У чому різниця між теслею і столяром?

Професії столяра і теслі часто плутають, оскільки обидві пов'язані з обробкою дерева. Насправді це різні спеціалізації, хоч вони і мають спільні риси. Найчастіше майстри виконують завдання, властиві обом професіями. Однак вони припускають використання різних інструментів і виробництво різних продуктів.

Тесляр

професія передбачає механічну переробку деревини. З деревної сировини майстер виробляє матеріали для ремонту і будівництва. Це одна з найдавніших професій, пов'язаних з обробкою деревини.

Майстер виконує наступні роботи:

 • Споруда і ремонт конструкцій з дерева, в тому числі капітальних споруд.
 • Виробництво балок, арок, настилів, опор та інших виробів з деревини.
 • Обробка лісоматеріалів різними хімічними засобами для поліпшення їх експлуатаційних і естетичних якостей.
 • Монтаж дерев'яних огорож.
 • Обтісуванні, розпилювання, свердління і з'єднання дерев'яних деталей.

Столяр

Спеціаліст столярної справи займається виготовленням з дерева різних видів декоративних і функціональних продуктів. Для виконання робіт застосовує різний свердлильні та інше деревообробне обладнання.

Виконує такі основні види робіт:

 • Виробництво різних виробів з дерева.
 • Збірка дерев'яних конструкцій.
 • Монтаж товарів з деревини.
 • Фінішна обробка стін дерев'яними матеріалами.
 • Врізка замкових систем, монтаж дверних і меблевих ручок, і т. П.

Може працювати в сфері верстатної обробки, виготовлення меблів, будівництва і т. Д. Практично будь-які типи завдань, які передбачають виготовлення деталей з дерева, відноситься до столярної професії.

Загальні риси професій

У сучасній сфері деревообробки працюють свого роду універсальні фахівці, виконують як столярні, так і теслярські функції. На виробництвах може навіть існувати відповідна посада - столяр-тесляр. Поєднання двох професій в одному майстра вигідно не тільки з точки зору економічної доцільності для підприємств, але і практичності, оскільки часто майстри вже після навчання готові виконувати завдання обох спеціальностей. Універсальний фахівець повністю втягується в виробничий процес, оскільки займається виготовленням продукту починаючи з обробки сировини до випуску готового предмета. У тому числі такий майстер може займатися монтажем готових виробів.

До обох спеціалізацій пред'являються практично однакові вимоги:

 1. Наявність середньої спеціальної освіти. Як правило, в навчальних закладах навчають одночасно обом професіями.
 2. Уміння складання і читання креслень.
 3. Розуміння особливостей різних порід дерева.
 4. Уміння використання ручних і механізованих інструментів.
 5. Достатній розвиток фізичних можливостей. Обидва фахівці повинні бути досить фізично сильними людьми, оскільки функції припускають постійну взаємодію з масивними, важкими предметами.
 6. Знання характеристик різних типів деревини і металів. Уміння роботи з металом важливо для обох професій, оскільки багато виробів припускають застосування різних металевих деталей.

Відмінні риси і вимоги

Ключова відмінність полягає безпосередньо в спектрі виконуваних завдань. Тесляр займається виготовленням виробів з дерева, реалізуючи проекти практично будь-якої складності. Столяр переважно виробляє предмети практичного призначення, що використовуються в побуті і з метою обробки інтер'єру. Обов'язки теслі більше пов'язані з творчістю, оскільки часто передбачають художню обробку виробів.

Спеціаліст теслярства займається більш грубими видами робіт, часто вимагають додатки значних фізичних зусиль. Основне завдання столярного працівника - тонка обробка дерев'яних виробів. Столяр є свого роду художником і творцем, на відміну від плотничьего фахівця, який частіше виконує тільки чорнову роботу.

Тесляр переважно займається обробкою деревини як сировини. В результаті його роботи випускаються сировинні матеріали, що використовуються в подальшому виробництві. Столяр же випускає деревні вироби, які безпосередньо використовуються в людському побуті та господарської діяльності.

Майстри плотничьего справи користуються простішими ручними інструментами - молотками, сокирами, пилками і кувалдами. У столярній галузі застосовуються інструменти більш тонкої переробки, в тому числі рубанки і всілякі деревообробні електричні верстати.

Функції плотничьего орієнтовані більш на великі, масштабні проекти, в тому числі в сфері будівництва. Столярні співробітники займаються більш тонкими, дрібними і точними роботами. Наприклад, якщо тесля може побудувати будинок з бруса, то столяр займеться виготовленням дерев'яних меблів для цього будинку. У столярному ремеслі застосовуються не тільки дерев'яні вироби, а й деталі з металу. Це можуть бути, наприклад, куточки для кріплення полиць або стільниці. Теслі ж працюють виключно з деревом.

іноді платників порівнюють з архітекторами. Насправді це зовсім різні професії. Перший може займатися реалізацією готового архітектурного проекту, але не є його автором. Столяров аналогічно часто плутають із слюсарями. Але, останні працюють виключно з металом, тоді як столяра використовують і дерево, і метал.