Вермокс або Пірантел порівняння засобів і що краще

Для лікування гельмінтозів потрібне спеціальне медикаментозне лікування, яке допоможе знищити паразитів і вивести їх з організму. Найпопулярнішими протигельмінтними засобами є "Вермокс" і "Пірантел".

вермокс

"Вермокс" - антигельмінтний препарат, який має широкий спектр впливу. Викликає незворотні порушення обміну речовин в організмі гельмінтів, перешкоджає синтезу клітинного тубуліну, гальмує синтез АТФ, що сприяє знищенню паразитів. Найбільш ефективний при ентеробіозі і трихоцефальозі.

Діюча речовина - мебендазол. Форма випуску - таблетки.

Показання до застосування:

 • ентеробіоз.
 • аскаридоз.
 • Трихоцефальоз.
 • анкілостомоз.
 • стронгілоїдоз.
 • трихінельоз.
 • теніоз.
 • Ехинококкози (в тому числі альвеококкоз).
 • капіляріозу.
 • Гнастомоз.
 • змішані гельмінтози.

Препарат не можна застосовувати при індивідуальній непереносимості компонентів, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, печінкової недостатності, в період вагітності і грудного вигодовування, віком до 2 років.

Виробляється в Угорщині. Відпускається за рецептом.

Пірантел

"Пірантел" - антигельминтное засіб. Блокує нейром'язову передачу у чутливих гельмінтів, що сприяє паралізації паразитів і їх загибелі.

Активна речовина - пирантел. Форма випуску - таблетки і суспензія для внутрішнього застосування.

Показання до застосування:

 • ентеробіоз.
 • аскаридоз
 • анкілостомоз.
 • некатороз.

Не можна вживати при індивідуальній непереносимості компонентів, що входять до складу медикаменту.

Виробляється в Польщі, Індії та Росії. Відпускається за рецептом.

порівняння

Щоб зрозуміти, який з препаратів краще, потрібно їх порівняти. Обидва медикаменту застосовуються для знищення паразитів, вражаючих травну систему людини, нирки, шкіру, печінку і інші органи. Медикаменти надають згубний вплив на гельмінтів, викликаючи їх загибель.

Засоби мають різні діючі компоненти. В "Вермокс" це - мебендазол, а "Пірантел" містить однойменне діюча речовина. Через це кошти надають різний вплив - перший викликає незворотні порушення обміну речовин в організмах гельмінтів, а друге блокує нервово-м'язову передачу і паралізує тіла черв'яків.

"Вермокс" випускається тільки у вигляді таблеток, а "Пірантел" у вигляді таблеток і суспензії - це дозволяє призначати "Пірантел" пацієнтам, які з яких-небудь причин не способи вживати медикаменти в формі таблеток. Тут варто зазначити, що "Пірантел" дозволений до застосування у всіх вікових груп пацієнтів (навіть у немовлят), а "Вермокс" можна застосовувати тільки з 2 років.

Якщо порівнювати свідчення ліків, то у першого з них їх більше. "Вермокс" ефективний при багатьох видах глистових інвазій і має більш широкий спектр дії. Однак у нього набагато більше протипоказань, ніж у "Пірантелу", який протипоказаний лише при непереносимості компонентів.

Головним недоліком "Пірантелу" є те, що він не впливає на личинки глистів. Тому через деякий час потрібна обов'язкова повторна терапія, щоб позбутися від залишилися паразитів і запобігти подальшим інвазії.

Побічних ефектів у "вермоксом" набагато більше, і вони більш серйозні і важкі. Препарат викликає порушення кровотворення, хвороби крові, пригнічення функції нирок, алергічні реакції та ін. Другий медикамент може викликати тільки порушення з боку центральної нервової системи (головний біль, сплутаність свідомості і т.д.), порушення травлення і в рідкісних випадках - алергію.

Курс лікування "вермоксом" довше, від 3 до 14 днів, в залежності від показань. Більш тривалий термін терапії підвищує ризик виникнення побічних ефектів. Курс лікування "Пірантелу" становить максимум 3 дні.

Обидва засоби продаються строго за рецептом.

Що вибрати

Призначати препарат повинен тільки досвідчений лікар, в залежності від показань і протипоказань. Самолікування може призвести до серйозних ускладнень і побічних ефектів. Лікування призначається тільки після проходження аналізів.

При ентеробіозі, аскаридозі і анкілостомозі підійдуть обидва препарати. При інших видах гельмінтозів вибір залежить в залежності від виду інвазії.

Маленьких дітей і немовлят краще лікувати "Пірантел" у вигляді суспензії. По-перше, у них можуть спостерігатися труднощі з ковтанням таблеток (особливо у немовлят), а по-друге, суспензія солодша і приємна на смак.

Вагітним жінкам "Вермокс" абсолютно протипоказаний, і їм варто призначати "Пірантел". Однак призначати потрібно тільки в разі гострої необхідності і після співвідношення користь / ризик. Також варто відзначити, що речовина пирантел не робить негативного впливу на плід (доведено експериментально).

Годуючим жінкам можна лікуватися обома засобами, але на період лікування рекомендується припинити годування малюка грудним молоком.

Пацієнтам з цукровим діабетом, непереносимістю лактози, дефіцитом лактази і глюкозно-галактозної мальабсорбаціей не можна вживати "Вермокс", так як він містить лактозу і суспензію "Пірантел", так як в ній міститься цукор і різні підсолоджувачі.

Водіям і людям, чия діяльність вимагає підвищеної уваги, варто відмовитися від керування транспортними засобами та ін., Так як препарати є сильно токсичними і викликають зниження пам'яті та уваги.

Також варто відзначити, що "Вермокс" призначається тільки після проходження аналізів, які показують, чи дійсно відбулося зараження. А "Пірантел" можна використовувати не тільки для лікування, але і для профілактики глистових інвазій, з огляду на його м'якого впливу і меншою токсичності. При ентеробіозі лікування слід проводити не тільки у хворого, але і у всіх осіб, які проживають разом з ним.