У чому різниця між трояндами Кореневласні і щепленими

Першим згадуванням про троянди налічується не одне тисячоліття, а культурні садові рослини з'явилися кілька століть назад. Цей вишуканий квітка то був на піку популярності, то йшов в забуття через релігійні упередження. Але завдяки своїй красі і витонченому аромату, здатністю виростати як в жаркому, так і в помірному кліматі, здобув любов квітникарів і став звичайним явищем в садах по всьому світу.

розмноження троянд

Троянди здатні розмножуватися як насінням, так і вегетативно.

насіннєве розмноження застосовується для примітивних трояндових кущів - шипшини. Також розмноження насінням використовують при виведенні нових сортів. Адже насіння не несе в собі всіх декоративних якостей материнського куща, тому нову рослину може мати інші характеристики і дати початок новому сорту.

Для садових сортів характерно вегетативне розмноження. За способом вегетативного розмноження все троянди діляться на корнесобственні і щеплені.

кореневласні троянди

Кореневласні рослини вирощуються без використання кореневої системи іншої рослини (на власних коренях).

При такому вигляді розмноження використовують такі методи:

 1. живцювання. Тут розрізняють розмноження зеленими і задерев'янілими живцями. Кращий час для розмноження зеленими живцями вважається червень - липень. Для живців беруть середню частину однорічних пагонів довжиною близько 8 см. Укорінення виробляють на окремих грядках з укриттям, в ящиках або парниках. Пагони вимагають затемнення від сонця і постійного зволоження. Задерев'янілі живці заготовляють восени під час обрізання кущів на зиму. Зберігають їх у підвалі під моху або в торфі, а навесні висаджують, як і в першому випадку. На початок літа деякі живці вже встигають вкоренитися.
 2. розподіл куща. Восени або ранньою весною, до розпускання листя, кущ викопують і ділять на частини, які мають частину власного кореня.
 3. Відділення кореневих нащадків. Восени або навесні нащадки відокремлюють від рослини разом з невеликою частиною материнського кореня. Надземну частину необхідно обрізати наполовину, щоб дати молодому рослині набрати силу.
 4. розмноження відведеннями. Цей метод являє собою розмноження шляхом пригинання до землі довгою гнучкою гілки і прікапиванія її в декількох місцях, де є нирки. Восени цю гілку ділять на вкорінені частини. Для цього способу підходять длінностебельние і плетисті сорти.

щеплені троянди

Щеплені рослини вирощуються на підщепі. Дуже часто в якості підщепи використовують шипшина або несортові троянди, що вирощуються з насіння. Підщепа повинен відрізнятися відмінною зимостійкістю і підвищеною стійкістю до хвороб, що зробить майбутнє культурна рослина сильнішим.

Прищеплюють культурні сорти троянд одним із таких способів:

 1. щеплення живцем.
 2. Окуліровка проростають оком.

У середній смузі Росії кращим часом для щеплення є кінець липня-середина серпня. Живці і очі заготовляють безпосередньо перед щепленням. Окуліровку проводять в кореневу шийку прищепи. Можна прищеплювати не тільки сплячий, але і проростає вічко, що прискорить час отримання саджанця.

Види троянд і спосіб розмноження

Не всі види троянд добре ростуть на власних коренях. Цей спосіб розмноження найкраще підходить для грунтопокривних, плетистих, мініатюрних сортів. Чайно-гібридні види можуть розмножуватися усіма способами. Паркові і ремонтантні кущі найкраще розмножуються за допомогою щеплення. Відсоток виживання після живцювання у таких видів невисокий - всього 30-40%.

Порівняльна характеристика

 • Кореневласні троянди набагато простіше розмножити. Вони можуть розмножуватися як на власних коренях так і на підщепі. Щеплені ж кущі вже не можна розмножити кореневих способом, так як корінь належить підщепи. Таким способом буде отримано молоде рослина, яке використовувалося в якості підщепи.
 • Процедура вирощування кореневласних троянди дешевше. Для щеплення необхідно купити або самостійно виростити допоміжне рослина, що вимагає додаткових фінансових і трудових витрат.
 • Кореневласні троянди при відмирання надземної частини рослини здатні дати нові пагони від кореня, які матимуть такі ж характеристики. А щеплені на шипшині культурні троянди необхідно, протягом усього життя рослини, позбавляти від дикоростучої від кореня поросли, яка може з часом витіснити культурний сорт.
 • Розмноження щепленням можна отримати велика кількість посадкового матеріалу, тоді як діленням куща або живцюванням вихід якісних саджанців невеликий.
 • Щеплені садові троянди краще зимують, цвітуть і зберігають товарний вигляд після зрізання. Але тут існує виняток з правил - плетістиє, поліантові й почвопокривні сорти.

І корнесобственні і щеплені троянди прекрасно ростуть в сприятливих для них умовах. При несприятливих умовах (суворі зими, перепади температур, хвороби) більш життєздатними вважаються саме щеплені рослини.

Різні сорти троянд спочатку вимагають різного способу розмноження, що і визначає їх ставлення до Кореневласні або щепленим. Для вирощування і розмноження в межах дачної ділянки підходять як корнесобственні, так і щеплені сорти. А в комерційних цілях і для отримання максимальної кількості якісного посадкового матеріалу використовують щеплені культури.