У чому різниця між Седаном і хетчбек і що краще вибрати?

Вибір транспортного засобу - дія суто особисте, засноване в більшості випадків на симпатії, а не на холодному розрахунку. Багато починаючі автомобілісти набувають "круту тачку" і тільки потім усвідомлюють, у що виливається вміст подібного автомобіля. Отже, перед походом в автосалон необхідно проаналізувати критерії вибору машини. Сьогодні розберемося в двох популярних видах кузовів, спробуємо порівняти переваги і недоліки кожного.

Седан або хетчбек?

У російському сегменті автомобільного ринку традиційно залишається популярним седан - 35% від продажів. Однак спостерігається цікава тенденція, яка порівнянна з уподобаннями європейців. Продажі хетчбека постійно зростають, досягнувши 25% від реалізації всіх автомобілів. Багато власників авто займають помилкову позицію, думаючи, що седан престижніше і солідніше. Таку думку поступово втрачає свою актуальність. Адже сучасні хетчбеки по дизайну в більшості випадків виграють конкуренцію у седана.

різниця кузовів

Седан - класичний чотириденний автомобіль, який має похилий дах, яка поступово опускається до вантажного відділення. Хетчбек - авто меншого розміру, задні двері якого відкривається в верх, щоб забезпечити вільний доступ до багажника. Більшість подібних транспортних засобів, обладнаний п'ятьма посадковими місцями і мають чотири або дві пасажирських дверей.

Вантажне відділення, поєднане із загальним простором салону автомобіля, дозволяє власнику опустити заднє сидіння і максимально збільшити місце для укладання і перевезення вантажу. Як правило, такий тип кузова коротше седана на 15-20 см, що одні люди вважають недоліком, а інші перевагою. Тепер спробуємо розібрати плюси і мінуси кожного кузова.

Седан - переваги

 1. Внутрішній простір седана має чіткий поділ. Отже, салон такого автомобіля швидше прогрівається взимку і охолоджується влітку. Відкриття дверей багажника не впливає на тепловий комфорт пасажирів.
 2. відсутність запахів, які може видавати вантаж, що перевозиться.
 3. Розділений простір дарує седану ще один незаперечний бонус - висока шумоізоляція. Також задні сидіння завжди обладнані транспортировочной сіткою, яка може утримувати перекочується вантажі.
 4. При ДТП ізольований багажник є прекрасним буфером, здатним погасити ударну силу і врятувати життя пасажирів, що сидять на задніх сидіннях.
 5. Заднє скло седана практично не мажеться, як в хетчбек, тому там не встановлені двірники.
 6. Седани виглядають більш презентабельно. Недарма всі автомобілі представницького класу - седани.

седан

Хетчбек - переваги

 • компактність. Кузов має меншу довжину, завдяки чому автомобіль набуває більшу маневреність. Таким транспортним засобом легше управляти в щільних міських потоках і простіше припаркувати. Недарма густонаселена Європа на 80% пересіла на хетчбеки.
 • величезний багажник. Невеликі на вигляд габарити авто надають господареві машини просторе багажне відділення. Якщо скласти задні пасажирські сидіння, то можна спокійно перевезти холодильник або невелику меблі.
 • Ідеальний варіант для початківців водіїв. В такому кузові дуже якісно відчуваються габарити машини, що є істотним плюсом при навчанні водінню. Саме з цієї причини в активі більшості автошкіл знаходяться саме хетчбеки.
 • вартість. Завжди автомобіль, що вийшов з заводу в такому кузові, коштує дешевше, а на вторинному ринку дорожче. Також він має велику ліквідність в б / у стані.
 • Зовнішній вигляд хетчбека більш спортивний, що робить його стильним і молодіжним автомобілем.

хетчбек

недоліки седана

 1. Маленький багажник і неможливість перевозити великогабаритні вантажі.
 2. Складна парковка, яку відчує кожен водій великого мегаполісу.
 3. На вторинному ринку машини з даними кузовом мають менший попит.

недоліки хетчбека

 • погана шумоізоляція.
 • Все що перевозяться речі будуть видні з пасажирських місць.
 • "Гучний" вантаж добре чути при русі всім пасажирам.
 • Салон довше прогрівається взимку, повільніше остигає влітку.
 • Низька конфіденційність. Всі габаритні вантажі добре видно з вулиці, ніж можуть скористатися злочинці.

Седан або хетчбек - що краще?

Обидва варіанти настільки взаємопов'язані, що більшість виробників випускають модель в двох типах кузова. Обидва транспортні засоби є прекрасними сімейними автомобілями, надійними і безпечними. Однак розібравши плюси і мінуси можна сміливо визначитися з вибором.

 • Яка кількість пасажирів планується перевозити?
 • Місце проживання - центр або передмістя, наявність місць для стоянки?
 • Комфорт і особиста симпатія.

Якщо ви спокійна людина, що віддає перевагу неквапливу їзду, не відчуваєте проблем з паркуванням, то ваш автомобіль - седан.

Хижу зовнішність хетчбека воліють молоді та енергійні люди, які ведуть активний спосіб життя. Дитяча коляска, туристичні приналежності, гірські лижі, будматеріали для дачі - в хетчбек поміститься все.

Однак щоб остаточно визначитися з вибором кузова, необхідно поїздити на обох автомобілях. Таку можливість сьогодні надає будь автосалон.