Вино і портвейн - чим вони відрізняються?

Багато шанувальників вин зацікавлені в тому, щоб зрозуміти, в чому ж полягають відмінності між портвейном і вином. Для того, щоб надати повноцінну відповідь на існуючий питання, потрібно уважно вивчити особливості двох видів алкогольних напоїв, а потім - постаратися зрозуміти, на чому ж найкраще зупинити свій вибір.

Портвейн і вино: поняття

Портвейн (слово походить від німецького Port wein) Також прийнято називати порто або порт. Портвейн є кріплене вино, яке виробляється в північній частині Португалії, в районі річки Дору. Віддаючи перевагу такої пропозиції, можна розраховувати на високу якість кріплені вина, яке і дозволяє успішно завойовувати дивовижну популярність у всьому світі.

Назва алкогольного напою означає "вино з міста Порту", Незважаючи на те, що виноград вирощують на відстані приблизно 100 кілометрів на схід від Порту. Більш того, портвейни виробляються і зберігаються не в Порту, а в найближчому місті - Вила - нова - де -Гайа.

У Дору вирощують близько 80 сортів винограду, але лише деякі ідеально підійдуть для приготування портвейну:

 1. Торіга Насионал.
 2. Торіга Франсез.
 3. Тінта Роріз.
 4. Тінта Као.
 5. Тінта Барроко.
 6. Кувейу.
 7. Віосінью.
 8. мальвазія Фіна.

В обов'язковому порядку передбачається не тільки використання відповідних сортів винограду, але і дотримання основних принципів технологічного випуску портвейну. Тільки в цьому випадку можна розраховувати, що вдасться випустити вино, процес ферментації якого не буде завершено природним чином, а буде зупинений за допомогою додавання винного спирту фортецею в 77%. Подібний підхід дозволяє відчути в пропонованому напої коньячні нотки і солодкість, адже цукор може зброджувати не до кінця. У більшості випадків фортеця портвейну становить 20 - 22%.

Вино є алкогольний напій, який можна отримати при бродінні виноградного соку. У більшості випадків передбачається відсутність доданого спирту, в результаті чого міцність не перевищує 16%.

Вино і портвейн: відмінності

В обов'язковому порядку потрібно не тільки розуміти нюанси виробництва різних різновидів вина, але і встановити важливі відмінності.

 1. фортеця. Портвейн завжди має більшу фортецею (22%), в той час як вино не буває міцніше 16%.
 2. Особливості приготування. Передбачається, що в портвейн при бродінні додають винний спирт, завдяки чому солодкість підвищується в 2 рази. Незважаючи на такий нюанс, нудотні нотки в смаку повністю відсутні.
 3. Портвейн є різновидом вина.
 4. Вино і портвейн слід пити з різних келихів. Про даному аспекті потрібно неодмінно пам'ятати для того, щоб повною мірою розкрити смак алкогольного напою.
 5. Вино і портвейн прийнято подавати при різних температурних режимах для того, щоб кожен з двох напоїв зумів повноцінно розкрити аромат і смак.
 6. Ступінь наповнення келиха. Класичні вина потрібно наливати на 2/3 келиха, портвейни - до половини.
 7. закуска. У більшості випадків вина припускають серйозні обмеження щодо закусок, так як в противному випадку порушується сприйняття смаку. При цьому портвейн ідеально поєднується з будь-якими стравами.

Беручи до уваги відмінності, закладається гідна основа для правильного визначення того напою, який все-таки є підходящим.

Як правильно пити вино?

Кожен гурман повинен пам'ятати про правила при пробі вина, адже тільки в цьому випадку можна розраховувати на відкриття численних граней смаку і аромату. Які чотири важливих принципу потрібно брати до уваги?

келихи. Для кожного сорту вин пропонується унікальний келих, форма якого сприяє розкриттю органолептичних характеристик. При цьому келих потрібно наповнювати тільки на 2/3 об'єму. Бажано келих тримати тільки за ніжку, так як в противному випадку передбачається серйозний вплив на температуру напою і порушення процесу знайомства.

температура. У більшості випадків подібні рекомендації вказуються виробниками на етикетці продукту, але при бажанні можна заглибитися і далі:

 • Молоді червоні вина - 13 - 15 градусів.
 • Витримані червоні вина - 15 - 17 градусів.
 • Білі сухі та рожеві, а також ігристі вина - 7 - 10 градусів.
 • Білі і лікерні вина - 9 - 12 градусів.

При цьому червоні портвейни потрібно подавати при температурі в 18 градусів, а білі - охолодженими до 10 - 12 градусів.

процес дегустації. Для успішного знайомства з вином потрібно пройти кілька важливих етапів його оцінки. Перш за все, потрібно звернути увагу на колір вина, піднявши келих на рівень очей і потримавши прямо. Хороший напій повинен блищати і трохи переливатися на світлі, причому на його поверхні повинні бути відсутні навіть найменші бульбашки вуглекислого газу. Потім потрібно перевірити аромат вина, в якому не повинно міститися ноток сірки або дріжджів.

Найважливіший етап знайомства - це оцінка смаку, причому напій бажано пити повільно і тільки злегка відкриваючи рот, намагаючись сконцентруватися на численних гранях. Подібні етапи дегустації грають важливу роль в кожному випадку, адже вони повинні бути спрямовані на повноцінне пізнання пропонованого напою.

Закуска для вина обов'язкове. При цьому, якщо люди насолоджуються дорогим і якісним вином, рекомендуються прості закуски. У більшості випадків пропонуються білий хліб, сири твердих сортів без спецій, виноград, адже ці продукти не змінюють сприйняття смакових характеристик напою.

Вибираючи вино або портвейн, потрібно розуміти, яких ароматних і смакових ноток вимагає організм в певний момент.