Вепр або Сайга - порівняння і що краще вибрати

Кожен справжній чоловік, мріє про зброю. У кого-то ці мрії збуваються, а хтось забуває про них. Купуючи своє перша зброя, людина отримує справжнє задоволення. Поступово бажання ростуть і ось уже звичайні рушниці відходять у минуле, а на горизонті з'являється нова мрія -карабін.

При розгляді ніші карабінів, можна виділити з них два найпопулярніших виду - це карабін «Вепр» та карабін «Сайга».

Карабін "Вепр" та його різновиди

Перші екземпляри «Вепра» з'явилися на заводі «Молот» в 1995 році і багато в чому повторювали ручний кулемет «Калашникова».

У карабіна «Вепр» перезарядка патронів, після пострілу, відбувається автоматично за допомогою поворотної пружини і порохових газів. Звичайна прицільна стрільба можлива на відстані до 400 метрів. З встановленим оптичним прицілом дальність бачення прицільної стрільби, виростає в рази.

Можна виділити кілька видів карабіна «Вепр»:

 1. «Вепр»
 2. «Вепр-308»
 3. «Вепр Супер»
 4. «Вепр Піонер»
 5. «Вепр Хантер»
 6. «Вепр КМ (К)»
 7. «Вепр 12 Молот"
 8. «Вепр 243

Залежно від виду зброї, застосовують патрони калібру 7,62. 6,2. 5,56 і 5.45. Для єдиного гладкоствольної карабіна «Вепр 12 Молот» використовуються патрони 12 калібру.

Карабін «Сайга»

На відміну від свого прямого конкурента «Вепра», «Сайга» має довшу історію існування. Випуск зброї припав на сімдесяті роки минулого століття. Спочатку, карабін був створений для зменшення поголів'я сайгаків, які своїми набігами нищили врожаї на сільгоспугіддях.

Базою «Сайги» послужив автомат «Калашникова». Згодом, карабін все далі віддалився від АК і в даний час має ряд особливостей:

 • Зброя містить перемикач, для вибору режиму стрільби (одиночний або напівавтоматичний).
 • Множинна різновид прикладів.
 • Наявність різних пристосувань для карабіна.

Так само, як і «Вепр», карабін «Сайга» за майже п'ятдесят років існування нараховує в своєму арсеналі величезну кількість видів. Але всі їх можна розділити на гладкоствольні і нарізні. гладкоствольні:

 1. «Сайга 20»
 2. «Сайга 12»
 3. «Сайга 401» (10,4)

Цифрою в даному випадку виступає калібр патрона.

нарізні:

 • «Сайга (01-06)»
 • «Сайга М»
 • «Сайга МК»
 • «Сайга 308»
 • «Сайга 9»

Залежно від обсягу магазину, «Сайга» вміщує від двох до десяти патронів і більше.

Схожість карабінів сімейства «Вепр» та «Сайга»

Не дивлячись на те, що карабіни були випущені різними заводами, вони дуже схожі один на одного. Перше, що їх ріднить - це базове єдність з концерном «Калашникова». «Вепр» на платформі РПГ «Калашникова», «Сайга» ж взяла за основу АК «Калашникова». Обидва карабіна, в базовій комплектації, мають досить невисоку вартість і по кишені середньостатистичному людині. Конструкція «Вепра» і «Сайги» проста, але при цьому, карабіни можуть похвалитися своєю надійністю. Система управління карабінів має схожі риси.

Виробники заявляють про можливість використання зброї при температурах понад п'ятдесят і нижче п'ятдесяти градусів.

Карабіни використовуються, як зброю на великих і середніх тварин, а так само на великого птаха. Законом не заборонено застосовувати «Вепр» та «Сайгу», як зброя самооборони. Не рідко, карабіни можна побачити на змаганнях зі стрільби і при роботі служб спеціального призначення.

Відмінні риси зброї

Не дивлячись на гадану схожість карабіни «Вепр» та «Сайга» мають ряд значних відмінностей:

 1. вага. «Вепр» важче своєї суперниці практично на кілограм.
 2. Зовнішній вигляд. У будові «Сайги» переважають плавні форми, тоді, як «Вепр» містить більш різкі і грубі переходи.
 3. товщина стовбура. Метал стовбура «Вепра» товщі «Сайги», приблизно на 0,2.
 4. віддача. Віддача карабіна «Сайга» м'якше, ніж у «Вепра» тієї ж модифікації.
 5. спуск. Курок обох карабінів працює досить чітко, проте на «Сайга» він трохи розтягнутий, що прі не вмілої стрільбі або при стрільбі вологими руками може привести до зісковзуванню пальця.
 6. Ціна. На полицях магазинів, не важко буде знайти моделі обох карабінів. Однак «Вепр» переважає підвищеної ціною в порівнянні зі своїм конкурентом, в середньому на тридцять, сорок відсотків. Подекуди, можна зустріти навіть різницю в 100%.
 7. точність. В першу чергу, потрібно сказати, що обидва карабіна відповідають встановленим ДСТУ 28653-90. При цьому «Вепр», за своїми показниками трохи перевершує «Сайгу».

Питання вибору карабіна

Підходячи до зваженого вибору карабіна, кожен покупець, завжди ставить перед собою один головна ознака. Для кого-то це вага, для інших точність або зовнішній вигляд. Велике значення має розмір тварини, на якого збирається полює власник карабіна.

Який би карабін з модельного ряду «Вепр» або «Сайга» не був вибраний, можна з упевненістю сказати, що це якісне зброю. Зброя усунути, до теперішнього часу, всі свої основні недоліки.