Валідол і Корвалол - порівняння і що краще

За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, серцево-судинні захворювання, перебувають на першому місці в загальній статистиці захворювань. Вони розвиваються поступово, періодично даючи про себе знати, а їх лікування повинно бути негайним.

Але що робитиме, якщо раптово стало погано, прихопило серце, виникла сильна аритмія або з'явилася задишка? Необхідно терміново прийняти ліки, яке зможе полегшити стан, усуне хворобливі симптоми.

Найбільш поширеними засобами першої допомоги в подібних випадках, є Валідол і Корвалол. Вони напевно є в кожній домашній аптечці. Що ж вибрати, який засіб буде ефективніше і безпечніше?

Валідол. Перед застосуванням препарату

Валідол - седативний лікарський препарат. Основна форма випуску - таблетки. Діюча речовина - ментол в метиловий ефірі ізовалеріанової кислоти (0,06 г / 1 таблетка). Допоміжні компоненти: кальцію стеарат, глюкоза.

Фармакологічна дія

Валідол заспокоює центральну нервову систему, розширює судини, нормалізує артеріальний тиск. Даний ефект забезпечується завдяки рефлекторному подразнення рецепторів при попаданні ліків на слизову.

В процесі стимуляції рецепторів, відбувається активне вивільнення ендорфіну, енкефалінів, динорфінів та інших пептидів, які знижують чутливість, нормалізують прохідність судин, відновлюють функції серцево-судинної системи.

Показання до застосування

Валідол має наступний спектр показань:

 • Порушення ЦНС, неврози, неврастенія.
 • Головні болі, викликані великою інтоксикацією організму.
 • Позиви до блювоти, що виникла внаслідок морської або повітряної хвороби, при закачуванні в транспорті.
 • Різкі серцеві болі.
 • При скруті дихання.

Валідол часто використовують в якості профілактики та допоміжної терапії серцево-судинних захворювань.

Спосіб застосування

Таблетку розсмоктують, поклавши під язик, до її повного розчинення. Добова доза для однієї людини становить 0,24 г (4 таблетки). Разовий прийом - не більше двох таблеток.

Якщо валідол вживається в якості комплексної терапії, доза може підвищуватися, але строго за призначенням лікаря. Мінімальний курс становить 5 днів.

Протипоказання і побічні дії

Прийом Валідолу протипоказаний людям, що страждають від інфаркту міокарда, артеріальної гіпотензії, а також дітям. Серед побічних дій можна виділити окремі випадки нудоти, блювоти, запаморочення, млявість, сльозовиділення.

Дані симптоми короткочасні, проходять самостійно. У людей, схильних до алергічних проявів, можуть виникати реакції у вигляді висипу, свербежу, почервоніння на шкірі.

Корвалол. Перед застосуванням препарату

Корвалол - седативний препарат комбінованого складу, що володіє спазмолітичну дію (спазмолітик), який заспокоює нервову систему. Основна форма випуску - краплі. Діючі речовини: етиловий ефір а -бромізовалеріанової кислоти (0,2 мг / 1 мл), Масло м'яти, фенобарбітал. Препарату властивий специфічний різкий запах.

Фармакологічна дія

Корвалол - це спазмолітик, нормалізує нервову систему. Етиловий ефір а -бромізовалеріанової кислоти, подразнює рецептори, розташовані на слизових оболонках порожнини рота і носоглотки. Це дозволяє усунути порушення рефлекторного відділу нервової системи, призупинити пульсацію нейронів кори головного мозку, знизити активність судинного центрів.

Дана дія, дозволяє зняти больовий синдром, усунути спазми. Іншими словами, препарат має транквилизирующий ефект, чим більше дозування, тим менш активними стають рефлектори і нейрони. При пероральному прийомі, всмоктування корвалолу відбувається вже в под'язичковой області.

Показання до застосування

Корвалол часто використовують як засіб першої допомоги при спазмолитических серцевих болях, скруті дихання, підвищеному артеріальному тиску (для розширення судин), усунення судомного синдрому. Серед клінічних показань до застосування, виділяють:

 1. Усунення первинних симптомів нервоза.
 2. Порушення циклу сну.
 3. Стресові стани, нервозність, дратівливість.
 4. Збуджений стан організму, тривога, апатія.
 5. Звуження просвіту коронарних судин.
 6. тахікардія.
 7. Первинні стадії гіпертонічної хвороби.
 8. Хронічні або тривалі підвищення артеріального тиску.

Даний препарат також використовують при комплексному лікуванні.

Спосіб застосування

Краплі призначені для перорального застосування. Необхідно розчинити потрібну кількість крапель у воді і випити залпом. Дозування розраховується згідно призначень лікаря. Для посилення ефекту, краплі можна змішати з цукром або накапати на кубик рафінаду. Глюкоза прискорить процес всмоктування ліки в кров.

п'ють краплі 2-3 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Препарат має тимчасовий ефект, здатний викликати звикання і залежність у організму, тому тривалість курсу рідко перевищує 7 днів.

Протипоказання і побічні дії

Незважаючи на свою простоту і поширеність, Корвалол має досить великий список протипоказань, до яких відносяться:

 • Хронічні захворювання або виражені порушення в роботі нирок, печінки і жовчного міхура.
 • Серцева недостатність.
 • епілептичний синдром.
 • Механічні пошкодження головного мозку (відкриті, закриті травми черепа).
 • Запальні захворювання кори головного мозку.
 • вагітність.

В основному Корвалол підходить всім людям, і переноситься ними абсолютно безсимптомно. Однак в поодиноких випадках, можуть виникати порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, з'являється тяжкість в шлунку, печіння, нудота, блювота, може з'являтися сонливість, втома.

У великому дозуванні Корвалол може викликати почуття неспання, помутніння розуму, атаксія, галюцинації, значно знижує артеріальний тиск, стимулює непритомність. Тривалий прийом препарату може призвести до розладів печінки і викликати анемію.

Що спільного між цими препаратами?

Виходячи з вищесказаного, можна зрозуміти, що дані препарати практично не мають нічого спільного, крім приналежності до однієї групи (седативні препарати).

Єдина схожість полягає в сфері їх застосування, вони обидва є коштами екстреної допомоги при непередбачених порушеннях в роботі серцево-судинної системи.

Чим відрізняється Валідол від корвалолу?

В першу чергу, відмінність полягає в їх складі. Валідол сприяє розширенню судин, дає можливість застосовувати його в якості додаткової терапії серцево-судинних захворювань. Він швидко і ефективно усуває Загрудная серцевий біль, легко впливає на нервову систему.

Корвалол ж, володіє транквилизирующим ефектом, так як в його складі міститься фенобарбітал, а основу складає етиловий спирт валериановой кислоти.

Що краще?

Дане питання абсолютно не коректне. Кожні ліки має свій спектр застосування. Це абсолютно різні препарати з відмінним складом, які надають абсолютно різний вплив на організм.

При виборі оптимального і ефективного засобу, найкраще враховувати індивідуальні особливості організму, детально вивчити керівництво по застосуванню кожного препарату, а також отримати професійну консультацію лікаря.

Валідол, як правило, використовують при легких формах стенокардії, для нормалізації серцевого ритму. Корвалол є сильнодіючим спазмолитиком, який використовують для зняття важких симптомів. Єдиним аргументом на користь Валідолу стане практична відсутність протипоказань і побічних дій, в порівнянні з корвалол.