У чому різниця між плановим або екстреним кесаревому і що краще?

Вагітність і пологи - природні стану жіночого організму. Однак трапляється, що жінка, за станом здоров'я, виявляється не в силах народити дитину природним шляхом без ускладнень для неї самої або для новонародженого. У такому випадку лікарі вдаються до операції під назвою кесарів розтин. Дана операція є хірургічне видалення плода шляхом розрізу черевної порожнини і матки породіллі.

Плановий кесарів розтин

Кесарів розтин, яке проводиться за планом (планове) - це хірургічне втручання, призначення якого відбувається ще під час вагітності. Практично ніхто з висококваліфікованих лікарів не піде на проведення планового кесаревого розтину просто за примхою жінки, яка виношує дитину. Дане хірургічне втручання проводиться тоді, коли пологи природним шляхом з яких-небудь причин неможливі. Зазвичай це серйозні свідчення з боку здоров'я матері або дитини.

Показання до проведення операції планового кесаревого розтину поділяються на абсолютні і відносні. Абсолютні показання - це ті, при яких не залишається іншого вибору ні у лікаря, ні у жінки. Відносні - свідчення, при яких існує шанс на пологи природним шляхом. Однак якщо існує сукупність відносних показань, то кесарів розтин буде проведено.

Абсолютні показання до кесаревого розтину:

 1. Маса плода, що перевищує показники 4,5 кілограм.
 2. В анамнезі - оперативне втручання на шийку матки.
 3. Наявність більше двох рубців на матці.
 4. Вузький таз (анатомічно).
 5. В анамнезі - травми, що призвели до деформації кісток тазу.
 6. Тазове передлежання плода, маса якого більше 3,5 кг.
 7. Передлежання плаценти (повне).
 8. Тазове передлежання одного з двійнят.
 9. Поперечний передлежання плода.

Відносні показання до кесаревого розтину:

 • генітальний герпес.
 • Наявність міоми матки.
 • Високий ступінь міопії.
 • Цукровий діабет.
 • Доброякісні або злоякісні пухлини.
 • гестоз вагітних.

Рішення про проведення планового кесаревого розтину завжди залишається за лікарем, спостерігає вагітну. Термін проведення операції вираховується наступним чином: зіставляється дата передбачуваних пологів (виходячи з дати останньої менструації), розвиток плода за результатами УЗД-дослідження, стан плаценти.

Найчастіше лікар і жінка приходять до спільної думки про те, що операція буде проводитися в той день, коли вагітна відчує легкі сутички. Якщо було прийнято це рішення, то жінку госпіталізують заздалегідь. Це відбувається для того, щоб не пропустити момент початку пологів. Зазвичай це на 37-39 тижні вагітності.

Екстрене кесарів розтин

Екстрене кесарів розтин - це операція з вилучення плоду, яка проводиться в разі виникнення будь-яких ускладнень в уже почався родовому процесі або безпосередньо перед його початком. Дану операцію проводять тоді, коли почалися ускладнення загрожують життю і здоров'ю матері і / або дитини. Хірургічне втручання може статися навіть при нормальному перебігу вагітності.

Існують наступні показання до проведення екстреного кесаревого розтину:

 1. передлежання плаценти.
 2. гестоз вагітних.
 3. Відкрилося під час пологів рясна кровотеча.
 4. Відшарування плаценти (дострокова).
 5. Загроза розриву рубця матки.
 6. Гіпоксія плода (кисневе голодування).
 7. Слабка пологова діяльність.
 8. розрив матки.
 9. випадання пуповини.
 10. смерть породіллі.

Безсумнівно, екстрене кесарів розтин - величезний стрес для жінки, мріє про природні пологи, і непередбачена ситуація для лікарів, що вимагає від них високого професіоналізму. Однак так як дана операція проводиться виключно в ситуаціях, що загрожують життю матері і плоду, породіллі необхідно цілком довіритися лікарям і виконувати їхні вказівки щодо даної процедури.

Спільне між плановим і екстреним кесаревим розтином

Незважаючи на існуючі відмінності в плановому і екстреному кесаревому розтині, по суті - це одна і та ж операція, тому загальними рисами і того і іншого виду операції можна вважати наступні:

 1. І планове і екстрене кесарів розтин об'єднує те, що це операцію з витягання плоду, виконується за допомогою розрізу передньої черевної стінки і матки породіллі.
 2. Також, і при запланованій, і при термінової операції породілля отримує знеболення в вигляді наркозу. Це може бути загальний наркоз, або епідуральна анестезія, при якій жінка перестає відчувати будь-які відчуття в нижній частині тіла, але при цьому знаходиться в свідомості.
 3. Введення катетера в сечовий міхур - маніпуляція, яку проводять при обох типах кесаревого розтину.
 4. І при планованому, і при екстреному хірургічному витяганні плода, проводиться дезинфицирующая обробка черевної порожнини жінки.
 5. Якщо вибір припав на епідуральну анестезію, то в районі грудей породіллі встановлюється спеціальна ширма. Це необхідно для того, щоб жінка не бачила сам хід операції.

різниця операцій

Так як планове кесарів розтин планується задовго до пологів, а екстрене проводиться в терміновому порядку, між двома типами однієї і тієї ж операції існують деякі відмінності:

Екстрене кесарів розтин Плановий кесарів розтин
анестезія Потрібне швидке знеболювання, тому найчастіше вибір падає на загальний наркоз. Найчастіше використовується епідуральна анестезія
розріз Найчастіше поздовжній (від пупка до лобкової кістки), так як такий тип розрізу дає кращий доступ до внутрішніх органів. Практично завжди поперечний.
інфікування Високий ризик інфікування і ускладнень. В ході та після проведення операції жінці призначаються антибіотики. Низький ризик інфікування і ускладнень.
Психологічний стан матері Нестабільно. Жінка готувалася до природних пологів, тому після проведеної операції може почати відчувати себе не відбулася жінкою, поганою матір'ю. Важливо, щоб поруч була близька людина, здатна підтримати. Можливо, буде потрібна допомога психолога. Стабільно. У породіллі був час психологічно підготуватися до майбутньої операції, усвідомити необхідність її проведення.

висновок

У будь-якому випадку, кесарів розтин - це операція, необхідна для збереження здоров'я, а часто і життя, породіллі і плоду. Планова операція проводиться в тому випадку, якщо у жінки спочатку є проблеми зі здоров'ям, які не дозволяють їй народити дитину природним шляхом.

Екстрена операція проводиться в тому випадку, якщо при пологах виникають ускладнення, що загрожують життю і здоров'ю матері і дитини. Кесарів розтин не може бути примхою вагітної жінки. Воно повинно проводитися кваліфікованими фахівцями і строго за показаннями.