У чому різниця між поліцією і росгвардіей?

Росія, як правова держава, зобов'язана оберігати спокій і благополуччя своїх громадян. Для досягнення даної мети були організовані спеціальні органи виконавчої влади. Підставою для їх діяльності є закони Російської Федерації. Всі знають про існування таких структур як поліція і Росгвардія, але не завжди зрозуміло, чим вони відрізняються.

Однак це необхідно знати для можливості взаємодії з цими організаціями в правовому руслі.

Поліція - правоохоронці

Після впровадження певних реформ президентом, Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації був сформований такий правоохоронний орган - поліція. Поліція виникла 7 лютого 2011 року в більшій своїй частині з службовців раніше розформованої міліції. Поява такої організації значно зміцнило правову захищеність громадян, затвердивши виконання співробітниками поліції дій відповідно до протоколів та приписами.

Простими словами, кожен співробітник поліції при виконанні зобов'язаний виконуючи будь-які дії дотримуватися певних правил. Ці правила необхідні для контролю правопорядку, досягнення певних цілей структури МВС, а також підтримання дисципліни виконавчої влади.

завдання поліції

Як одна з державних структур, поліція має свої завдання. Виконання їх обумовлює існування цього підрозділу. До основних завдань співробітника поліції можна віднести:

  1. Захист життя, здоров'я і прав громадян РФ. Поліцейські зобов'язані фіксувати, запобігати і перешкоджати діям, які тягнуть за собою небезпеку для життя або здоров'я громадян, а також порушують їх права. Таким чином, кожен полісмен при виконанні не має права відмовити в допомозі для громадян, адже це суперечить статуту.
  2. Боротьба з організованими злочинними угрупованнями. Існують певні загони, які працюють проти ОЗУ. Це допомагає уникнути захоплення влади, виникнення грабежів, а в деяких випадках і вчинення ланцюжка важких злочинів. Дійсно, ОПГ схильні до планування і виконання кількох злочинів, тому МВС намагаються контролювати ці групи.
  3. Боротьба з економічними злочинами. Питання злочинів економічного характеру є не рідкістю в правовій країні. Одним з типових ситуацій є обман покупців, а також незаконне підприємництво. Саме поліція протидіє цьому різновиді злочинів.
  4. карний розшук. Побічно зачіпає попередні три пункти - карний розшук. Виконується піймання особливо небезпечних злочинців, а також осіб які переховуються від правосуддя. До того ж слідчі встановлюють особи загиблих і розшукують безвісти зниклих.
  5. Контроль адміністративного правопорядку. У деяких випадках передбачених законом, поліцейський має право приймати рішення про винесення адміністративного покарання. Це дає можливість виносити покарання правопорушників без звернення до суду. Однак може бути оскаржене в суді у разі незгоди.
  6. дорожнє інспектування. Окреме завдання цієї структури є спостереження за дотриманням правил і регулювання дорожнього руху. Це сприяє зменшенню кількості ДТП.

Росгвардія - щит держави

Часто, саме на вулицях столиці можна помітити загони гвардійців. Однак цей орган виконавчої служби досить сильно різнитися від попереднього. По-перше, поліція підпорядковується МВС, а Росгвардія виключно президенту. По-друге, полісменом в рази більше, але вони не мають важкого озброєння. На відміну від них гвардійці оснащені автоматами, авіацією і танками. Звичайно, є і різні завдання, які стоять перед загоном Росгвардіі.

До основних завдань можна віднести:

  1. Участь в охороні громадського порядку. Це спільне завдання у обох структур. Для поліцейських підрозділів це є першочерговим завдання на відміну від Росгвардіі, яка зобов'язана виконувати певні доручення командування.
  2. Забезпечення територіальної цілісності держави. Захист державних кордонів і боротьба з сепаратизмом це основна місія гвардійців. На жаль, в деяких випадках, це може вплинути на свободу слова. Адже ні в чому не винні громадяни можуть бути арештовані, висловлюючи свою думку про цілісність держави та її окремих територіях.
  3. Боротьба з тероризмом. Разом іншими структурами МВС, Росгвардія розробляє комплекс заходів по боротьбі з тероризмом і екстремізмом. Це направлено на організацію правопорядку і захист прав і свободи громадян РФ.
  4. Охорона президента, а також чиновників. Президент, як представник влади і управляє державою особа, повинен бути забезпечений захистом з боку держави. Таким чином, для комфортної роботи чиновників такий загін працює у вигляді "особистої охорони".

Головна відмінність структур

Отже, підбиваючи підсумки на закінчення відзначимо, що це абсолютно різні структури Міністерства Внутрішніх Справ РФ. Вони мають відмінності в кількості особового складу, в юрисдикції, завданнях, підпорядкуванні, в рівні підготовки та озброєння.

Також вони мають деякі спільні завдання, проте в основному відмінності досить великі, це дозволяє організовувати дві різні по напрямку організації з різних командним складом. Все це дозволяє їм справно нести свою нелегку службу.