У чому різниця між Цельсієм і Фаренгейтом

На показники температури орієнтуються не тільки вчені в наукових працях, а й звичайні люди, які планують вийти на вулицю і не знають, який одяг віддати перевагу. У різних країнах існують свої, більш популярні системи вимірювання. Російським обивателям знайома шкала Цельсія, в Америці більше на слуху розробка Фаренгейта.

Вимірювання у Цельсіях

У Росії і більшості країн Європи, кажучи про температурні показники, люди мають на увазі вимір за Цельсієм. Температурну шкалу винайшов в 1742 р Олександр Цельсій. Це був неабиякий чоловік, який створив підручник з арифметики, який взяв участь в 4-річному подорожі і який відвідав відомі астрономічні установи. Все ж прізвище шведського вченого не сходить з наших вуст завдяки його знаменитої шкалою, що має 100 поділок і розробленої завдяки аналізу можливих станів води.

В основу теорії покладено особливості видозміни води. Вода замерзає при показниках, розташованих нижче нульової позначки. Температурні показники, відповідні процесу перетворення води в лід, названі негативними. Процес закипання води можливий при позначки в 100% (звичний вигляд шкалою надав Лінней, по задумом Цельсія вода закипала при 0 градусів, а танула - при 100-градусному показнику). Зазначені полярні оцінки дали вченому можливість розрахувати показник, що дорівнює 1 градусу.

Потім в ужиток увійшла шкала Кельвіна, що бере в облік мінімальну температуру, складову 0 градусів. Зазначені шкали були приведені у відповідність. Щоб назвати температурний показник речовини, вирахуваний в Цельсіях, потрібно до температурної позначки за шкалою, розробленою Кельвіном, додати 273,15.

Температура за Фаренгейтом

Вимірювання по даній шкалі - звичне явище. Часто закордонні медичні прилади та метеорологічні розробки вимірюють температуру за шкалою Фаренгейта. Даною системі температурних вимірювань ми зобов'язані голландському вченому Фаренгейтом; в числі його розробок можна назвати спиртові та ртутні термометри.

У 20-х роках XVIII ст. фізик представив Лондонському Королівському Товариству власну температурну шкалу. У початковому варіанті за базову точку приймалася температура сольового розчину (вода, лід і хлорид амонію в рівних частинах). Стабільних показників можна було домогтися при нульовій позначці (-17,78 Градусів за системою Цельсія). При позначці, указаннойФаренгейтом як 32 градуси, суміш починала плавитися. Третій показник вказував на оптимальну температуру людини, рівну 96 градусам.

Як пояснити наявність дрібних показників? Можливо, вони отримані у зв'язку з тим, що нульова відмітка була обрана в зимовий період в місті Гданську. Згодом голландському вченому довелося потренуватися для отримання добре відтворюється величини; тоді почав використовуватися соляний розчин. У вченого не було можливості отримати для роботи якісний сольовий розчин. Зазначені недоліки не змогли перешкодити популярності температурною шкали.

Особливою любов'ю шкала Фаренгейта користувалася в середині минулого століття у англомовних вчених, нею користувалися промисловості, медицині. Потім європейці стали віддавати перевагу системі, розробленої Цельсієм. До сих пір американці вимірюють температуру Фаренгейта; для них зрозуміло, що краще дотримуватися в приміщенні температури в 68 ° F.

Британські видання в метеорологічних зведеннях дотримуються такого підходу: вказують показники в Цельсіях і дають переклад для шкали Фаренгейта. Це дозволяє людям самостійно вибирати систему відліку градусів і схилятися до розробки одного з учених мужів минулих століть.

Як співвідносяться температури за різними шкалами

Існують зручні формули, що дозволяють здійснювати швидкий переклад показників. Щоб зрозуміти, яким значенням за шкалою Фаренгейта є температурна відмітка за Цельсієм, варто застосувати особливі формули. Температуру по системі Цельсія можна обчислити так - відмітка шкали Фаренгейта - 32 помножити отримане значення на 5/9. Так, 120 градусів Фаренгейта рівні 48,9 в системі Цельсія.

Як розрахувати температуру Фаренгейта з наявних даних у Цельсія? Виробляємо наступну математичну операцію: значення шкали Цельсія * 9/5 додати 32. 20 градусів європейської системи вимірювання температур рівні 60 градусів за шкалою Фаренгейта.