У чому різниця між частотою кадрів 50i і 50p

Кадрової частотою називають змінюваність кадрів за секунду: В комп'ютерах, на екранах телевізорів чи кінематографі. Для отримання чіткої і плавною картинки застосовуються різні за форматами розгортки. Звідси з'явилися різні позначення, наприклад, 50i або 50р.

Що таке частота кадрів 50i

Зір людини сприймає злиті зображення, це врахували розробники, тому передачу і відтворення сигналів створили з 50 частотою. З розвитком технологій змінювалося формування кадрів в різних розгортках. Інженери домагалися більшої чіткості і меншого негативного впливу на очі користувача.

Але при такій швидкості зміни сигналів, займаються широкі смуги частот, треба було їх зниження. Для цього картинку розділили перед відтворенням.

Чергуванням рядків кадри розбивають на половинки, які розміщують по полях. Спочатку відбувається відтворення непарних рядків, потім передача парних символів. Коли розгортка в другому полі закінчується, вона повертається в початковий стан до першого поля. Подібна технологія дозволила:

 1. Позбутися від надмірності частот.
 2. Зменшити займані смуги.

Цей метод ще називають інтерлейсом або інтерлейсінг, дізнатися який можна по позначенню "i" біля цифрового значення.

При розшифровці напису 50i:

 • Цифри означають кількість полукадров, які проходять за секунду.
 • Знак "i" показує наявність черезрядковості.

Розгортка дозволяє:

 1. Передавати кадр, розділений навпіл.
 2. Отримувати цілісне відображення.
 3. Формувати полукадровое зображення.

Зорова інерційність здатна сприймати картинку в плавних рухах. Такому процесу допомагає розвиток сюжетів і послідовність надходження сигналів по непарних і парних рядках.

Про частоту кадрів 50р

Під частотою кадрів слід розуміти число нерухомих картинок, які змінюються за 1 секунду, створюють рух об'єкта на екранах. При збільшенні швидкості, відеоматеріал буде відображатися з більшою плавністю і природністю. Прогресивної або порядкової вважається розгортка, підтримує подвоєну кадрову частоту. Позначають такий стандарт буквою "р", поруч з кількістю відтворених фрагментів.

Наприклад, 50р каже, що за секунду надійшло 50 кадрів за підтримки порядкової розгортки.

Механізм відображення вказано в назві методу. Прогресивна передача або відтворення рухомих об'єктів відбувається в послідовному порядку. Для цього потрібні великі смуги пропускання відеосигналу. Широке застосування стандарт отримав при появі ПК. Причиною служило комфортне читання дрібних символів на моніторах з прогресивною розгорткою, які працюють з променевими трубками.

ЖК дисплеї витіснили застарілу передачу зображень, на зміну їм прийшов цифровий відеосигнал з повним формуванням кадрів. Щоб змінити яскравість в елементах, використовують порядкову адресацію спільно зі стовпцями. Вхідні відеосигнали обробляють мікросхеми. У відповідно до дозволу масштабують на дисплеях. Прогресивне розгорнення з розвитком ЖК технології стали використовувати:

 • Монітори.
 • проектори.
 • Телевізори.
 • фотоапарати.
 • Мобільні телефони.

При появі плазмових панелей з цифровими видеосигналами, застосування черезрядковості без попередньої коригування стало неможливим.

Загальні ознаки між стандартами

Завжди можна знайти загальні характерні риси між 2 стандартами:

 • Як 50i, так і 50р пов'язані з розвитком IT технологій, телебачення, кіно та відеотехніки.
 • Один спосіб позначення, де цифри вказують на передачу кількості зображень в секунду, буква відображає, який розгорткою підтримується передача сигналів.
 • Частота кадрів як при вирішенні "i", так і "р" задовольняла пристрої свого часу.
 • Відзнятий матеріал, на думку користувачів, не відрізняється якістю.
 • Забезпечується плавність рухів.
 • Оновлюються картинки в кадрових буферах комп'ютерних ігор.

Однакова мета застосування кожного стандарту, де за допомогою розгорток домагаються чистоти, переданих і відтворених сигналів.

Чим відрізняється інтерлейсний матеріал від прогресивного

Технологія внесла багато відмінностей, якщо порівнювати частоту кадрів 50i і 50р. При використанні 50i, відбувається:

 1. Поділ кожного кадру на поля, які вибираються системою через один з парних і неточним розподілом.
 2. Усунення надмірності частот.
 3. Зниження ширини смуг.

50р з прогресивною розгорткою:

 • Відсутні візуальні спотворення, мерехтіння при русі об'єктів, які називають "гребінками" і "стробами".
 • Не потрібно згладжувати відеозображення, щоб усунути недоліки, вони можуть ще більше збільшити спотворення.
 • Швидко і якісно картинки масштабують, збільшують дозвіл.
 • Кадри не розбивають на сторінки, їх зберігають у вигляді окремих картинок.

При послідовній передачі кадрів виводиться телевізійне зображення на пристрої, які підтримуються прогресивною розгорткою:

 1. ЖК телевізор.
 2. мультимедійний проектор.

Підтримка системи чергуванням рядків, що застосовується телебаченням і деякими форматами в відеозаписах, наділена істотним недоліком. Рушійні об'єкти з'являються з спотвореннями.

Коли видно мерехтіння, користувачеві потрібно позбавлятися від неприємних ефектів, конвертацією зображень в порядковий формат за допомогою процедури дєїнтерлейсинга. Для цього поєднують 2 полукадра, щоб потім вивести на комп'ютер або інший пристрій.

Європейською мовною спілкою рекомендується формувати відеоматеріал з роздільною здатністю рівним 1080 рядків і 50 кадрової порядкової частотою. Такий порядок дозволить не змінювати формат записів. Не варто плутати з системами відеоспостережень, де деінтерлейсінг не приносить істотної користі.