У чому різниця між метою і місією?

Кожна людина, перш ніж братися за будь-яку справу, повинен зрозуміти: заради чого він збирається витрачати свої час і сили? Навіщо йому це потрібно? Осмисленим існування людини робить розуміння своїх завдань і своєї життєвої ролі. Саме ці два критерії називаються "цілями" і "місією". Чим вони відрізняються один від одного і навіщо потрібні - варто розібратися в цих питаннях докладніше. Це допоможе досягати значних результатів у житті, досягти самореалізації. І не важливо, хто людина за професією: учитель або продавець, художник або хімік, письменник або інженер. Ставлячи собі правильні цілі, кожен зможе отримати від життя набагато більше і зробити все можливе для розкриття свого внутрішнього потенціалу.

Що таке "мета"?

Головна відмінність мети - конкретика. Таке завдання людина ставить собі на певний відрізок часу, визначає ресурси, за допомогою яких буде досягати задумане. Мета може бути основною або проміжної, але найголовніше - вона повинна бути досяжною. Людина повинна прагнути до конкретного результату, щоб досягти своєї мети. Людина ставить собі цілі для того, щоб щось отримати. Чим більше людина буде представляти, як його бажання здійснитися, тим активніше він буде просуватися до своєї мети.

Вміти ставити собі цілі - один з найважливіших навичок для людини. Це ті завдання, які йому хочеться реалізувати. Їх може бути кілька одночасно, наприклад:

 • Здобути престижну освіту.
 • Поїхати подорожувати в екзотичну країну.
 • Побудувати будинок своєї мрії.
 • Позбутися від шкідливої ​​звички.
 • Оволодіти досконало іноземною мовою.
 • виростити сад.
 • Перемогти в спортивних змаганнях.
 • Створити щасливу сім'ю.

Що таке "місія"?

Місія, на відміну від мети - це щось, що не має конкретного результату. Це щось недосяжне, що змушує людину нескінченно розвиватися. За великим рахунком, це сукупність талантів і схильностей людини, за якими він визначає для себе сенс свого існування. Місія не має певних тимчасових критеріїв. Вона завжди спрямована на зовнішнє середовище - то, що оточує людину. Наприклад, це може виражатися в турботі про тварин або інших людей: дітей, людей похилого віку, інвалідів. Якщо в тому, що людина робить, присутня деяка унікальність. Він відчуває в цьому своє покликання, це потрібно іншим, можна сказати, що він виконує свою місію.

Можна подивитися на конкретні приклади особистостей, які здобули свою місію:

 • А.С. Макаренко, створив авторську педагогічну систему з перевиховання важких підлітків.
 • Н.М. Амосов, який проводив найскладніші хірургічні операції на серці.
 • Генрі Форд, який став "батьком" масового автомобілебудування і зробив автомобілі доступними для середнього класу.
 • Білл Гейтс, який подарував світу можливість безмежну свободу спілкування та доступу до інформації.
 • К.Е. Ціолковський, відкрив людству шлях в космос.
 • Махатма Ганді присвятив своє життя звільненню Індії від колонізації Великобританією.
 • Бенжамін Франклін, пройшовши шлях від дрібного підмайстри до видатного політика і найбагатшого підприємця, довів людству, що немає нічого неможливого.

Взаємозв'язок цілей та місії

Місія і цілі - ці поняття взаємопов'язані. Щоб розвиватися, бути корисним суспільству, знайти своє місце в житті, людині необхідно навчитися визначати для себе і те, інше. Місія стає підставою для формулювання цілей. Щоб вибирати правильні цілі, важливо прислухатися до своїх дійсних бажань. Реалізація своєї місії нерозривно пов'язана з реалізацією потенціалу людини, накопичення їм творчих і професійних здібностей. Для цього потрібно вміти правильно розставляти свої пріоритети. Щоб мети стали визначальними місію людини, вони повинні містити в собі елемент виклику, бути змістовними, підштовхувати до серйозної роботи над собою.

важливі відмінності

Якщо говорити про головні відмінності мети від місії, то перша - це кінцева точка, тоді як друга - нескінченний процес. На відміну від місії цілі повинні бути ясно і чітко сформульовані, по можливості не мати подвійного тлумачення, спрямовані на конкретний результат. Реалізація місії найчастіше триває протягом усього життя людини. У той час як цілі повинні бути розписані на конкретні часові відрізки.

Цілі повинні сприяти підвищенню рівня компетентності, професіоналізму або якості життя конкретної особистості, яка ставить їх для себе. Місія - це служіння іншим людям. Вона не має на увазі особистої вигоди і виходить за рамки власних інтересів.

Усвідомлення місії завдяки цілям

Досягнення цілей далеко не завжди сприяє набуттю особистої місії. Якщо вони спрямовані на задоволення найпримітивніших потреб, не несуть духовного розвитку, не передбачають напруженою і наполегливої ​​роботи над собою, то такі цілі викликані гарячими бажаннями і говорять про незрілої особистості. У всі часи і у всіх культурах безліч людей ставили питання про сенс життя. Пошуки відповіді на нього приводили до визначення свого призначення, тобто, місії. Наше століття - це епоха великих змін в світогляді всього людства.

Багато хто починає розуміти, що не варто зводити своє життя до елементарного споживацтва, гонитві за наживою і накопичення матеріальних цінностей. Це не робить людину щасливою, а лише відсуває назад на шляху до набуття гармонії і щастя, тобто, усвідомлення своєї місії.