В яку гру краще грати GTA 3 або GTA 5?

Серія ГТА є однією з найвідоміших ігрових франшиз в світі. Перша частина гри вийшла ще в далекому 1997 році і моментально закохала в себе натовпи фанатів, пропонуючи на той момент революційний ігровий процес, який відрізнявся неймовірною свободою дії. За підсумком, широкі ігрові можливості для гравця, відчуття вседозволеності, специфічний гумор стали фірмовими відзнаками серії.

В рамках серії вже встигли з'явитися на світло 14 ігор, включаючи всі додатки. До сих пір фанати сперечаються про те, які ж ігри в серії є найбільш культовими і кращими. З усього списку з різних причин виділяються дві частини: GTA 3 і GTA 5.

GTA 3: опис і особливості

Третя номерна частина франшизи, що вийшла в 2001 році, ознаменувала момент переходу серії на повне 3D і справила ефект, що розірвався бомби в період свого релізу, і стала найбільш продаваною грою року. На момент виходу проект був доступний тільки на PlayStation 2, але вже скоро добрався до персональних комп'ютерів, а ще трохи пізніше і до Xbox.

Гра, в корені відрізнялася від усього, що було раніше, однак, зберегла всі впізнавані риси і атмосферу попередниць. Так, ігровий процес став здійснюватися з видом від третьої особи, місцем дії виступав величезний пророблений місто з неймовірною кількістю можливостей і активностей, а в центрі оповідання вперше був цікавий і пророблений сюжет з колоритними персонажами.

У плані історії ГТА 3 продовжувала традиції, закладені в попередніх частинах серії, однак, все це вийшло на новий рівень: Головний герой виконував доручення кримінальних босів, намагаючись закріпитися в бандитських колах. Гравець керував безіменним злочинцем, який волею долі був затягнутий в кримінальний змову. Місцем дії став місто Ліберті-Сіті, прототипом якого був Нью-Йорк.

GTA 5: опис і особливості

GTA 5 - на даний момент остання частина кримінального серіалу, що вийшла в 2013 році спочатку на PlayStation 3 і Xbox 360, а потім перебралася і на персональні комп'ютери і приставки нового покоління.

Нова частина вивела франшизу на зовсім інший рівень, виправдавши п'ятирічне очікування фанатів після виходу попередньої частини. Розробниками гри була пророблена просто колосальна робота, яка дозволила проекту навіть через багато років після релізу займати лідируючі рядки в топах продажах на всіх платформах. Дія гри перенеслося в сонячний Лос-Сантос, прототипом якого виступив Лос-Анджелес, а грати треба було тепер за трьох героїв. Історія знову крутилася навколо кримінальних угруповань, наркоторговців і корумпованих поліцейських. Ігровий процес зазнав значну кількість нововведень і інновацій.

GTA 3 і GTA 5: чим схожі

Обидва проекти є представниками жанру Action-adventure - пригодницького бойовика в відкритому світі, в центрі якого знаходиться кримінальний сюжет з запам'ятовуються персонажами. Основний спільною особливістю ігор є великий і пророблений відкритий світ і високий рівень свободи. Так, гравці можуть управляти різними транспортними засобами, займатися викраденням і продажем автомобілів, вступати в протистояння з поліцією і йти від їх погоні.

Гравці можуть вільно використовувати великий вибір зброї, творячи на вулицях міста справжній хаос, або виконувати строго сюжетні завдання, стежачи за історією.

GTA 3 і GTA 5: чим відрізняються

З основних особливостей GTA 3 хотілося б виділити наступні:

 1. Великий відкритий світ.
 2. Величезний перелік зброї, що включає всілякі його типи: зброя ближнього бою, вогнепальну, вибухові засоби.
 3. 54 види транспортних засобів, включаючи човни, літак, танк, службові машини.
 4. Покращена фізика водіння транспорту.
 5. Можливість вести вогонь з машини.
 6. Наявність якісної музики на радіо і можливість завантажувати власні треки.
 7. Велика пророблена історія, що включає в себе 50 основних сюжетних місій і багато необов'язкових завдань та інших активностей.

Основними відмінностями і нововведеннями GTA 5 є:

 • Ігровий світ став найбільшим в історії серії: крім міста, в грі присутній прилегла місцевість, чиї розміри порівнянні з міськими. У порівнянні з GTA 3 він виріс в 14,7 рази.
 • Цілих 3 керованих персонажа між якими можна перемикатися в режимі реального часу. Кожен герой наділений власними навичками і сильними сторонами.
 • Система прокачування навичок персонажів.
 • Велика кількість нових активностей на карті, побічних завдань і точок інтересу.
 • Механіка пограбувань, де гравець сам розробляє план операції, наймає подільників і ділить здобич.
 • Місії під водою.
 • покращений інтелект.
 • Наявність тварин, з якими можна взаємодіяти.
 • Новий рівень графічного виконання.
 • Високий рівень мережевої режим, який можна вважати окремою грою.

Що і для кого краще: GTA 3 і GTA 5

GTA 3 і GTA 5 є іграми різних епох, проте, мають багато спільного. Якщо людина здатна закрити очі на застарілі технології та деякі умовності ігрового процесу, але хоче долучитися до класики, то він зможе отримати від гри велике задоволення. Крім того, гра може підійти тим, хто володіє не дуже сильним по характеристикам комп'ютером. Безперечною перевагою GTA 3 є наявність офіційного порту на платформи Android і Apple: Можливість пограти в портативному режимі є приємним бонусом.

GTA 5 ж підійде тим, хто, хоче насолодитися візуальній складовій, так як графіка в грі вище всяких похвал, однак, для цього буде потрібно потужне за сучасними мірками "залізо". Гра може бути порекомендувала любителям цікавих кримінальних сюжетів, так як в старшій частині серії куди більш пророблена, велика і глибока історія.

Головною відмінною рисою ГТА5 є її мережевий режим, який давно переріс у щось більше ніж просто окремий режим. Крім того, ГТА 5 це просто приклад ідеального, що відповідає всім вимогам сучасності, бойовика і інтерактивного розваги і може рекомендуватися будь-якого.