В яку гру краще грати Minecraft або GTA 5

У наш час надається величезний вибір комп'ютерних ігор. У багатьох з них не вистачає свободи дій, тому не дарма зайшла мова про Minecraft і GTA 5. Вони різні, і через своїх особливостей підходять для різних типів геймерів. Час розібратися, кому саме.

Minecraft

Майнкрафт став одним з гігантів ігрової індустрії завдяки своєї специфічності. У ньому все складається з кубів: ландшафт, будівлі, предмети і живі істоти, іменовані мобами. Прабатько цієї віртуальної всесвіту - Infiniminer, суть якого - змагання з видобутку ресурсів з іншими користувачами.

Як і в реальності, тут присутні кліматичні зони, що називаються біоми. Вони заселені природною для них живністю: тундра з тайгою - ведмедями, вовками, лисицями, а також коровами, вівцями, свинями, курми і зайцями; савана і рівнини - тільки перерахованими травоїдними і кіньми; пустеля, як не дивно, - кроликами зі світлою шерстю (схоже на заміну тушканчиків). І це не все біоми, також є Меза, грибний биом і океан.

Крім дикої природи є цивілізація жителів - людиноподібних істот, які не належать до раси зефов (до якої належите ви). Живуть тільки в селах; бувають як мирними, так і ворожими. Жителі досягли свого розвитку після вимирання зефов.

Воно сталося через зомбі-вірусу, поширеного з волі якогось Херобріна. З ним все досить складно - фактично його не існує, а розробники в списках деяких оновлень в жарт писали про його видаленні. Тим не менш, він вважається коренем зла, прихованим за ширмою.

Як можна здогадатися, тут є сюжет, хоч багато хто стверджує зворотне. Більшість сюжетних аспектів очевидно при вивченні деталей гри, але додумувати їх повинен сам гравець.

GTA 5

З Grand Theft Auto 5 інша справа: кампанія надає геймплей за одного з 3 протагоністів - Тревора, Франкліна і Майкла, об'єдналися з метою заробити грошей, переступивши закон. Події відбуваються на території вигаданого штату Сан-Андреас в місті Лос-Сантос і за його межами.

Тревор і Майкл - старі друзі, які мають яскраве кримінальне минуле, що закінчилося невдалим пограбуванням банку в 2004 році. Тоді з 4 бандитів вижили тільки вони. Тревор думав, що його друг загинув; насправді провал вилазки був підлаштований спецслужбою FIB і Майклом. Він був змушений зрадити групу, щоб врятувати сім'ю. За це отримав від держави житло і гроші. Щоб Тревор не знайшов його, довелося змінити прізвище.

У 2013 році Франклін намагається викрасти автомобіль Майкла. Несподівано з заднього сидіння на його голову направляється пістолет, і звучить вимога виїхати до замовника викрадення. Ззаду знаходився господар машини. Приїхавши, він б'є боса хулігана.

Пізніше сина Майкла разом з яхтою викрадають шахраї. Незважаючи на недружню знайомство, Франклін простягає руку допомоги. Підлітка вдається повернути.

Незабаром трапляється ще подія - через безглуздого обставин приятелі руйнують будинок подруги ватажка міської мафії. Незважаючи на це, вони обходяться НЕ розправою, а обов'язком, що становить 2,5 мільйона доларів, що стає приводом для повернення до грабежу.

Мета - ювелірний магазин. Банда Франкліна, він сам і Майкл вдало його грабують. При нальоті Майкл вимовляє фразу, сказану ще в 2004 році; саме цей момент потрапляє в ефір новин, які дивився Тревор.

Пам'ятаючи ці слова, він розуміє, що всі ці роки помилявся і приїжджає в Лос-Сантос. Там знаходить друга, називає його зрадником. Незважаючи на це, вони об'єднуються; так починається їх нова злочинна кар'єра.

схожість ігор

Порівнюючи майнкрафт з ГТА 5, варто наголосити на тому, що вони вкрай популярні, входять до п'ятірки найбільш продаваних відеоігор, поступаючись тільки Тетріс. Майнкрафт продався тиражем більше 170 мільйонів копій, ГТА - близько 100.

Їх загальні риси - присутність свободи дій і велика карта. У Майкнрафте свобода повна - тут немає абсолютно ніякої лінійності, а площа карти в 7-8 разів перевищує площу Землі. В ГТА вільний режим доступний тільки після третьої місії поза проходження кампанії; про ігровому просторі немає достовірної інформації, але його досить. Також тут є три кінцівки, що тільки додає різноманітності.

відмінності

У майнкрафт немає ніяких цілей. Можна перевірити себе на міцність у виживанні або ж зайнятися творчістю або мистецтвом в креативі - будувати піксель-арти, будівлі або механізми; створення робочого калькулятора або навіть комп'ютера цілком реально - в мережі існує безліч роликів, присвячених таким винаходам.

ГТА цим похвалитися не може, зате вона розповідає цікаву історію про зграю шалених грабіжників. Зацікавити гравця здатний не тільки сюжет, а й динамічний пророблений світ, де симуляція життя виглядає переконливо і відразу видно, що вона "кипить".

Мультіплеер є веселим проведенням часу в обох випадках. У майнкрафт світ можна змінити як завгодно, боротьбу з мобами і іншими гравцями доведеться вести середньовічною зброєю та в броні. ГТА ж пропонує використання авто, суден і авіації в своїх, іноді абсурдних, метою, і застосування більш багатого арсеналу сучасної зброї. Тобто творіння безладу в іграх - буденність, просто виглядає по-різному.

Для кого підходять гри

Як можна зрозуміти, Майнкрафт відмінно зайде творчим людям. Те, що він для дітей - міф, що з'явився з-за простенькою графіки. Хоч і найбільше в нього грають діти, немає нічого поганого в зацікавленості працівника або студента. Тут можна побути художником, інженером, архітектором або ж мандрівником. Майнкрафт - інструмент, а для чого він потрібен - вирішувати вам.

ГТА 5 подібним не виділяється, адже геймплей - спосіб витратити запас енергії і отримати емоції. Стрілянина, погоні, грабежі - доля далеко не спокійних і умиротвореним людей. Якщо хаос - ваше друге я, або ж вам просто подобаються шутери - ГТА вам сподобається.