У чому різниця між подачею і обратку опалення

Опалення придумано для того, що б в будівлях було тепло, відбувався рівномірний прогрів приміщення. При цьому конструкція, що забезпечує тепло повинна бути зручною в експлуатації та ремонті. Опалення - це набір деталей і устаткування, що служать для обігріву приміщення. Вона складається:

  1. Джерело, що створює тепло.
  2. Трубомагістралі (подачі і обратки).
  3. нагрівальні елементи.


Тепло поширюється від вихідної точки його створення до нагрівального блоку за допомогою теплоносія. Це може бути: вода, повітря, пар, антифриз і т.д. Самі застосовуються рідкі теплоносієм, тобто водяні системи. Вони практичні, так як для створення тепла застосовується всілякий тип палива, так само здатні вирішити проблему обігріву різних будівель, адже існує реально багато схем обігріву, різних за властивостями і вартості. Так само мають високу безпеку експлуатації, продуктивність і оптимальне використання всього обладнання в цілому. Але якою б складністю не мали б системи опалення, їх об'єднує один і той же принцип дії.

Коротко про обратке і подачі в системі опалення

Система водяного опалення за допомогою подачі від котла подає розігрітий теплоносій до батарей, які розташовані всередині будівлі. Це дає можливість розподіляти тепло по всьому будинку. Потім теплоносій, тобто вода або антифриз, пройшовши по всіх наявних радіаторів, втрачає свою температуру і подається назад для нагріву.

Сама нехитра структура опалення являє собою нагрівач, дві магістралі, розширювальний бак і набір радіаторів. Той водовід, за яким нагріта вода від нагрівача рухається до батарей, називається подачею. А водовід, який розташований внизу радіаторів, де вода, втрачає свою початкову температуру повертається назад, так і буде називаться- обраткой. Так як, нагріваючись, вода розширюється, то система передбачає спеціальний бачок. Він вирішує два завдання: запас води, що б насичувати систему; приймає зайву воду, яка виходить при розширенні. Вода, як носій тепла направляється від котла до радіаторів і назад. Її протягом забезпечує насос, або природна циркуляція.

Подача і обратка присутній в одне і двох трубчастої системи опалення. Але в першій не існує чіткого розподілу на лінії подачі й зворотний трубу, а всю трубну магістраль умовно ділять навпіл. Колону, яка виходить від котла, називають подачею, а колону, що виходить з останнього радіатора - обраткой.

У однотрубчатих магістралі нагріта вода з котла послідовно тече з однієї батареї в іншу, втрачаючи свою температуру. Тому в самому кінці батареї будуть самими холодними. Це головний і, напевно, єдиний мінус такої системи.

А ось плюсів однотрубний варіант набере більше: необхідні менші витрати на придбання матеріалів в порівнянні з 2-х трубної; схема має більш привабливий вигляд. Трубу легше заховати, а так само можна прокласти труби під дверними отворами. Двотрубна ефективніша - паралельно в систему вмонтовані дві арматури (подача і обратка).

Така система фахівцями вважається більш оптимальною. Адже її робота зиблется на подачі гарячої води по одній трубі, а охолоджену воду відводять в зворотному напрямку по іншій трубі. Радіатори в такому випадку підключаються паралельно, що забезпечує рівномірність їх нагрівання. Яка з них встановлює підхід повинен бути індивідуальним, з огляду на при цьому безліч різних параметрів.

Необхідно дотримуватися лише кілька загальних порад:

  1. Вся магістраль повинна бути повністю заповнена водою, повітря це перешкода, якщо труби завоздушена, якість опалення погане.
  2. Необхідно підтримувалася досить велика швидкість циркуляції рідини.
  3. Різниця температур подачі і обратки повинна становити близько 30 градусів.

У чому полягає різниця між подачею і обратку опалення

І так, підведемо підсумки, чим же відрізняються між собою подача і обратка в опаленні:

  • Подача - теплоносій, який йде по водоводах з джерела тепла. Це може бути індивідуальний котел або центральне опалення будинку.
  • Обратка - це вода, яка пройшовши шлях по всіх батарей опалення, йде назад до джерела тепла. Тому на вході системи - подача, на виходе- обратка.
  • Відрізняється також температурою. Подача гаряче, ніж обратка.
  • Способом установки. Той водовід, який кріпиться, до верхньої частини батареї - це подача; той, що, підключається до нижньої частини - є обраткой.