У чому різниця між перлітом і вермикулітом

Як свідчать літературні джерела з садівництва і грунтознавства, перліт - це освічена в результаті діяльності вулкана гірська порода. Це своєрідне речовина певної перлітової структури: скорлуповатие структура розпадається на маленькі гранули білого кольору, які віддалено нагадують неправильні за формою перлинки. За своїм зовнішнім виглядом перли представлені маленькими камінчиками без чітких країв і контурів, які віддають перлин блиском. До слова, білий колір не зовсім характерний для перліту. Речовина може бути представлено і в чорному, і в зеленому, і в червоному кольорах.

Що стосується вермикуліту, то цей мінерал є можливим аналогом або замінником перліту, але за властивостями і походженням породи явно відрізняються. Вермикуліт - це мінерал, який відноситься до груп гидрослюд і за своєю структурою нагадує шаруватий камінь. Представлений вермикуліт в вигляді кристалів сірого, жовтого або бурого кольору.

склад порід

За своїм складом речовину містить окису кремнію, калію, алюмінію, натрію, заліза, магнію і кальцію. Невелика частка в складі перліту припадає на воду.

Склад вермикуліту порядком схожий зі складом перліту. Відрізняється лише відсутністю в породі калію, кальцію і натрію. В обох випадках у складі порід допускається наявність домішок.

походження порід

Гірська порода перліту утворилася внаслідок злиття магми і земної поверхні. В результаті цього процесу виник обсидіан, який в процесі гідратації і утворив перліт. Маленькі камінчики перліту нагадують перлини, а завдяки своїм властивостям застосовуються в багатьох галузях людського життя.

Мінерал вермикуліт є похідним з'єднання темної слюди і флогопита. Ця речовина має високу температуру плавлення і за своїми властивостями нагадує графіт. Вермикуліт Canon та, не вивітрюється і не піддаються стирання. Він хімічно нейтральний до впливу кислот і лугів. Завдяки своєму унікальному складу вермикуліт не є середовищем для розмноження мікроорганізмів. Він не сприятливий для життя комах і тварин.

застосування перліту

Перліт найчастіше застосовують в будівництві. Як в чистому вигляді, так і у вигляді спученої породи він підвищує якісні характеристики теплоізоляції і звукоізоляції, а також забезпечує пожежобезпечність будівель. Часто спучений перліт виступає в якості самостійного будівельного матеріалу по типу піску або щебеню. Як компонент для засипання підлоги і спорудження стін перліт звертають в будівельні суміші, перемішуючи з цементом. Перліт є відмінним оздоблювальним матеріалом, який не обтяжує споруди: їм часто обробляють стіни поверх штукатурки, а також використовують в якості наповнювача для фарб, будівельних сумішей і підлогових покриттів.

Завдяки тому, що перліт добре вбирає вологу, його використовують для будівель спортивних полів. При цьому на місці, де знаходиться порода, немає застою води, а також розкладання покриття.

Так як перліт володіє властивостями адсорбенту, породу експлуатують в нафтопереробній та газовій промисловості, як вбирає продукти речовина. Після продукти реакції легко вигорають з породи, утворюючи хімічно чиста речовина. При спорудженні нафтових і газових свердловин перліт можна додавати в цемент. Він є відмінним фіксуючим засобом.

Перліт знайшов своє застосування і в харчовій промисловості. Там його використовують як фільтраційний матеріал для виробництва соків, вин, пива та інших рідин.

Внаслідок того, що перліт не схильний до забруднення і розвитку патогенних мікроорганізмів, його використовують для очищення водойм і грунту від важких металів і радіонуклідів.

Перліт використовують як тютюну для куріння кальянів, так як він відрізняється хімічною чистотою і відсутністю в складі шкідливих добавок.

Окремою сферою застосування перліту вважається агротехніка. Там спеціальну модифікацію, агроперліт, застосовують як доповнення до грунту для пророщування насіння, зберігання цибулин, бульб і паростків рослин, а також для підвищення вологості грунту. Перліт перемішують з чорноземом і так чином отримують унікальну середовище для вирощування чистих сортів культур відмінної якості.

застосування вермикуліту

У свою чергу вермикуліт знайшов своє застосування в рослинництві як матеріал для посадки, зберігання і плекання рослинних культур. Завдяки своїм властивостям вермикуліт використовують для аерації та збагачення корисними речовинами грунту. Вермикуліт відмінно поглинає вологу, а тому змішується з грунтом в тих місцях, де постійна водоподача є проблемою.

Вермикуліт використовують в якості грунту для проживання плазунів і їх змісту в штучних умовах.

Як і перліт, вермикуліт активно використовують в будівельній промисловості. Мінералом наповнюють речовини для виготовлення настінних і підлогових покриттів, а також активно використовують для виробництва гуми, фарб і пластмаси.

Перліт і вермикуліт часто використовують разом, так як ці речовини порядком доповнюють один одного. Перліт сприяє накопиченню та розповсюдженню вологи в грунті, а також є відмінним оздоблювальним матеріалом, а вермикуліт в свою чергу легше перетворюється в більш дрібні деталі, а тому не утворює пустот при засипанні і не пошкоджує коріння в грунті.