувати не тільки виноград, але і різні фрукти і ягоди, в залежності від отримуваного напою.
 • Колір у обох золотисто-коричневий.
 • П'ють їх в тюльпановідних келихах, щоб дати можливість повністю розкритися аромату.
 • П'ють після прийому їжі, що не розбавляють ніякими іншими напоями або газованою водою і рідко закушують.