У чому різниця між SAS і SATA?

Для того щоб якісно підключити жорсткий диск, в сучасних комп'ютерах використовуються відповідні інтерфейси, які позначаються як SAS і SATA. Проте багато користувачів до сих пір задаються питаннями про те, яка між ними різниця і який саме варто віддати перевагу.

У чому полягають особливості SAS

SAS є спеціальний інтерфейс, завдяки якому здійснюється послідовне підключення пристроїв для зберігання тієї чи іншої інформації, а використовується такий інтерфейс для серверних систем.

В якості основних особливостей даного інтерфейсу виділяють наступні:

 • Даний інтерфейс підтримує велика кількість різноманітних пристроїв.
 • Він підтримує досить високу швидкість передачі даних, тому для великої кількості інформації варто використовувати саме його.
 • Одночасно даний інтерфейс дозволяє якісно виконувати ті чи інші різнопланові запити, тому якщо вам доводиться працювати, наприклад, з декількома вкладками одночасно, то такий інтерфейс допоможе вам з цим.
 • Якщо якийсь пристрій буде працювати трохи повільніше, ніж інші, то даний інтерфейс зможе відмінно його оптимізувати для того, щоб воно виконувало ті чи інші команди.
 • Якщо вам потрібно зберігати невелику кількість інформації на дисках, наприклад, не більше 1 Тб, то інтерфейс із задоволенням вам в цьому допоможе.

У чому полягають особливості SATA

SATA - це спеціалізований інтерфейс, який дозволяє послідовно обмінюватися даними між декількома базами. Такий інтерфейс призначений більше для домашнього користування, наприклад, на офісних або персональних ноутбуках.

До особливостей даного інтерфейсу можна віднести наступні моменти:

 • Швидкість обертання у даного інтерфейсу номінальна, тобто 7200 оборотів в хвилину.
 • Об'єм кеша, який може містити наведена модель, становить 32 Мб.
 • Ударопрочность у даного інтерфейсу досить велика, проте варто окремо відзначити, що вона значно вище в неробочому стані, тому користувачеві необхідно уважно стежити за ним в процесі використання.
 • Даний інтерфейс застосовує спеціально розроблені інтелектуальні технології, які дозволяють використовувати як лінійну, так і кутову вібрацію, а також запобігають ймовірність випадання з з'єднувального гнізда.
 • В інтерфейсі є додаткові функції, завдяки яким значно знижується показник невідновних помилок при читанні тієї чи іншої інформації.

Що спільного між SAS і SATA

На перший погляд, ці два інтерфейси практично не відрізняються, проте в процесі роботи багато користувачів зможуть визначити значні відмінності в роботі між першим і другим. Однак схожі функції у даних інтерфейсів все одно є. Серед них можна виділити наступні:

 • Обидва інтерфейсу здатні обробляти досить велика кількість інформації, тому якщо ви звикли використовувати в ході своєї роботи складні програми, то вам дійсно повинен підійти і той, інший інтерфейс.
 • Якщо використовувати такі інтерфейси, то користувач зможе отримати стійке до різного роду помилок флеш-пристрій, який оснащено додатковими контролерами, програмними засобами, а також здатністю до оперативної обробки даних.
 • Обидва інтерфейсу мають відмінну здатність до масштабування, а також вони демонструють хороші показники надійності в процесі використання.
 • Обидва інтерфейсу можуть використовуватися досить довго, що характеризує їх з позитивної сторони.

У чому полягають відмінності між SAS і SATA

Між наведеними інтерфейсами є і суттєві відмінності, які можуть вплинути в тій чи іншій мірі на вибір користувача на користь одного або іншого. До відмінностей між ними можна віднести:

 1. SAS використовується переважно для серверних систем, тоді як SATA відмінно підходить для домашнього використання, а також для настільних і мобільних систем.
 2. Перший інтерфейс використовує набір команд типу SCSI, а другий, в свою чергу, використовує набір команд типу АТА.
 3. При запису даних SAS використовується спеціальну технологію перевірки контрольних сум, в той час як у SATA виявляється досить високий відсоток помилок в процесі застосування.
 4. У першого інтерфейсу є два дуплексних порту, тоді як у другого він всього лише один.
 5. Черга команд у SAS може досягати 256, тоді як у SATA довжина черги в рази менше - до 32 команд.
 6. У випадку з першим інтерфейсом користувач може використовувати довгі кабелі, до 10 м. У випадку з другим інтерфейсом довжина кабелю не може перевищувати 1 метра.
 7. Пропускна здатність у SAS в два рази вище, ніж у SATA і становить 12 Гб / сек. У подальшій перспективі розробники планують збільшити цей параметр до 24 Гб / сек.
 8. Вартість SAS може в кілька разів перевищувати вартість SATA.

В якості висновку можна зазначити, що якщо ви ведете складну роботу з різного роду програмами, то краще за все для вас буде SAS, так як даний інтерфейс призначений для більш широкого використання. У тому випадку, якщо ви працюєте зі стандартними програмами, а також не надто вимогливі до деяких параметрів, то для вас відмінно підійде SATA, оскільки цей інтерфейс орієнтований на середньостатистичного користувача.