В яку гру краще грати Dirt Rally або DiRT 4?

У багатьох геймерів, які люблять симулятори ралійних гонок, постає питання - у що краще грати, Dirt Rally або DiRT4? Що вийшли з невеликою різницею в часі частини ігрової серії від студії Codemasters часто порівнюють між собою. У чому їх основні відмінності, і кому яка частина більше припаде до душі - докладно розглянемо нижче.

Dirt Rally

Ця частина ігрової серії про раллийном спорті вийшла в 2015 році. У ній розробники вирішили повернутися від аркадних гонок, які переважали в попередніх частинах, до теперішнього хардкорні ралі, яким він був на самому початку існування серії. Відмінною рисою цього випуску гри є її величезна реалістичність і позамежна складність. У цьому симуляторі приділяється мало уваги кар'єрному режиму. Основна ставка тут зроблена саме на трудомістке проходження бездоріжжя на сучасних або раритетних автомобілях.

На допомогу кожному гонщику набирається команда професіоналів, які будуть супроводжувати його під час змагань. Інженери-механіки будуть займатися лагодженням, а штурман давати цінні підказки під час руху по гоночних трасах. На превеликий зручності вітчизняних геймерів ця частина серії має російськомовну озвучку, завдяки чому легко можна знайти спільну мову зі своєю командою і зрозуміти, що вони хочуть вам сказати.

Непередбачувані вузькі траси з крутими поворотами і жахливими погодними умовами - це лише мала дещиця труднощів, які належить подолати гонщикам. Найголовніше завдання - втримати контроль над скажених машиною, яка має величезну потужність, і погану керованість на жахливому раллийном бездоріжжі.

DiRT 4

Лише через 2 роки після виходу Dirt Rally, студія Codemasters несподівано для геймерів випустила наступну частину серії. Четверта частина вийшла насиченою та яскравою. Вона увібрала в себе кращі риси вузько ралійних симуляторів і аркадних гоночних ігор. Це відмінне поєднання складності і захоплюючій кар'єрних боротьби зробило DiRT4 сильним конкурентом для всіх інших гонок серії ралі.

На самому початку гра пропонує геймеру вибрати відповідний рівень складності - більш легкий режим "Геймер" або професійний режим "Симулятор". Залежно від цього значно відрізнятиметься складність управління автомобілем і складність проходження трас. Гра має три режими - класичні гонки ралі, режим трюків і кільцеві гонки. Більшу частину гри геймери проводять саме в ралійному режимі, тому зупинимося на ньому докладніше.

ця частина не має російськомовної озвучення. Доведеться або заучувати команди від англомовного штурмана, або орієнтуватися по графічним підказкам на екрані під час гонок. Велика увага тут приділена кар'єрному режиму. Важливий момент - команда в цій частині гри має величезне значення для кар'єри. Від них залежить швидкість технічного обслуговування якість і підказок під час заїздів.

Що спільного між цими частинами?

Обидві гри випущені студією Codemasters. Частини вийшли з відносно невеликим проміжком часу - 2 роки. У них виробник зробив ставку на максимальну реалістичність і хардкорних ралійних змагань. Ці ігри відрізняються величезною складністю вузьких і побитих грунтових трас, тотальним бездоріжжям і огидними погодними умовами під час заїздів. Вони доставлять справжнє задоволення любителям драйву і серйозних випробувань.

Порівняння Dirt Rally і DiRT4

Перш ніж порівнювати ці дві гри, потрібно зрозуміти найголовніше їх відмінність - націленість на різні запити геймерів. Dirt Rally є вузько направлений симулятор, покликаний доставити гравцеві максимум складності і задоволення при проходженні. А ось DiRT4 не так спортивний симулятор ралі, скільки аркадна гоночна гра. Налаштування поведінки автомобіля тут істотно пом'якшують його вдачу, і спрощують життя гравцеві.

Через різної цільової аудиторії відрізняється і складність цих частин. Dirt Rally націлена на любителів ралі як автомобільного спорту, і відрізняється неймовірною хардкорні. На проходження кожної траси може піти десяток марних спроб. Тут заїзди проводяться виключно заради отримання чергової порції адреналіну і вражень. DiRT4 випущена для звичайних геймерів, які люблять не стільки складності, скільки різноманітність геймплея. Розробники вирішили поєднати в ній трохи менш складний спортивний симулятор і багатогодинну захоплюючу аркаду. Тут гравці можуть не тільки отримати задоволення від заїздів по бездоріжжю, але і витратити багато часу на прокачку власних навичок і побудова успішної кар'єри.

Що стосується зручності інтерфейсу цих частин, то тут для наших геймерів перевага явно на боці Dirt Rally. Вона русифікована, тому гравцям простіше розібратися в настройках і зрозуміти команди штурмана і коментарі техніка.

Яку частину вибрати

Щоб відповісти на це питання, потрібно в першу чергу визначитися зі своїми очікуваннями від гри. Якщо цікавий ралійний симулятор з максимальною реалістичністю, то однозначно варто віддати перевагу Dirt Rally. Велика складність гри дасть повною мірою насолодитися шаленою потужністю під капотом і звивистими грунтовими трасами. Істотним плюсом цієї частини є також те, що вона русифікована. Гравцеві буде набагато легше розуміти команди штурмана, а значить і проходити важкі ділянки треків.

Якщо є інтерес до ралі не тільки як до професійних заїздів, але і як до захоплюючого пригоди, то варто зробити вибір на користь DiRT4. Можливість вибрати складність в самому початку гри дозволяє зіграти в цю частину не тільки просунутим геймерам, але і цікавим новачкам. Довгий і захоплюючий геймплей в поєднанні з великою кількістю налаштувань робить її набагато більш цікавим проектом, ніж звичайний симулятор. DiRT4 виграє у конкурента також і в плані графіки. Автомобілі та пейзажі виглядають більш живими і барвистими, ніж в попередній частині.