Вігантол і Аквадетрим чим вони відрізняються і що краще

Ні для кого не секрет до чого може привести нестача кальцію в організмі. Якщо почалося взагалі помітне погіршення або біль у суглобах, то на допомогу завжди прийде лікарський препарат «Вігантол» і «Аквадетрим». Який з них краще підходить і показаний до застосування, розглянемо нижче.

Що собою являє Вігантол?

Вігантол - препарат, який допомагає регулювати обмін кальцію і фосфору в організмі людини, заповнює його запаси і усуває брак.

Дане ліки випускається в рідкому стані, має жовтий колір, злегка маслянистий вигляд. Обов'язково упакований у флакон темного кольору для захисту від прямих променів і світла.

За яких умов показано його застосування?

 1. Лікування початкових стадій рахіту або його профілактика.
 2. Якщо людина не вживає в своєму раціоні молочні продукти, саме молоко.
 3. травми.
 4. При цирозі печінки.
 5. Хронічні захворювання в кишечнику.

Які ж є протипоказання?

 • Якщо є непереносимість будь-яких компонентів препарату.
 • Не можна вживати при серцевій недостатності, захворюваннях серця.
 • Захворювання нирок і печінки.
 • Виразка, гостре гастрит.
 • Вагітність і період лактації.

Як використовувати Вігантол?

Необхідну кількість препарату вживати разом з будь-якою рідиною, але бажано - молоком.

Дітям доношеним - 1 крапля кожен день, недоношеним - 2 краплі щодня. Починати слід тільки з другого тижня життя дитини, а тривати курс - по досягненню дитиною двох років. Це стосується профілактики рахіту. А для безпосередньо лікування, доза збільшується від 2-х до 8-и крапель в день. І так цілий рік. Перевірити чи лікування ефективне, можна здавши кров через 4-6 тижнів, а потім кожні 3-6 місяців. Якщо ефект є, то доза застосування Вігантол коригується лікарем.

Цей препарат випускається за рецептом. Зберігати необхідно при температурі від +15 до +20 ° С.

Що собою являє Аквадетрим?

Аквадетрим - препарат, дуже подібний за складом до Вігантол. Він застосовується, щоб поповнити запас кальцію і фосфору. Дуже приємний на смак, має ананасовий запах, прозорий за кольором.

За яких умов показано застосування?

 1. Дефіцит вітаміну Д.
 2. Рахіт, його похідні.
 3. метаболічні остеопатії.

Так само, за допомогою Аквадетріма можна відмінно мінералізувати кістки, забезпечити хороше і правильне формування зубів, скелета у дітей.

Протипоказання:

 • Мочекам'яна хвороба.
 • Гострі і хронічні захворювання нирок.
 • Туберкульоз початковій стадії.
 • непереносимість.
 • Діти до 1 місяця.

як приймати?

У столовій ложці води розчиняють необхідну кількість препарату. Дозування призначається лікарем, виходячи з раціону харчування.

Приймати дітям до 2-х - 3-х років. Почати слід з 4-х тижнів життя дитини по 1 краплі в день. Діткам, народженим раніше терміну, призначають 1-2 краплі. Влітку доза істотно повинна бути зменшена, щоб не спричинити побічні ефекти.

Застосовувати можуть і вагітні жінки, починаючи з 28 тижня виношування плоду - по 2 краплі в день. Якщо вживання призначено протягом всієї вагітності, то по 1 краплі щодня.

Для повного курсу лікування важкого рахіту, призначають до 5 крапель щодня протягом 1,5-2-х місяців.

Побічні дії: запори, сухість у роті, слабкість, втрата маси тіла.

Аквадетрим випускається без рецепта лікаря.

Що ж спільного у Вігантол і Аквадетріма?

Обидва препарати допомагають впоратися з рахіт, поповнити запас кальцію, зміцнити кістки і суглоби. Дозування однакова, починаючи від однієї краплі. Коригується тільки лікарем. Чи не показані до застосування без консультації медичного працівника, терапевта, педіатра (дітям). Протипоказані при захворюваннях нирок і сечостатевої системи. Ціна Вігантол і Аквадетріма практично однакова. В середньому - 200 руб.

У чому відмінність Вігантол від Аквадетріма?

Вігантол не можна застосовувати вагітним жінкам і в період годування грудьми. Аквадетрим, навпаки, дуже корисний в період вагітності.

Аквадетрим можна застосовувати при багатьох захворюваннях, а Вігантол суттєво обмежує це коло. Він протипоказаний за захворюваннях серця ШКТ, нирок і ін.

Ще один маленький мінус в тому, що Вігантол випускають тільки за рецептом, що для багатьох матерів ускладнює його покупку при термінової необхідності. Аквадетрим можна купити в найближчій аптеці без рецепта.

Що з обох препаратів краще і для кого?

Згідно ціною, і Вігантол і Авквадетрім не мають відмінностей. Вігантол можна застосовувати дітям вже з другого тижня, що забезпечує швидке лікування або профілактику рахіту, а також нестачі кальцію. Так як цей препарат має більшу кількість протипоказань, то це ускладнює бажання його придбати. А ось Аквамарин відмінно підійде дітям з 4-го тижня життя, матерям, які виношують дитину, а також жінкам у період годування груддю.

Найкраще починати прийом цих ліків після консультації лікаря, коли це буде дійсно необхідно. Якщо лікар призначає тільки профілактику, то курс можна ні переривати, ні продовжувати довше терміну.