У чому різниця між нетбуком і ноутбуком

Практично однакові на перший погляд ноутбук і нетбук є два різних пристрої. Для багатьох обидва девайса відрізняються лише розміром, але якщо копнути глибше, то виявиться, що відмінностей набагато більше і призначення у обох апаратів різний. Отже, ноутбук - це персональний комп'ютер, в якому засоби введення, системний блок і монітор знаходяться в одному корпусі, що робить його зручним у перенесенні і використанні в будь-якому місці.

Нетбук - якщо говорити простою мовою або словами багатьох людей, це маленький ноутбук. Тобто зовні пристрої відрізняються тільки розміром. Ноутбук великий, нетбук маленький.

Автономна робота і призначення

Найголовніша відмінність обох апаратів криється в їх призначенні. Ноутбук завдяки своїм розмірам і невеликій вазі дозволяє використовувати його для будь-яких цілей і де завгодно. Ігри, робота, інтернет і багато іншого все це доступно в простому ноутбуці. Модель з преміум сегменту відрізняються дуже великою обчислювальною потужністю, що робить їх придатними для проведення складних розрахунків, обробки графічної інформації та інших завдань.

Але є один нюанс - максимальний час роботи ноутбука від батареї складає близько 6 годин. При цьому ця цифра для багатьох моделей залишається недосяжною і в середньому користувач може розраховувати лише на 2-3 години автономної роботи. Після цього людині доводиться шукати харчування і таким чином він стає прив'язаний до певного місця.

Нетбук в свою чергу має більш скромні розміри. За допомогою нетбука можна подивитися кіно, пошукати інформацію в інтернеті, почитати, пограти в найпростіші ігри, але розраховувати на виконання ресурсоємних завдань не доводиться. Однак, середній нетбук дозволяє своєму власникові не переживати про необхідність підключення харчування від 3 до 9 годин. При цьому середнім показником є ​​цифра 5-6 годин. Тобто власник нетбука може відправитися в досить довгу поїздку і не переживати про те, що через кілька годин йому доведеться шукати місце, де можна підключитися до розетки.

Розмір

Як було сказано вище, ноутбук має більш значні розміри. Найчастіше можна зустріти діагональ ноутбука рівну 15,6 дюймів. При цьому мінімальний розмір становить 14 дюймів, а максимальний 21 дюйма, хоча такі моделі знайти дуже складно. Відповідно вага таких апаратів варіюється від 2 до 2,7 кілограма, що не завжди дозволяє їх носити з собою або брати в далекі поїздки.

Діагональ нетбука не перевищує 12 дюймів, а починається від 8. При цьому максимальна вага пристрою 1,2 кілограма. Іншими словами нетбук набагато легше і менше, тобто без праці можна покласти в звичайний рюкзак або дамську сумку і носити з собою весь день.

Апаратне забезпечення

Нетбуки по суті вийшли з ноутбуків. Їх створили спеціально для тих, кому не потрібна висока продуктивність, а потрібна можливість залишатися протягом тривалого часу на зв'язку, а також дивитися кіно або читати книги. Концепція нетбуків була придумана компанією Intel і саме вони створили перші енегроеффектівние процесори сімейства Atom. Завдяки їм виробники змогли отримати великий час автономної роботи без збільшення обсягу акумулятора, а також знизити витрати простору на установку устаткування для охолодження.

Якщо говорити простими словами в нетбуках використовують спеціальні процесори, які не дозволяють виконувати серйозні завдання, але при цьому практично не гріються і споживають мало енергії. Після запуску перших сучасних моделей нетбуків і їх повсюдного поширення компанія AMD також створила лінійку процесорів для цих портативних пристроїв.

Крім спеціальних процесорів для нетбука характерна наявність оперативної пам'яті об'ємом від 512 Мб до 2 Гб, жорсткого диска з максимального розміру 500 Гб, інтегрованих відеокарт, обов'язково повинен бути встановлений модуль Wi-Fi. Крім цього в нетбуці на увазі обмеженості простору ніколи немає дисковода. Багато користувачів донині вважають, що нетбук - це ноутбук без дисковода.

У свою чергу ноутбуки можуть мати всю лінійку процесорів від компаній Intel або AMD, повноцінні графічні карти від Nvidia або Radeon, а також інтегровані рішення останніх поколінь з високою продуктивністю. Оперативна пам'ять в ноутбуках починається від 2 Гб і може досягати 16, 32 і більше гігабайт, при цьому завжди є можливість розширення за рахунок додавання ще однієї планки.

Жорсткі диски в ноутбуках починаються від 320 Гб і можуть досягати самих різних розмірів понад 2 ТБ. При цьому нерідко дорогі моделі оснащені невеликим твердотілим жорстким диском і додатково звичайним вінчестером. Майже всі ноутбуки мають дисковод, модулі Bluetooth, Wi-Fi і інші.

Подібності та відмінності девайсів

подібності:

  • мобільність.
  • Зовнішній вигляд.

відмінності:

  • Час автономної роботи.
  • Ціна.
  • Розмір.
  • призначення.
  • продуктивність.
  • вага.
Навіть сьогодні обивателі при виборі того чи іншого задаються питанням, а що ж краще? Відповіді на нього немає, так як обидва гаджета гарні, але використовуються для різних завдань. Тому щоб не помилитися при виборі, потрібно подумати про те, чого користувач очікує від своєї покупки і тільки після цього вибрати ту техніку, яка краще для цього підійде.

Не варто також забувати, що вже в 2012 році багато світових брендів відмовилися від виробництва нетбуків на увазі того, що з'явилися планшети, пристрої 2-в-1, які також мають довгий час роботи від акумулятора, при цьому менше, легше і ефективніше своїх прабатьків нетбуків.