Віферон або Кипферон - відмінності і що краще

У сезон підйому простудних захворювань аптеки пропонують широкий асортимент противірусних препаратів, які універсальні для всієї родини. Ефективними засобами в боротьбі з ГРВІ зарекомендували себе виферон і кіпферон, які здатні так само підвищити опірність організму до вірусів при профілактичному прийомі.

властивості віферона

Препарат має 3 форми випуску:

 1. свічки ректальні - мають світло-жовтий колір, поміщені в блістери по 10 шт. в упаковці (дозуються в МО - по 150000, 500 тис., 1 млн, 3 млн).
 2. Гель для зовнішнього застосування - має сіруватий відтінок, поміщений в алюмінієву тубу, розфасований по 6 і 12 гр. (В 1гр. - 36000 МО).
 3. Мазь для місцевого застосування - має напівпрозорий колір, поміщена в алюмінієву тубу об'ємом 10 гр. (В 1 гр. - 40000 МО).

Має противірусну, імуностимулюючу, протизапальну і регенерує дією. До складу входить інтерферон альфа 2b - людський (активний компонент) і допоміжні - масло какао, аскорбінова кислота, жир, натрію аскорбат, дигідрат динатрію.

Сприяє посиленню фагоцитарної активності макрофагів, пригнічує синтез РНК і ДНК - вірусів.

Показання до застосування:

 • ГРВІ, ГРЗ.
 • грип.
 • пневмонія.
 • Ускладнення, викликані приєднанням бактеріальної інфекції.
 • У складі комплексного лікування.
 • Гепатити вірусної етіології, що протікають в хронічній формі (В, С, D).
 • Інфекції у новонароджених і недоношених дітей (збудники - ентеровіруси, цитомегаловіруси).
 • Внутрішньоутробні інфекції плода (герпес, хламідіоз, кандидоз).
 • Урогенітальні захворювання (викликані - хламідіями, гарднереллой, трихомонадами, мікоплазмою, уреаплазмою).
 • Герпесная інфекція шкіри і слизових.

При виникненні алергічних реакцій (свербіж, висипи) - відміна препарату, лікування не потрібно.

Протипоказання для прийому відносяться тільки до індивідуальної непереносимості ліки. Дозволений до застосування у вагітних (з 14 тижнів) і годуючих матерів, для використання в педіатрії не має вікових обмежень.

властивості КИПФЕРОНА

Препарат випускається у формі свічок, упакованих в контурні осередки по 5 шт. (В упаковці 10 шт.). Застосовують ректально або вагінально, дозуються в МО - по 500000 МО.

Має імуномодулюючу, противірусну і противогерпетическим дією. До складу входить інтерферон альфа 2b - людський і комплексний іммуноглобуліновий препарат сухий (КВП), а так само допоміжні речовини - жир, емульгатор і парафін.

Має пряму дію на збудника і сприяє стимуляції місцевого імунітету.

Показання до застосування:

 1. ГРЗ.
 2. Ротовірусна і бактеріальні інфекції.
 3. захворювання ротоглотки.
 4. Кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз).
 5. Дисбактеріоз кишечника у дітей (різного походження).
 6. Дисбактеріоз піхви у жінок.
 7. Гінекологічні захворювання (ерозії шийки матки, вульвовагініт).
 8. Урогенітальний хламідіоз у жінок.

Побічних реакцій при застосуванні препарату не виявлено.

Протипоказання для прийому:

 • Вагітність і період годування груддю.
 • індивідуальна непереносимість.

Свічки дозволені для застосування в дитячому віці, дозування розраховується індивідуально, враховуючи масу тіла.

Порівняльна характеристика препаратів

Обидва препарати містять людський інтерферон і широко застосовуються для лікування респіраторних вірусних інфекцій, герпесу та урогенітальних захворювань, а також стимулюють вироблення імунітету. Свічки не мають протипоказань для використання в дитячому віці. Лікарські засоби мають безрецептурний відпуск з аптек та зберігаються в холодильнику (від 2 до 8 градусів).

Випуск інтерферонів у вигляді свічок, сприяє швидкому всмоктуванню в кишечнику, дозволяючи швидше домогтися терапевтичного ефекту (при пероральному застосуванні білкові молекули руйнуються в шлунку).

Незважаючи на аналогічне активна речовина в складі, дія препаратів має різний ефект в лікуванні і показання до застосування.

відмінності:

 1. Віферон має 3 форми випуску - Кипферон випускається тільки у формі свічок.
 2. Інтерферон в складі віферона отриманий синтетичним шляхом - в кіпферон отриманий з плазми донорської крові.
 3. Віферон в формі свічок застосовується тільки ректально - КВП можливо застосовувати як ректально (у дітей), так і вагінально (у дорослих).
 4. Віферон дозволений для використання під час вагітності та лактації - для КИПФЕРОНА цей період є протипоказанням.
 5. Віферон використовується як самостійний препарат для боротьби з вірусними інфекціями - КВП використовується в якості комплексного препарату.
 6. Кипферон не має побічних реакцій - при використанні віферона можливі алергічні прояви.
 7. Кипферон випускається в дозуванні 500000 МО - у віферона дозування в формі свічок підрозділяється залежно від віку.
 8. Віферон призначають для лікування вірусних гепатитів.
 9. Кипферон ефективний при запаленнях шлунково-кишкового тракту.
 10. Віферон має термін придатності 2 роки - кіпферон 1 рік.

Який препарат вибрати?

Інтерферони, що входять до складу лікарських засобів, є спорідненими білками для організму і виступають в ролі універсальних захисників, розпізнаючи бактерії і віруси. Препарати підвищують синтез лімфоцитів (розпізнають чужорідні антигени) і стимулюють вироблення імунітету до них.

Безпека препаратів дозволяє їх призначати навіть новонародженим дітям, але виробники КИПФЕРОНА радять застосування з 6 місяців. Вхідне до складу віферона масло какао, іноді викликає алергічні реакції і виключає можливість використання для людей з чутливістю до даного компоненту. Часто призначається для лікування вагітних жінок - препарат не має обмежень у використанні, починаючи з другого триместру.

Кипферон в поєднанні з антибіотиками дає позитивний результат в лікуванні урогенітальних інфекцій і знижує ризик рецидивів. Можливість вагінального введення дозволяє швидше позбутися від проявів симптомів гінекологічних захворювань.

Форма випуску інтерферону у вигляді мазі і гелю дозволена з 1 року життя, і використовується місцево на шкіру або слизові (ефективна при герпетичної інфекції). Найчастіше дані форми призначаються для профілактики і лікування ГРВІ як у дітей так і у дорослих - змащуючи носові ходи в сезон підвищення захворюваності, знижується ризик проникнення збудників в організм.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, ефективний КВП, в комплексній терапії допомагає впоратися з зневодненням, в результаті діареї викликаної патогенною мікрофлорою (сальмонела, дизентерійна паличка).

При простудних захворюваннях перевагу в педіатрії віддають Віферона в формі свічок, що входять до складу вітаміни, дозволяють швидше відновитися організму. Дозування інтерферону в залежності від віку, дозволяє застосовувати його навіть у недоношених дітей. Лікарський засіб сприяє відновленню печінки і виведенню токсинів, широко використовується при вірусних гепатитах.

Противірусні засоби не знищують збудників, призначення інтерферонів направлено на запобігання, або стимуляцію власного імунітету.